فهرست
کارنامه پربار سرمربی؛ ناکامی روی نیمکت‌، موفقیت در استودیو!
کارنامه پربار سرمربی؛ ناکامی روی نیمکت‌، موفقیت در استودیو!

کارنامه پربار سرمربی؛ ناکامی روی نیمکت‌، موفقیت در استودیو!

آی اسپورت- کارشناسی تلویزیونی در فوتبال ایران اگر برای بینندگان صداوسیما ایران سودی نداشته باشد و به اطلاعات آن ها چیزی اضافه نکرده باشد برای خود این کارشناسان عایدی بسیاری داشته است و هر از چند گاهی مشاهده می کنیم که این افراد با استفاده از همین جایگاه تلویزیون به پست و مقامی می رسند و نامی برای خود دست و پا می کنند،  بی آن که کارنامه مقبولی از خود برجای بگذارند.
انتخاب سرمربی جدید سپیدرود هم چیزی فراتر از این مسائل نرفته. نام سرمربی جدید را بیشتر از این که با کارنامه اش بشناسیم با کارشناسی های کم خاصیتش  در تلویزیون آشنا هستیم وگرنه از هرکدام از اعضای هیات مدیره بپرسید که عملکردش در شهاب زنجان و یا استیل آذین را به یاد بیاورد مطمئنا به نتیجه ای نخواهیم رسید. در همه این پست و مقام هایی که آقای افاضلی به آن دست یافته تاثیر همین جایگاهی است که تلویزیون ایران برای او دست و پا کرده و برای دیگران هم به وجود آورده. اما نتیجه و برآیندش برای باشگاه ها چه چیزی بوده است؟

استیل آذین سمنان با مالکیت حسین هدایتی در سال۹۰ با هدایت افاضلی بازیکنانی چون مهدی واعظی، مهدی محمدی، کاظم برجلوف ساشا کلونیا، مرتضی مولانیا، فرید بهزادی کریمی، حمید کاظمی و حمید خسروی به مسابقات لیگ دسته اول پای گذاشت و در هفته نوزدهم با قرارگیری در رتبه های میانی جدول شرایط به گونه ای پیش رفت که افاضلی از این تیم کنار رفت. تیم امید ایران هم در مسابقات زیر ۲۲ سال آسیا با هدایت افاضلی در همان مرحله گروهی حذف شد. تازه آن هم تیمی که بنا به آمار هیچ توجهی به جوانگرایی برای المپیک آینده نشده  و کسب نتیجه مهم ارزیابی شده بود. این ها نتایجی است که به عنوان سرمربی برای سرمربی فعلی سپیدرود به دست آمده ولی به هر صورت صرف حضور او در این تیم ها چنین جایگاهی را بدست می آورد که هیات مدیره سپیدرود او را به عنوان سرمربی خود جانشین فرشاد پیوس می‌کند.

نمونه کارشناسانی که از طریق تلویزیون به عنوان سرمربی انتخاب شدند در فوتبال دنیا هم هست، در همین فصل گذشته گری نویل بازیکن سابق منچستر که به خاطر انتقادات تندش در کارشناسی های تلویزیون اسکای اسپورت دوباره جایگاهی بدست آورده بود به عنوان سرمربی والنسیا انتخاب شد که بعد از شکست سنگین هفت بر هیچ مقابل بارسلونا، گری لینه کر یکی دیگر از کارشناسان تلویزیونی شناخته شده انگلیس به طعنه به نویل گفت: «کارشناسی تلویزیون خیلی آسان تر است». گری نویل البته همیشه در همان اسکای اسپورت حرف نویی داشته که او را مورد توجه قرار داده ما کدام سخن و ایده بکری را از بسیاری کارشناسان تلویزیونی خودمان داشتیم. صبح بلند می شویم متوجه می شویم که همین ها با درخواست این و آن مقام سیاسی  و فلان ورزشی نویس سرمربی تیمی شدند که هزاران هوادار را به ورزشگاه می کشاند وبالاتر از دیگر گزینه ها «افاضل» می شوند.  ولی در صورت ناکامی چه کسی باید جوابگوی این انتخاب ها باشد. صداوسیما که مسئولیت قبول نمی کند، بقیه کسانی که با رانت و وعده و وعید عامل این انتقال شدند انکار می کنند، آن وقت هیات مدیره حاضر به پاسخگویی است؟سامان بدر
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-21 04:05:24
نظر دهید

۱ نظر
علی کچـــل
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۵:۳۳
باز به این غول چراغ جادو تیم بدن بهتر از امثال مایلی و درخشانـه ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر