فهرست
در حاشیه جنگ برانکو- کی‌روش؛ وحشت لال از دنیا رفتن!
در حاشیه جنگ برانکو- کی‌روش؛ وحشت لال از دنیا رفتن!

در حاشیه جنگ برانکو- کی‌روش؛ وحشت لال از دنیا رفتن!

آی اسپورت-  دو نفر با هم تصادف می کنند و دهن به دهن می‌شوند، مسابقه درشت گویی راه می‌افتد، هر دو طرف نهایت تلاششان را می کنند عباراتی پیدا کنن که طرف مقابل را بیشتر بچزاند، این وسط خدا را شکر ما هفتاد میلیون دادستان و وکیل توامان در این مرز و بوم داریم که بار وظیفه آتش بیاری معرکه را بر شانه های خود احساس می کنند و به همین اندازه هم قاضی عادل که صغیر و کبیر با جمله «بهترین داور مردمند» بر عدالتشان صحه می‌گذارند. راه بند می‌آید و و هیچ کس به مقصد نمی‌رسد، حتی آن اقلیتی که لفظ «ما سر پیازیم یا ته پیاز» یا «چه می دانم» و «نمی دانم» را بلدند هم در راه بندان می مانند.
شده حکایت دعوای این روزهای کی روش و برانکو که با حرارت تمام در آتش برآمده از منافع شخصی و حرفه ای خود و اطرافیانشان می دمند و یارکشی می کنند برای دعوا. فوتبال ما هم که صد البته بزرگتر ندارد که بیاید اینها را از هم سوا کند. بد هم نیست، سر و صدایی به پا می شود و مردم خیلی خودجوش سرگرم می شوند، اصحاب رسانه نان و ماستشان را می خورند، برخی به منافعشان می رسند و هزار مشکل و مسئله اجتماعی و اقتصادی و سیاسی لابلای این همه هیاهو گم می شود.
کاش قبل از اینکه در هر دعوایی دور طرفین جمع شویم و با هم گلاویز شویم، اگر توان و انگیزه و بزرگ منشی که برای رفع کدورت و دشمنی نداریم وحشت لال از دنیا نرفتن را به جان می خریدیم، دست کم کمی فکر می کردیم به این حکایت سعدی که «جالینوس ابلهی را دید دست در گریبان دانشمندی زده و بی حرمتی همی‌کرد گفت اگر این نادان نبودی کار وی با نادانان بدین جا نرسیدی»

سامان همایی‌‏فر
  ۲  
آی اسپورت
2016-06-21 04:16:39
نظر دهید

۲ نظر
علی کچـــل
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۵:۳۲
کارلوس دیگه افسار پاره کرده ...
-
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۶:۲۲
برانکو حرف ازمنافع خودش و تیمش زد ، کجای دنیا تیمهای باشگاهی رو نمیزارن آماده سازی کنن … برو عمو برو با این چرندیاتت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر