فهرست
یادداشت: زود است آلمان را نادیده بگیریم
یادداشت: زود است آلمان را نادیده بگیریم

یادداشت: زود است آلمان را نادیده بگیریم

نیکولاس کئونیگ

آلمان هنوز وحشتناک نیست. شاگردان یوآخیم لوو در بازی های مرحله گروهی مقابل لهستان و اوکراین سردرگم بودند. در شرایطی که بازیکنان تهاجمی ضعیف عمل می کردند و مدافعان هم به خوبی حملات مهاجمان حریف را دفع نمی‌کنند. اما این معنی خاصی ندارد. خیلی زود است که این آلمان را نادیده بگیریم. نباید فراموش شود که شاگردان یوآخیم لوو، قهرمانان حال حاضر دنیا، در جام جهانی 2014 هم بر همه تیم ها سلطه نداشتند. در بازی مقابل غنا که نتیجه مساوی 2 -2 شد، بازی مقابل امریکا و یک برد خفیف یک بر صفر، الجزایر بردی 2 بر یک در وقت های اضافی و برد یک بر صفر مقابل فرانسه که همه جای بحث دارند.

اما بدبینی ها نسبت به آلمان شروع شده است. هواداران و کارشناسان می گویند این تیم رهبر ندارد، صحبتی که 2 سال پیش درباره برزیل هم می شد. و در نهایت چه اتفاقی برای آن ها افتاد؟

آلمان تعداد زیادی لیدر دارد. اما چهره شان تغییر کرده. ژروم بوآتنگ نمونه ای برای یک رهبر مدرن است. او در صحبت هایش گفته بود آلمان یا باید پیشرفت کند، یا خیلی زود از تورنمنت حذف می شود. حرف هایش مهم و البته درست هستند. آلمان راهی ندارد جز این که بهتر شود. لوو اما برای اعتماد به بازیکنانی مانند گوتسه، دراکسلر، مولر و اوزیل پافشاری می کند. با همین بازیکنان هم با عملکردی ضعیف اوکراین را 2 بر صفر شکست دادند. اما این که کار لوو و آلمان را بی ارزش کنیم خیلی هم درست نیست. سرمربی به بازیکنانی که به نظرش بهترین ها هستند اعتماد کرده و می خواهد با آن ها نتایج بهتری کسب کند.

دیگر در چنین تورنمنت هایی بردهای تضمینی وجود ندارند. یعنی تیم ها همه قوی شده اند و آلمان حتی برای بازی امشب مقابل ایرلند هم کار آسانی ندارد. فراموش نکنید که مولر چه گفت. او گفت آلمان هم می خواهد بازیکنانی مانند بازیکنان بایرن مونیخ، با قدرت تمام کنندگی بالا داشته باشد.

از طرفی این تیم مصدومانی هم دارد که بزرگ ترین آن ها مارکو رویس است. با وجود مصدومیت او اما لوو تصمیم گرفته بازیکنانی مانند یولیان برانت یا کریم بلعربی را دعوت نکند که شاید این یک اشتباه باشد. به غیر از این ها جای خالی لروی زانه هم احساس می شود. بازیکن جوان و استثنایی شالکه که اگر روز خوبش باشد به اندازه چند بازیکن خوبی بازدهی دارد. اما تا اینجا 180 دقیقه روی نیمکت نشسته.

لوو باید تغییراتی انجام دهد. همچنین این تیم نیاز به پیشرفت و تقویت در برخی قسمت ها دارد. اما این تیم با 4 امتیازی که دارد خودش را در مرحله حذفی رقابت های یورو می بیند و بدون توجه به عملکردش در بازی های گذشته فقط بازی مقابل تیم مارتین اونیل را برای رسیدن به یک هشتم نهایی کم دارد. فراموش نکنید، هنوز لازم هم نبوده که آلمان خودش را اذیت کند. این تیم را نباید نادیده گرفت.کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-21 04:39:47
نظر دهید

۱ نظر
کورش
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۵:۵۳
من نمیدونم چه اصراری داره این هودس رو بزاره چپ ، اکثر ضد حملات از همون ناحیه زده میشه . دراکسر و گوتزه هم باید روی نیمکت بشینن در حد ترکیب اصلی نیستن. شورله و پودولسکی بهترن . در نوک حمله هم باید گومز قرار بگیره .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر