فهرست
گاف عجیب؛ مادر کریس رونالدو و یک ابهام/ حضرت فاطمه یا فاتیما؟
گاف عجیب؛ مادر کریس رونالدو و یک ابهام/ حضرت فاطمه یا فاتیما؟

گاف عجیب؛ مادر کریس رونالدو و یک ابهام/ حضرت فاطمه یا فاتیما؟

آی اسپورت- روزنامه ورزشی نود صبح سه شنبه اول تیرماه، تیتر زده: «مادر کریستیانو رونالدو: حضرت فاطمه(س) ما را حمایت می کند»، آن را درشت زده صفحه اول روزنامه، مثل یک دستاورد بزرگ، و یا افشای یک حقانیت که تا به حال پنهان بوده، اصلا بحثی به این نیست، که چرا و برای چه باید این تیتر را به چالش بکشیم، اما در حوزه ورزشی نویسی هم داشتن اطلاعات شرط اول پیشرفت و جذب مخاطب است، اینکه مادر محترمه کریس چنین حرفی را زده نمی‌توانیم نه نقضش کنیم و نه تایید و نه خرده بگیریم و یا هر چیزی که بیشتر شبیه یک چالش باشد، اما داشتن اطلاعات و  بررسی روز خبرها و گزارشات چیز بدی نیست، اینکه بدانیم دلیل هر چیز در چیست، اگر هیجان زده این تیتر را روی کار نمی آوردیم، می توانستیم با کمی  یاد آوری از گذشته، به گفته های آقای خاص یعنی ژوزه مورینیو گریزی بزنیم، او یکبار از تعلق خاطرش نسبت به نامی که عنوان کرد و علایق و باورهای مذهبی که در کسب موفقیتش در فوتبال بی تاثیر نمی داند را افشا و عنوان کرد.
یکی از مهم‌ترین حوادث تاثیرگذار در زندگی مورینیو ازدواج او با ماتیلد بوده است. مورینیو پس از آشنایی با ماتیلد به شدت شیفته مکتب فاطیما شد و پس از آن هر دو یا سه ماه یک بار برای زیارت به معبد یا مسجد فاطیما به قلب پرتغال می‌رود. حالا نام فاتیما از کجا نشات گرفته بر می گرده، به روایت یک رویداد در گذشته:این ادعا مربوط به سال ۱۹۱۷ است. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم در دشتی در بیرون شهر فاتیما در پرتغال بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاتیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می‌شود. از آن به بعد هر ساله هزاران نفر از شهر کوچک فاتیما زیارت و بازدید می‌کنند.
حالا روزنامه ورزشی نود، تیتر را به سمت چیز دیگری می‌برد و داستان را سوای هر چیزی به نبود اطلاعات هر چند دم دستی می برد، داشتن اعتقاد و معتقد بودن اصلا و ابدا چیزی بدی نیست، اما صحت در اطلاعات داده شده به مخاطب جز لاینفک کار رسانه ایست. چیزی که می توانیم از اطلاع رسانی صحیح جماعتی را روشن تر کنیم و یا می توانیم، در خواب غفلت تا ابد دهر بمانیم. عماد واسع
  ۴  
آی اسپورت
2016-06-21 05:02:38
نظر دهید

۴ نظر
رامتین آبی
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۵:۴۷
جالب بود
مرسی
-
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۷:۳۹
اطلاعات عمومی مردم شده در حد جلبک. الان به یه بچه دبیرستانی بگی اسکیمو چیه نمیدونه میخوای بزرگترش بدونه فاتیما کجاست و چیه؟!!! نه عزیز من ما اندر خم برجام ایجاد رابطه جهانی هنوز دعوا داریم، به مربی تیم ملی میگن اجنبی به کسی که ازش حمایت کنه میگن اجنبی پرست و کیروشی پور.
اینجور فیلم کردن دسته ای دسته ها رو
-
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۳۳
حاتمی کیا هم یک مستند در موردش ساخته بود.
4444 برزو 999999999
سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۰
سردبیر این روزنامه ی نود فک کنم از این حزب الهی ها باشه یا خودش سید باشه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر