فهرست
گزارش روز : رکورد شکنی " کریم بنزما " در صورت بازی کردن مقابل آلمریا
گزارش روز : رکورد شکنی " کریم بنزما " در صورت بازی کردن مقابل آلمریا

گزارش روز : رکورد شکنی " کریم بنزما " در صورت بازی کردن مقابل آلمریا

آی اسپورت - ردپای " کریم بنزما " ستاره مسلمان فرانسوی در رئال ، آنقدر پررنگ است که برای همیشه در تاریخ این باشگاه پرافتخار ماندگار باشد. در تاریخ رئال مادرید تا به امروز بازیکنانی با 36 ملیت مختلف ، افتخار بازی کردن داشته اند. کریم بنزما پس از " زیدان " و " ریموند کوپا " شاید مشهورترین بازیکن فرانسوی تاریخ رئال مادرید باشد. او امروز پس از بازی با آلمریا به یک رکورد شخصی جدید دست پیدا می کند.« کریم در حال حاضر از لحاظ تعداد بازی برای رئال با زین الدین زیدان برابر است .هر دو بیشترین تعداد بازی را در بین " بازیکنان فرانسوی " برای رئال انجام داده اند. زیدان 227 بازی را برای رئال انجام داده بود و بنزما در بازی با سوسیه داد با این رکورد برابری کرد. او اگر امشب در مقابل آلمریا به میدان برود این رکورد را مال خود خواهد کرد. همچنین در بین بازیکنان فرانسوی تاریخ رئال ؛ زیدان و ریموند کوپا سابقه بردن توپ طلای اروپا را دارند »اما کریم یک هدف وِیژه دیگر را نیر در رئال دنبال می کند و آن هم فتح لیگ قهرمانان است.

« 4 هموطن دیگر او سابقه قهرمانی در این جام با رئال را دارند. ریموند کوپا سه بار (1957-1958-1959) - کارمبئو دوبار (1998-2000) - آنلکا یک بار (2000) و زیدان هم یک بار (2002) . کریم با 23 گل در 42 مسابقه ششمین گلزن تاریخ رئال در لیگ قهرمانان است. آرزوی کریم بالابردن این جام در لیسبون است تا به مانند 4 هموطن دیگر خود در رئال مادرید جاودانه شود»


بنزما که در این فصل ، 17 گل در لالیگا و 4 گل در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است ، پس از خروج هیگواین از رئال تبدیل به مهره اصلی خط حمله مادرید در کنار رونالدو شد. فصل جاری بدون شک بهترین فصل کریم در مادرید به حساب می آید و باید صبر کنیم و ببینیم چه پایانی در انتظار این فرانسوی گلزن خواهد بود.

منبع :  آ اس

     
آی اسپورت
2014-04-12 15:56:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر