فهرست
یادداشت روز : هت تریک آلمانی رئال تکمیل می شود؟
یادداشت روز : هت تریک آلمانی رئال تکمیل می شود؟

یادداشت روز : هت تریک آلمانی رئال تکمیل می شود؟

آی اسپورت - برای بیستمین بار در تاریخ ، رئال و بایرن یک بار دیگر در یک مسابقه رسمی اروپایی به دیدار هم خواهند رفت. این بار در نیمه نهایی چمپیونز لیگ که در یک دهه اخیر 4 بار دیگر تکرار شده است. " توماس رونسرو " در یادداشت امروز خود در روزنامه " As " می نویسد :


« چه کسی از ترس حرف می زند ؟ دیروز در کنار دوستانم در  " CADENA SER " قرعه کشی مرحله نیمه نهایی چمپیونز لیگ را تماشا کردم. وقتی فیگو قرعه را برداشت و مشخص شد که باید با بایرن روبرو شویم همین جمله را تکرار کردم : از چه کسی باید بترسیم ؟  از بایرن ؟ نه ! چنین اعتقادی ندارم »


« با وجود اینکه می دانم " باواریایی ها " شب های زیادی را برای ما تلخ کرده اند و آخرینش همین دو فصل پیش بود که هنوز نتوانسته ام آن شب وحشتناک و پنالتی های کابوس بارش را فراموش کنم ؛ باید بگویم که از زمان آمدن گواردیولا ، بایرن هویت خود را از دست داده و بکن باوئر حق دارد که از این تیم انتقاد کند. تماشای بازی این بایرن متحول شده و صبور ، برای من و بسیاری ، همانقدر خسته کننده است که تماشای یک مراسم مذهبی مسیحی در سکوت مرگبار کلیسا ! »


« بایرن یوپ هاینکس ؛ هیجان انگیزتر بود ، مستقیم تر بازی می کرد و آلمانی تر بود. شیوه ای که اکنون بایرن پیاده می کند را من " تیکی تاکن " می نامم . شک ندارم که تیم آنچلوتی می تواند با استفاده از سرعت و تکنیک ویران کننده مهاجمان و پیستونهایش تیکی تاکن را  مغلوب کند »« چه خوب است که بازی برگشت در مونیخ برگزار می شود. یاد گل آنلکا در المپیک مونیخ افتادم . همان نیمه نهایی معروف (2000) که ما را به فینال پاریس رساند. در آن نیمه نهایی به لطف همان تک گل انلکا ، با وجود دریافت دو گل به فینال رفتیم و قهرمان شدیم.(بازی رفت را رئال 2-0 برده بود) در فینال پاریس با یک تیم اسپانیایی (والنسیا) روبرو شدیم و تاریخ می تواند بار دیگر به نفع ما تکرار شود ( مصاف با اتلتیکو در فینال امسال) »« به عقیده من ، بایرن پپ گواردیولا بیشتر به یک سراب خطرناک می ماند و از اینکه آنها در همه شرط بندی ها شانس اول صعود به فینال هستند ، خوشحالم. وقتی به عقب نگاه می کنیم ، می بینیم که رئال با حذف شالکه (در یک هشتم) و دورتموند (در یک چهارم) به نوعی تاریخ را عوض کرده و در حال حاضر ، آلمان به تکه ای از خاک مادرید تبدیل شده است. اولی شالکه بود ؛ دومی دورتموند و حالا بایرن ! چرا که نه ؟ »


Tomás Roncero

توماس رونسرو : As

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-12 21:00:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر