فهرست
آنالیز: نفر به نفرِ اسپانیا در شکستِ تاریخی
آنالیز: نفر به نفرِ اسپانیا در شکستِ تاریخی

آنالیز: نفر به نفرِ اسپانیا در شکستِ تاریخی

اد آلوارز
 
وقتی دل بوسکه برایِ سومین بازیِ پیاپی ترکیبی ثابت را به زمین فرستاد، همه متعجب شدند. به نظر می‌رسید با توجه به 6 امتیازِ اسپانیا و اعتراضاتی که پدرو کرده بود، ترکیبی متفاوت مقابلِ کرواسی ببینیم، اما دل بوسکه دقیقا از همان تیمی که چک و ترکیه را شکست داده بود استفاده کرد. این تصمیمِ دل بوسکه در نیم ساعتِ اول نتیجه‌یِ مثبت داد و اسپانیا نمایشی درجه یک، با درخششِ داوید سیلوا داشت. اما هر چه از بازی گذشت و خستگی بر ساق‌هایِ اسپانیایی‌ها غلبه کرد، کرواسی که مانزوکیچ، بروزویچ و مودریچ را هم نداشت با پرسِ بالا و پرفشار مدافعِ قهرمانی را به دردسر انداخت و در نهایت راموس و دخئایِ خسته و کم‌تمرکز پیروزی را به یارانِ سوباسیچ و کالینیچ و پریسیچ بخشیدند. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به نمایشِ تک تکِ بازیکنانِ لا روخا در این شکستِ غیرمنتظره.
 
داوید دخئا: غیر از یک سیو در نیمه‌یِ اول، این یکی از بدترین بازی‌هایِ دخئا در چند سالِ اخیر بود. دروازه‌بانِ منچستر یونایتد در کلِ بازی رویِ جمع کردنِ ارسال‌هایِ بلند مشکل داشت، بازی با پایش بی‌دقت بود و گلِ دوم را هم از ایوان پریسیچ رویِ شوتی زمینی به تیرِ یک خورد.
 
خوانفران: طبقِ معمول ضعیف‌ترین بازیکنِ اسپانیا در بازی با توپ و بعدِ هجومی. اما خوانفران در این بازی در بعدِ دفاعی هم ضعیف بود و چندین و چند بار با پاس‌هایِ ریسکی در یک سومِ دفاعی، دیگر مدافعینِ اسپانیا را به دردسر انداخت. در دقایقِ پایانی هم مشخص بود که چقدر است. خوانفران مثلِ چندتا دیگر از اسپانیایی‌ها نیاز به یک بازی استراحت داشت.
 
جرارد پیکه: تا جایِ ممکن اشتباهاتِ دیگر مدافعین را با تکل‌هایِ خودش پوشش داد، اما در نهایت موفق نشد به موقع برایِ جلوگیری از شوتِ پریسیچ خودش را برساند.
 
سرخیو راموس: سرِ گلِ اول نیکولا کالینیچ را گم کرد، ضربه‌یِ پنالتی‌ای که می‌توانست کار را تمام کند را از دست داد و در مجموع، کنارِ دخئا، عاملِ اصلیِ شکست اسپانیا بود. خستگی و تمرکزِ پایین در کلِ بازیِ راموس در این شب دیده می‌شد.
 
ژوردی آلبا: پرتحرک‌تر از دیگر بازیکنانِ اسپانیا بود. اما دقتِ پایینِ ارسال‌هایش کمکی به اسپانیا نکرد.
 
سرخیو بوسکتس: یکی دیگر از بازیکنانی که نیاز به استراحت داشت. بوسکتس از همان ابتدایِ بازی دقتِ پاس‌هایش کم بود و نمی‌توانست خطِ میانی را مثلِ همیشه رهبری کند. هر چه پرسِ کرواسی بالاتر هم رفت، اشتباهاتِ او بیشتر شد.
 
آندرس اینیستا: در دقایقِ زیادی از بازی آرامش و کنترل را به تیمش بازگرداند. اما در مجموع نمایشش خیلی پایین‌تر از دو بازیِ پیش بود. بهرحال اینیستا هم آدم است و خسته می‌شود.
 
داوید سیلوا: بازی را خیلی خوب شروع کرد، به خصوص در ترکیب با اینیستا و فابرگاس و آن پاسِ عمقی که نهایتا منجر به گلِ موراتا شد. اما هر چه بازی پیش رفت محوتر و محوتر شد و در نهایت در لحظاتِ پایانی فرصتِ زدنِ گلِ تساوی را از دست داد.
 
سسک فابرگاس: درست مثلِ سیلوا بازی را خوب شروع کرد، اما خستگی و سرعتِ کمش در ادامه، او را از ریتمِ بازی دور انداخت.
 
نولیتو: به اندازه کافی در بالِ چپ توپ بهش نرسید تا دروازه‌یِ کرواسی را تهدید کند. اما همچنان یکی از خطرناک‌ترین بازیکنانِ اسپانیا بود و تصمیمِ دل بوسکه برایِ تعویضش، در حالیکه بازیکنانِ خسته‌تر از او در زمین کم نبودند، عجیب به نظر رسید.
 
آلوارو موراتا: وظیفه‌یِ خودش را انجام داد، گل زد و مدام در یک سومِ کرواسی حرکت کرد. اما خیلی زود و راحت تن به جنگ‌هایِ روانیِ کروات‎ها داد.
 
برونو سوریانو: در دقیقه‌یِ 59 جایِ نولیتو را گرفت و به اسپانیا کمک کرد تا کنترلِ بیشتری در مرکزِ زمین داشته باشد و توپ را بیشتر حفظ کند.
 
آریتز آدوریز: در دقیقه‌یِ 66 جایِ موراتا به زمین آمد اما اثرِ خاصی رویِ بازی نداشت، حتی رویِ ارسال‌هایِ بلند که نقطه‌یِ قوتِ اوست.
 
تیاگو آلکانتارا: دقیقه‌یِ 83 جایِ فابرگاس به زمین آمد و عملا فرصتی برایِ ورود به جریانِ بازی و تاثیرِ رویِ آن نداشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-21 22:15:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر