فهرست
گزارش روز: آمار و ارقام دیرکلاسیکر؛ کفه ترازو به سود بایرن
گزارش روز: آمار و ارقام دیرکلاسیکر؛ کفه ترازو به سود بایرن

گزارش روز: آمار و ارقام دیرکلاسیکر؛ کفه ترازو به سود بایرن

آی اسپورت- بایرن مونیخ امشب در دیرکلاسیکر میزبان بوروسیا دورتموند است اما قهرمانی زودهنگام بایرن در بوندس لیگتا و در پیش بودن رقابت های حساس اروپایی و نیمه نهایی دی اف بی پوکال همراه شد با مصدومیت های متوالی ستارگان یورگن کلوپ تا از حساسیت های این بازی بزرگ لیگ آلمان کاسته شود.
با این وجود تقابل این دو تیم همواره با صحنه های جذاب و دیدنی همراه بوده است. کفه ترازو در دیدارهای رودر روی دو تیم به سود بایرن مونیخ است مونیخی ها در 7 بازی گذشته ی خود تنها یک شکست را مقابل بوروسیا تجربه کرده است (4 برد و 2 تساوی). بزرگان آلمان 103 بار با هم بازی کرده اند که 47 بار بایرن به برتری رسیده و تنها 26 بازی را به دورتموندی ها واگذار کرده اند.
فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته نیز دربی اروپایی دو تیم بود که با برتری بایرن همراه شد اما مونیخی ها با تمام این آمار و ارقام در آلیانس چهار سسال است که موفق به شکست دورتموند نشده اند آخرین برتری آن ها به فوریه ی 2010 و برتری 3 بر 1 باز می گردد.
اما این دیدار علاوه بر حساسیت های یک دربی جدال آقای گلی بوندس لیگا نیز هست. ماریو ماندژوکیچ و روبرت لواندوفسکی هر دو با 17 گلزده در رقابت برای کسب عنوان آقای گلی این فصل هستند دیدار رو در روی دو مهاجم برتر بوندس لیگا علاوه بر این می تواند تقابل دو مهاجم فصل آینده ی بایرن نیز باشد مهاجم لهستانی دورتموند تابستان امسال راهی مونیخ خواهد شد و ماندژوکیچ برای اثبات شایستگی های خود در میدان حضور خواهد داشت.
     
آی اسپورت
2014-04-12 17:42:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر