فهرست
پاسخ مفصل قلعه‌نویی به کی‌روش: بلایی که سر من و ژوزه آمد سر برانکو نیاید
پاسخ مفصل قلعه‌نویی به کی‌روش: بلایی که سر من و ژوزه آمد سر برانکو نیاید

پاسخ مفصل قلعه‌نویی به کی‌روش: بلایی که سر من و ژوزه آمد سر برانکو نیاید

آی اسپورت - در مناقشه‌ای که بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ به وجود آمد فقط پای این دو نفر مطرح نبود . کی‌روش از امیر قلعه‌نویی هم به عنوان یکی از مخالفانش صحبت کرد. حالا قلعه‌نویی هم جواب مفصلی به کی‌روش داده است:

کی‌روش معمولا ایران نیست و اخبار دقیق ندارد
من در مورد کی‌روش اینگونه صحبت می‌کنم که اولا ما به احترام برنامه غلط او به اخباری دروازه‌بانمان گفتیم که در تمرینات شرکت نکند چون سرمربی تیم ملی چنین خواسته‌ای داشته است. متاسفانه کی‌روش اخبار را خوب تجزیه و تحلیل نمی‌کند و وقتی هم به او اطلاعات می‌دهند بلافاصله موضع گیری می‌کند. همین حالا که با شما صحبت می‌کنم تا امروز اخباری در تمرینات ما شرکت نکرده و هنوز هم خودش را به ما معرفی نکرده است. پس این به احترام سرمربی تیم ملی بوده است.  دوم اینکه از من پرسیدند که آقای برانکو اینگونه در مورد کی‌روش صحبت کرده که من جواب دادم برانکو که قلعه نویی نیست. خود شما به او لقب پروفسور دادید. او کسی است که مردم خاطرات خوبی از وی دارند و مربی اخلاق مداری است. متاسفانه چون کی‌روش بیشتر مواقع در ایران حضور ندارد بدون مطالعه موضع گیری می‌کنند و برای کسی که ادعای حرفه‌ای بودن را دارد این خوب نیست.
 

وقتی به لبنان باختیم و حمایت کردم آدم بدی نبودم؟
سرمربی تیم ملی مدعی شده که چرا قلعه نویی در زمان تعطیلی 45 روزه لیگ به خاطر تیم امید صحبت نکرد؟ این هم به خاطر عدم مطالعه سرمربی محترم تیم ملی است. باز هم می‌گویم او چون در ایران حضور ندارد از اخبار مطلع نیست. اولا که در مورد تیم امید بحث بازی‌های نهایی المپیک و مسابقات متمرکز بود. تعجب می‌کنم که یک مربی در سطح حرفه‌ای چنین حرفی زده است. مثلا تیم‌ها به یک کشور دیگری رفته‌اند و مسابقات یک روز در میان در آنجا برگزار می‌شود و مرحله نهایی انتخابی المپیک بوده است. سازمان لیگ هم در اقدامی خوب تعطیلات نیم فصل را به زمان برگزاری مسابقات نهایی المپیک ربط داد و این مسئله چه ربطی به تعطیلی 30روزه لیگ به خاطر بازی با گوام و ترکمنستان دارد؟ من حتی گفتم که بین کی‌روش و برانکو و تمام مربیان لیگ باید تعامل برقرار شود. اصلا من امیر قلعه نویی بد آیا برانکو هم بد بود؟ چطور وقتی تیم ملی با افکار استقلال و بازیکنان استقلال (می‌دانید که افکار یک تیم با بازیکنانش متفاوت است) به جام جهانی صعود کرد هیچ کس از ما تشکر نکرد. چطور وقتی تیم ملی به لبنان باخت و من از کی‌روش حمایت کردم در آن زمان آدم بدی نبودم؟
 
 
اگر رهبر مخالفان کی‌روش هستم چرا با من جلسه گذاشت؟
من چند  نکته را به سرمربی تیم ملی یادآوری می‌کنم. اگر من رهبر مخالفان او بودم چرا چند بار با من جلسه گذاشت؟ من مربی تراکتورسازی بودم و چندین بار با کی‌روش در هتل اوین نشست گذاشتند تا با هم صحبت کنیم. حتی در مورد امیرحسین صادقی به او گفتم که مدافعی است چپ پا که می‌تواند به تیم ملی کمک کند. بعد از بازی با لبنان من چند بار از کی‌روش حمایت کردم؟ چندین بار همکارانش را فرستاد و در تمرین با او حرف زدیم پس چرا اگر ما رهبر مخالفان او هستیم او با ما رفت و آمد داشت. او که خیلی مربی حرفه‌ای است چرا به این موارد اشاره نمی‌کند؟ من فقط این را بگویم که  اگر شرایط سیاسی مملکت ما درست بود و ما مشکلات چند سال اخیر را نداشتیم خیلی از همین مربیان ایرانی می‌توانستند حتی در برخی از تیم‌های اروپایی مربیگری کنند. هوش ایرانی را در همه جای دنیا مثال می‌زنند و ما نخبه‌های بسیار زیادی در خیلی از رشته‌ها در اروپا داریم. متاسفانه نگاه کی‌روش به مربیان ایرانی بالا به پایین است و این خیلی بد است. شاید دو سه نفر مجیزگو هر روز در مورد کی‌روش حرف می‌زنند که آنها وضعیتشان فرق می‌کند ولی ما تا آنجا که شده از کی‌روش حمایت کردیم ولی همان طور که گفتم متاسفانه او بدون مطالعه صحبت می‌کند.
 
 
چند مربی مجیزگوی کی‌روش هستند
متاسفانه آقای کی‌روش فرار رو به جلو می‌کند و این برای من جای تعجب دارد. با حرفی که برانکو زد کی‌روش از حالا می‌خواهد همه چیز را گردن ما و برانکو بیاندازد. این یک حربه است که اگر تیم کی‌روش نتیجه نگرفت همه چیز را به گردن دیگران بیاندازد. متاسفانه چند مربی مرتب مجیزگوی کی روش هستند و چون خودشان وزن ندارند می‌خواهند با استفاده از نام او وزن بگیرند ولی همه چیز بسته به توانایی خود انسان است. حضرت علی (ع) می‌گوید حق را بگو حتی اگر به ضرر شما باشد. آقای کی‌روش عزیز لطفا بدون مطالعه صحبت نکن و من از شما می‌خواهم تاریخ و نوع مسابقات را در گذشته استخراج کن و آن وقت خودت متوجه می‌شوی که اشتباه کرده‌ای. کی‌روش مربی بزرگی است و ما نمی‌توانیم این را منکر شویم اما او دو سه ایرا دارد. نگاهش نسبت به مربی ایرانی پایین است و بدون مطالعه صحبت می‌کند.
 

حرف‌ها را فقط از مترجمت بشنو آقای کی‌روش!
من از سرمربی تیم ملی خواهش دارم.اینکه او همه چیز را از زبان مترجمش که الان اسم او را به خاطر نمی‌آورم (آرین قاسمی) بشنود. او یک پسر آقا و با شخصیت است و قطعا امین سرمربی تیم ملی است. نه اینکه دیگران به او بگویند فلانی فلان حرف را زده و بلافاصله بدون اینکه مطالعه‌ای کند همانجا موضع بگیرد. من از شما می‌خواهم تا با بازیکنان ملی ما تماس بگیرید و بگویید وقتی از ما خواستند که در تمرینات شرکت نکنند من چه جوابی دادم. بلافاصله گفتم چون مربی تیم ملی خواسته تا ملی پوشان استراحت کنند شما هم همین کار را انجام بدهید. نمونه‌اش اخباری از او سوال کنید آیا من اصراری برای تمرین کردن او داشتم. یا در مورد سرباز‌ها او حرفی زده که حتما باید در موردش توضیح بدهم.
 

امیدوارم بلایی که سر ژوزه و من آمد سر برانکو نیاید
شما از شجاع خلیل زاده و سروش رفیعی سوال کنید که من به آنها چه گفتم. قبل از 22 بهمن ماه به رحمانی، رفیعی  و خلیل‌زاده گفتم که نامه‌ای تهیه کنید و به یک حقوق دان بدهید که آن را تنظیم کند سپس قبل از 22 بهمن آن را در اختیار ما بگذارید تا پیگیری کنیم که مشکل شما برطرف شود و در نهایت بتوانید به تیم ملی کمک کنید. از بختیار رحمانی بپرسید چند بار در مورد شخص او با سردار کمالی صحبت کردم تا او بتواند به تیم ملی کمک کند. رحمانی که دیگر بازیکن من نیست و می‌تواند در این مورد صحبت کند. بحث من این است که کی‌روش باید سعه صدر داشته باشد و این بار از طریق مترجمش اطلاعات بگیرد. من هم برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بلایی که سر ژوزه و قلعه نویی آمد بر سر برانکو نیاید!

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2016-06-22 01:01:41
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۰۱:۲۸
اخباری چه ربطی به کار تیمی و تاکتیکی داره که می گی من با تیم ملی همکاری کردم!؟!الان یک ساله خودتو دارو دستت و اسدی دارین برای تیم ملی کارشکنی می کنین حالا داری مظلوم نمایی می کنی لمپن بی خاصیت
-
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۳
چه مثه آدم حرف زده آخرش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر