فهرست
اینفوگرافیک: آخرین مقاومتِ ایبرا و سوئد
اینفوگرافیک: آخرین مقاومتِ ایبرا و سوئد

اینفوگرافیک: آخرین مقاومتِ ایبرا و سوئد

آی‌اسپورت – فصلِ پیش در 5 لیگِ اولِ اروپا فقط لوئیس سوارز (40) بیشتر از زلاتان (38) زد. ستاره‌یِ پاریس سن ژرمن که با این تیم هم در پایانِ لیگ خداحافظی کرد، در مجموع فصلی 50 گله را پشتِ سر گذاشت، بهترین آمارِ دورانِ حرفه‌ایش. برایِ همین بود که انتظارات از زلاتان در یورو 2016 بسیار بالا بود. اما در تورنمنتی که هیچکدام از مهاجمینِ مرکزیِ تیم‌ها، شاید فقط به جز آلوارو موراتا، درخششِ خاصی نداشتند، زلاتان خیلی پایین‌تر از استانداردِ همیشگیِ خودش بود.
یکی از دلایلِ خاموش بودنِ زلاتان در دو بازیِ اول مقابلِ ایرلند و ایتالیا، نمایشِ کلی سوئد بود. بینِ 24 تیمِ حاضر در یورو 2016 تنها تیمی که هنوز یک شوت درونِ چهارچوب ندارد سوئد است. مردانِ اریک هامرن مقابلِ ایرلند و ایتالیا در مجموع 11 شوت زدند که 6تایش به لطفِ زلاتان بود. تنها گلِ سوئد هم رویِ توپی بود که زلاتان به سمتِ دروازه‌یِ ایرلند زد و کیاران کلارک آن را واردِ دروازه‌یِ خودشان کرد.
زلاتان فصلِ پیش میانگینِ 44.2 پاس در هر بازی داشت، با درصدِ 78.9 پاسِ صحیح. در دو بازیِ یورو این اعداد به 35.5 و 63.4 نزول کرده‌اند. زلاتان هنوز یک پاسِ کلیدی هم برایِ سوئد در یورو نداده، در حالیکه برایِ پاریس سن ژرمن متوسطِ 1.6 پاسِ کلیدی در هر بازی داشت. این آمار نشان می‌دهد سیستمِ 2-4-4 سوئد هم برایِ زلاتان مناسب نیست و بازیکنی که تقریبا همیشه در سیستمِ 3-3-4 نقشِ تک مهاجمِ مرکزی را بازی کرده، در برقراریِ ارتباط با مارکوس برگ و جان گوئیدتی ناموفق بوده است.
تمامِ این عوامل باعث شده تا بالاترین نمره‌یِ زلاتان در دو بازی‌اش در یورو 6.39 باشد که برایِ بازیکنی در دورِ مقدماتی با زدنِ 11 گل بعد از لواندوفسکیِ 13 گله، دومین مهاجمِ برتر اروپا بود بسیار ناامیدکننده است. سوئد امشب باید مقابلِ بلژیکی قرار بگیرد که به نظر می‌رسد بالاخره ترکیب و بازیِ خودش را پیدا کرده و بدل به تیمِ تهاجمی و جذابی شده که دو سال همه انتظارش را می‌کشیدند. این آخرین فرصتِ زلاتان است که با بازگشت به چهره‌یِ همیشگی‌اش و با یک نمایشِ درخشان، نمایشی زلاتانی، تیمش را به پیروزی و دورِ بعد برساند. در غیرِ این صورت، بعد از به صدا درآمدنِ سوت بازیِ امشب، حرفه‌یِ ملیِ زلاتان به پایان خواهد رسید.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-22 14:54:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر