فهرست
چهره‌یِ روز: سرگردانیِ آلابا در اتریش
چهره‌یِ روز: سرگردانیِ آلابا در اتریش

چهره‌یِ روز: سرگردانیِ آلابا در اتریش

آی‌اسپورت – اتریش برایِ زنده نگه داشتنِ امیدِ صعودش به مرحله‌یِ یک هشتمِ نهایی حداقل نیاز به یک امتیاز مقابلِ پرتغال داشت، امتیازی که با طرحِ دفاعیِ کولر به دست آمد. هر چند این طرح اتریش را در بعدِ هجومی بسیار بدونِ خطر کرد. یکی از مشکلاتِ اصلیِ اتریش در یورو 2016 استفاده از دیوید آلابا بود، بازیکنی که قبل از شروع تورنمنت اتریشی‌ها امیدوار بودند عاملِ اصلیِ درخششان شود.
آلابا که در بایرن مونیخ در پستِ فول‌بکِ چپ بدل به یکی از بهترین مدافعینِ کناریِ جهان فوتبال شده، در تیم ملی با توجه به حضورِ کاپیتان کریستین فوکس، دفاعِ چپِ لستر، و همینطور اهمیتِ زیادی که برایِ کولر در بعدِ هجومی دارد، یک خط جلوتر بازی می‌کند. آلابا در بازیِ اول در سیستمِ 1-3-2-4 تیمش به عنوانِ شاتلرِ چپ، بالاتر از جولین بومگارتلینگر، در مرکزِ زمین بازی کرد. با اینکه در همان دقایقِ اول بازی مقابلِ مجارستان، ستاره‌یِ 23 ساله‌یِ بایرن با حرکتی عالی به سمت باکس توپ را به تیرِ دروازه‌یِ گابور کرالی زد، صحنه‌ای که یادآوردِ گلش به یوونتوس در سالِ 2013 بود، اما در ادامه تاثیرش بر جریانِ بازی کمتر شد و نهایتا در نمایشِ پایین‌تر از انتظارِ کلِ تیم محو شد.
در بازیِ دوم، مقابلِ پرتغال، با توجه به مصدومیتِ زلاتکو یونوزویچ، آلابا مجبور شد به پستِ شماره‌یِ 10 منتقل شود و نقشِ قوه‌یِ خلاقه‌یِ تیمش در بعدِ هجومی را بازی کند. این تصمیمِ کولر یکی از بدترین بازی‌هایِ چند سالِ اخیرِ آلابا را با خودش به همراه داشت. 53 درصد پاسِ صحیح و 27 درصد موفقیت در جدال‌هایِ تک به تک حاصلِ این تجربه بود. بعد از بازی کولر به دفاع از ستاره‌اش برخواست و گفت این پست برایش جدید بوده و برایِ همین نمایشِ خوبی نداشته. به همین دلیل است که بعید به نظر می‌رسد آلابا در بازیِ امروز، دیداری که حکم مرگ و زندگی برایِ اتریش مقابلِ ایسلند دارد، پشتِ مهاجم بازی کند. شاید آلابا به بالِ چپ منتقل شود و مارکو آرناتوویچ که تجربه‌یِ بازی در پستِ شماره‌یِ 10 در استوک را دارد جایش را با او عوض کند. این تنها یکی از احتمالاتی است که کولر پشتِ درهایِ بسته با بازیکنانش کار کرده است. تصمیمِ تاکتیکیِ کولر برایِ بازیِ امشب می‌تواند نقشی حیاتی در بقا یا حذفِ پر مهره‌ترین اتریشِ چند دهه‌یِ اخیر داشته باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-22 16:03:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر