فهرست
یادداشت: نشانه های پیری در رونالدو دیده می‌شود!
یادداشت: نشانه های پیری در رونالدو دیده می‌شود!

یادداشت: نشانه های پیری در رونالدو دیده می‌شود!

پیتر استاونتون
همه پرتغالی ها امیدوارند امشب مجارستان را شکست دهند و به یک هشتم نهایی یورو 2016 برسند. همه آن افراد که این توقع را دارند توقع هم دارند که رونالدو برای تیمشان گل بزند و با گل های او به دور بعدی بروند. کمتر پیش آمده که در یک تیم روی فرم نبودن یک بازیکن انقدر به چشم بیاید و در مرکز توجهات قرار گیرد. شاید این موضوع به سود دیگر بازیکنان در ترکیب باشد که در آرامش بیشتر به روزهای خوب بازگردند و باعث برد تیمشان شوند.
کاپیتان پرتغال در بازی های یورو 22 بار به سمت دروازه حریفان شوت زده است. اما جزو بازیکنانی است که مقابل نامش در جدول تعداد گل های زده یک صفر بزرگ دیده می شود. بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید و تیم ملی پرتغال در مقابل دروازه مشکلاتی دارد. شاید دیگر گل زدن برای او فقط در تبلیغات نایکی راحت باشد.
البته فراموش نکنید که او اسطوره بازگشت هاست. او می تواند حتی با شوت های زیبا و گل های زیبا بازگردد. هر ضربه ایستگاهی ای که می زند خطرناک است. اما این بار هرچه می زند نمی شود و منتظر است بعدی داخل دروازه شود.
وقتی پرتغال در لیون به مصاف مجارستان برود، او نمی تواند از زیر بار مسئولیت هایش شانه خالی کند. اما انتظار هم نداشته باشید او از خط نیمه شروع به دریبل زدن بازیکنان کند و توپ را وارد دروازه کند. آن روزها دیگر رفته اند. خیلی وقت است که رفته اند. مهم نیست پست او در کجای زمین است. این کریستیانو مهاجمی است که نیاز به بهتر شدن دارد.
او در این بازی ها 2 موقعیت ایجاد کرده و 22 شوت هم زده است. آمار خوبی است، اما نه برای رونالدو. هنوز هم در پرتغال توقع دارند زمانی که توپ به او می رسد توفانی به پا شود. حالا اما انتظار این است که او مدافعان حریف را مشغول کند تا بازیکنان دیگر در موقعیت گلزنی قرار گیرند.
این پرتغال، پرتغال خوبی است، فقط دیگر نباید روی رونالدو حساب ویژه باز کند. حالا اما پرتغال به شرایطی رسیده که به چیزی بیشتر از استعداد و خلاقیت رونالدو نیاز دارد تا بتواند موفق باشد. دیگر از بازیکنی که در همه موقعیت ها و حمله های پرتغال حاضر بود خبری نیست. دیگر کسی دوندگی های خیره کننده او را نمی بیند.
او هرگز سعی نکرده در زمین از آی کیو اش استفاده کند. بلکه بیشتر اوقات با توانایی ذاتی اش موفق بوده است. شاید یکی از دلایل ناکامی های اخیر رونالدو این باشد که مانند قبل قدرت دوندگی ندارد. به هر حال همه او را به گل هایش می شناسند و روزی که رونالدو گل نزند یعنی تمام شدنش شروع شده است. حالا هم او از گل هایش به دور است.
پرتغال در دو بازی قبلی خوب بازی کرده است. شاید بتوان حتی آن ها را یکی از بهترین تیم های بدشانس نامید. اما تنها یک گل زده اند و رونالدو آن گل را نزده است. این بیشتر هم روی او تاثیر منفی می گذارد. حتی اگر پرتغال چند بازی اش را هم ببرد و رونالدو در آن ها گلی نزند، باز هم بعید است که او خوشحال باشد.
بدون گل، رونالدو هم هدفی ندارد. اوبا گل هایش خودش را زنده نگه داشته است. او بازیکنی است که به سختی نیازمند هم تیمی هایش می شود و کمتر از آن ها انتظار دارد که او را در موقعیت گلزنی قرار دهند. هیچ کس در تیمی که او هست ضربه کاشته و پنالتی نمی زند. اما به نظر کم کم نشانه های بالا رفتن سن در او دیده می شود.کد خبر 9404
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-22 17:05:49
نظر دهید
۱ نظر
ابراهیم
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۵۷
دقیقا بعد مقاله شما دوتا گل زد و یه پاس گل داد بازی با مجارستان ....ب این مقاله شما فقط میخندم!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر