فهرست
یادداشت روز : در بازی امشب؛ رئال بزرگترین دشمن رئال
یادداشت روز : در بازی امشب؛ رئال بزرگترین دشمن رئال

یادداشت روز : در بازی امشب؛ رئال بزرگترین دشمن رئال

آی اسپورت - رئال مادرید پس از تحمل شکست در مقابل دورتموند و در شرایطی که چهارشنبه در فینال جام حذفی باید به مصاف بارسا برود ، امشب در انتظار یک میهمان ناخوانده بنام " آلمریا " است . پدرو سن مارتین تحلیلگر As نگاهی داشته به بازی امشب رئال و اهمیتی که این بازی برای مادرید دارد :

« آنچلوتی می خواهد با دست پر رئال را ترک کند و برای این کار سه جام را پیش رو دارد. اولین جام را می تواند چهارشنبه بدست بیاورد. آن هم با شکست بارسا در فینال جام حذفی . قبل از این فینال ، امشب بازی حساس در مقابل " آلمریا " در پیش است و مهمترین وظیفه آنچلوتی این است که خاطره شکست بد در مقابل دورتموند را از ذهن خود و بازیکنانش پاک کند ، با وجود اینکه این شکست مانع صعود رئال به نیمه نهایی چمپیونز لیگ نشد


  آلمریا اولین مانعی است که رئال برای بازیابی روحی خود قبل از فینال جام حذفی و نیز دیدار رفت با بایرن باید از سر راه خود بردارد.بدون ژابی آلونسو  و رونالدو ، اما با ایسکو در پشت سر دو مهاجم امشب رئال ؛ گرت بیل و بنزما .داشتن یک ذهنیت مناسب و روحیه ای عالی قبل از مسابقاتی که در آنها فقط پیروز شدن اهمیت دارد بسیار مهم است و رئال برای بازگشت دوباره به جاده پیروزی باید آلمریا را شکست دهد.


برای پیروز شدن در بازی امشب ، آنچلوتی باید کاری کند که شاگردانش نه شکست در مقابل دورتموند را به یاد بیاورند و نه در فکر بازی با بارسا در مستایا باشند. کارلتو برای این کار به بازیکنانی نیاز دارد که بتوانند گاز بالن رئال را آنقدر پر کنند که به پرواز در بیاید. سرخیو راموس به عنوان کاپیتان می تواند که چنین بازیکنی باشد !


وقتی به آمار خط دفاعی آلمریا با " 60 گل خورده " نگاه می کنیم بنظر کار مادرید و مهاجمانش ساده می آید. اما وقتی یادمان می آید که چگونه رئال با دست کم گرفتن دورتموند ؛ در " زیگنال ایدونا پارک "  تا مرز نابودی رفت و وقتی بخاطر می آوریم که چگونه به پشتوانه زدن سه گل در بازی رفت ، کار صعودش را تمام شده می دانست و تا آستانه حذف شدن پیش رفت ، متوجه می شویم که ساده گرفتن آلمریا که چیزی برای از دست دادن ندارد ، می تواند چه تبعاتی را به همراه داشته باشد. خطایی که آنچلوتی باید همین حالا و قبل از شروع بازی جلوی وقوعش را بگیرد تا لالیگا بیشتر از این دور نشود.


 آلمریا قبل از شروع بازی ، شاید هیچ شانسی برای پیروز شدن نداشته باشد اما همین مساله می تواند بزرگترین مانع رئال برای پیروزی تلقی شود . در بازی امروز دشمن رئال ؛ نه آلمریا که خود رئال مادرید است . کلید پیروزی رئال در بازی امشب در ذهنیت بازیکنان نهفته شده و بخصوص راموس ، ایسکو ، بیل و بنزما نقش مهمی در باز کردن قفل سنگین آلمریا خواهند داشت. اگر امروز روز آنها باشد مادرید به آسانی راه خود را پیدا خواهد کرد. پیروزی بر آلمریا حیاتی است ، مخصوصا که سه روز بعد بدون رونالدو باید یک ال کلاسیکو را برگزار کنی ! »


پدرو سن مارتین : As

ترجمه : رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-04-12 23:08:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر