فهرست
استتوس: دعوای بهترین بودن را تمام کنیم و جلوی لئو زانو بزنیم
استتوس: دعوای بهترین بودن را تمام کنیم و جلوی لئو زانو بزنیم

استتوس: دعوای بهترین بودن را تمام کنیم و جلوی لئو زانو بزنیم

آی اسپورت- توی تصاویر کمیاب دیه گو مارادونا بعد از محرومیت نوبت اول ، چیز زیادی نبود الا حرکات تماشایی اش در بازی آخر انتخابی آرژانتین مقابل استرالیا. اما 4 سال بعد از جام جهانی 90 ، دوباره شانس دیدن اش را یافته بودیم. تراشیده و سرحال، جوری که تا داور سوت بازی آرژانتین-یونان را زد، مشخص بود که مدعی اول جام اینجاست. تیمی که اولین گل جام‌اش را باتیستوتا زد، گلزن درخشان سال های بعد که هنوز برای ما نا آشنا بود . هنوز به خودمان نیامده بودیم که گل دوم و سوم از راه رسید. مارادونا با چند پاس کوتاه و یکی دو متر پیش روی عرضی توپ را با پای چپ هنرمندش به دروازه حریف چسباند. یک شروع جانانه از دیه گو در چهارمین جام جهانی متوالی. کارگردان تلویزیونی اولین شات را از دوربین بالا گرفت اما بلافاصله سوئیچ کرد روی دوربین کنار خط کرنر، تا درنمایی که آن وقت ها برای ما تازه بود ، چشم های از حدقه در آمده مارادونا را شکار کند. چیزی که برای ما و خیلی های دیگر، پاسخ مستقیم او به هاوه لانژ و فیفا به نظر آمد که به اعتقاد مارادونا پشت پرده محرومیت طولانی اش از فوتبال بودند.

حالا دیه گو برگشته بود. سه چهار روز بعد، نوبت نیجریه، پدیده جام 94 بود که باز با جادوی مارادونا از پا دربیاید اما درحالی که همه از مدعی ترین آرژانتین 20 سال پیش حرف می زدند، یک نشست خبری همه چیز را عوض کرد. یک بریفینگ جنجالی برای اعلام کشف ماده غیرمجاز درنمونه دیه گو؛ افدرین.

بلاتر محرومیت مارادونا را با رسانه ها درمیان گذاشت و پایان دوران ملی بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال را رقم زد تا آرژانتین برای تجربه یک فینال دیگر 20 سال صبر کند و البته باز در حسرت جامی بماند که شاید اگر امسال برگزار می شد ، صاحبش بود.

امروز که اسکوئیل لاوتزی بعد از گلزنی به آمریکا چشم هایش را شبیه مارادونا کرد و به سمت همان دوربین کناری رفت ، هنوز مسی گل اعجاب انگیزش را ازروی ضربه کاشته نزده بود تا رکورد باتی گل را بزند و بشود بیست و دومین گلزن ملی جهان... 22 سال بعد از روز در 4-0 مقابل یونان در آمریکا داریم فکر می کنیم به اینکه وقتش است دعوای بهترین بودن را تمام کنیم و مثل جیمی جامپ آمریکایی جلوی لئو زانو بزنیم؛ اگرچه دیه گو یکی بود.

پژمان راهبر
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-22 17:23:13
نظر دهید
۱ نظر
یوسف
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۴
از آقای راهبر انتظار همچین تعصبی نداشتم! ناامیدم کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر