فهرست
نقش «شیخ مصلح الدین» در دعوای چشم آبی‌ها؛ خارجی ها بیشتر می‌فهمند!
نقش «شیخ مصلح الدین» در دعوای چشم آبی‌ها؛ خارجی ها بیشتر می‌فهمند!

نقش «شیخ مصلح الدین» در دعوای چشم آبی‌ها؛ خارجی ها بیشتر می‌فهمند!

آی اسپورت- اصل ماجرا این است که منافع سرمربیان باشگاه ها با منافع سرمربیان تیم های ملی در تعارض است. این دعوای همیشگی بر سر بازیکنان گاهی بصورت دعوای باشگاه - فدراسیون جلوه می کند و گاه در قالب تقابل مستقیم مربیان.
این فقط مختص ایران هم نیست و فلسفه ی شکل گیری «روزهای فیفا» برای برگزاری مسابقات تیم های ملی هم اساسا همین تعارض منافع باشگاهی و ملی بود. اما مشکل اینجاست که در این دعوای سنتی، این بار هر دو طرف خارجی اند و کلیشه ی دایمی «خارجی ها بیشتر می فهمند» برای دراز کردن مربی داخلی جواب نمی دهد! و برای مظلوم نمایی هم نمی شود از رنگ چشم مایه گذاشت!
از بخت بد هم منتقد امروز سرمربی تیم ملی ایران، سرمربی پرسپولیس است؛ اینجاست که برخی رسانه ها در نقش «شیخ مصلح الدین» وارد می‌شوند و میخواهند ماجرا را به شکلی فیصله بدهند تا نه سیخ بسوزد و نه کباب! اما چرا کی‌روش از قلعه‌نویی نام برد؟
برای اینکه کشیدن پای سرمربی تراکتور به این بازی، فشار را از دوش حامیان برانکو هم کم خواهد کرد! و فرصتی برای همان نوشتن تحلیل های کلیشه ای فراهم می سازد. به نظر می رسد گروهی هم این وسط هستند که در ذهن کی‌روش از قلعه نویی هیولا ساخته اند! جالب اینکه اگر قلعه نویی بچه نازی آباد است، کی‌روش هم گاهی خوب رگ زیمبابوه ای خودش را کلفت می کند و پروفسور هم از ژن مخصوص قالتاق های شرق اروپا بی بهره نیست!
به هر حال اینکه فوتبال ما فاقد زیرساخت های مناسب است بطوری که تیم‌ملی بتواند به اردوهای کوتاه مدت قبل از مسابقات بسنده کند، نه تقصیر سرمربیان تیم ملی است (از برانکو و قلعه نویی در دوره های پیشین گرفته تا همین کی‌روش) نه تقصیر باشگاه و مربیانشان. ولی مربیان باشگاهی هم خبط نکرده اند که بازیکنانشان را در مهمترین دوره ی آماده سازی (پیش فصل) دو دستی به تیم ملی ببخشند.
* این چند خط آخر را زیاد در رسانه های ایرانی پیدا نخواهید کرد. بالاخره اگر «ویچ» ها دهه هاست در فوتبال ما جای پایشان را محکم کرده اند، پرتغالی ها هم به اندازه ی کافی قواعد بازی را بلدند!

محمد حیرانی
  ۶  
آی اسپورت
2016-06-22 17:47:20
نظر دهید

۶ نظر
علی کچـــل
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
راه حلش ساده است : یه قفس بگیرن واسه کارلوس ... تمام
میثم
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۶
موزامبیک رو نوشته زیمباوه کسخل
علیمنصور
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۹
ببین لنگیا چقد داغونن تا حالا حمایتش میکردن حالا میگن بی دانشه. جو نگیرین این فصل که برانکو ام خرابکاری کنه باز فوشش میدین و به سمت کیروش غش میکنین
-
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۲
ما اگه بر فرض محال برانکو امسال آخر جدول هم بشه دوستش داریم چون خودشو ثابت کرده مثل علی کچل نیست که فقط هارت و پورت داشته باشه و لیست خرید کپی کنه!
-
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۰۱:۴۳
برانکو و قندلی می خوان با دعوا با کیروش خودشونو بزرگ کنن
-
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۱:۵۲
لطفا اصلاح کنید. کیروش بچه موزامبیکه، نه زیمبابوه! (جدی)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر