فهرست
​مقایسه فنی پرسپولیس این فصل نسبت به لیگ قبل: خلاقیت!
​مقایسه فنی پرسپولیس این فصل نسبت به لیگ قبل: خلاقیت!

​مقایسه فنی پرسپولیس این فصل نسبت به لیگ قبل: خلاقیت!

آی‌اسپورت- حسین ماهینی، آنتونی گولچ، محسن ربیع‌خواه، ابوالفضل درویش‌وند، احسان علوان‌زاده، سیدجلال حسینی، وحید امیری، ساسان انصاری، علیرضا بیرانوند نه خرید این فصل پرسپولیس هستند. بازیکنایی که به منظور پوشش ضعف‌های فصل قبل تیم گرد هم آمدند. حالا بررسی‌ می‌کنیم که با این خریدها تیم پرسپولیس چه تفاوتی با سال قبل دارد.
پرسپولیس فصل قبل بیشتر از هر چیزی از خلاق نبودن بازیکنانش رنج برد. این که عالیشاه دریبل‌های عرضی می‌زد و فرشاد هم هیچ وقت بازیکن باهوشی نبود. اما حالا در خط جلو از امیری، انصاری و علوان‌زاده هم در کنار بازیکنان فصل قبل بهره می‌برد. بازیکنایی که دست برانکو را برای طراحی حمله‌های متنوع بازتر می‌کنند. مهدی طارمی تنها بازیکن پا به توپ فصل گذشته بود که خیلی راحت هم دروازه حریفان را به تنهایی باز می‌کرد. موردی که در سایر بازیکنان تیم کمتر دیده می‌شد. ولی با از دست دادن آقای گل، پرسپولیس هنوز مهاجم شش دانگ دیگری جذب نکرد و احتمالا از این رو آسیب می‌بیند.
دیگر نقطه قوت این پرسپولیس نسبت به سال قبل، مدافعان مرکزی و دروازه‌بان تیم هستند. این که دیگر خبری از گاف‌های سوشا مکانی و ایمان صادقی و حتی مرتضی قدیمی‌پور نیست. حالا علیرضا بیرانوند که سوگلی کی‌روش هم هست درون دروازه پرسپولیس حضور دارد. با اضافه شدن سیدجلال حسینی و آنتونی گولچ هم زوج مطمئن‌تری از بنگر-نورمحمدی به ترکیب وارد شد. بازیکنان ضعیف‌تری مثل بابک حاتمی ، مهرداد کفشگری، علی فاطمی، میلاد کمندانی، علی محسن‌زاده و مایکل اومانیا هم از تیم کنار رفتند تا ماهینی، ربیع‌خواه، درویش‌وند جایگزین‌شان شوند. حالا پرسپولیس نیمکت قوی‌تری نسبت به پارسال هم دارد. علاوه بر این که هر حمله حریف، تبدیلِ به گل نمی‌شود.  


حسام محسنیانبررسی استقلال: کلیک کنید


بررسی پرسپولیس: کلیک کنید


بررسی تراکتورسازی: کلیک کنید


بررسی استقلال خوزستان: کلیک کنید


بررسی گسترش فولاد: کلیک کنید


بررسی ذوب‌آهن: کلیک کنید


کدخبر: 9407
  ۴  
آی اسپورت
2016-06-28 16:32:40
نظر دهید

۴ نظر
sina
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۹
Be omide khoda emsal be rahati ghahremanim
مسعود
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۸
میلاد کمندانی، علی فاطمی و علی محسن زاده ابدا بازیکنان ضعیفی نبودند. کاش جای خالقی فر میلاد کمندانی رو نگه میداشتیم.
per
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
بسیار خنده داره!!!!احمد زاده و عالیشاه از بهترین پاسور های لیگ فصل قبل بودن !!رو چه حسابی میگی پرسپولیس خلاقیت نداشت یا پا به توپ بازیکناش خوب نبود فقط عالیشاه 10 تا پاس گل داد
-
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
بنگر ، کمندانی و کفشگری رو نباید از دست میدادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر