فهرست
نیلسون : می خواهم در پرسپولیس بمانم/ با هواداران خو گرفته ام و نمی خواهم تیم دیگری بروم!
نیلسون : می خواهم در پرسپولیس بمانم/ با هواداران خو گرفته ام و نمی خواهم تیم دیگری بروم!

نیلسون : می خواهم در پرسپولیس بمانم/ با هواداران خو گرفته ام و نمی خواهم تیم دیگری بروم!

آی‌اسپورت‌ ـ در شرایطی که نیلسون دروازه بان برزیلی پرسپولیس پس از  بازی روز گذشته مقابل استقلال خوزستان از هم تیمی ها خداحافظی کرد. سایت باشگاه پرسپولیس  گفت‌وگوی مفصلی با او انجام داده که تیتر آن مربوط است به حضور نیلسون در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیاست. نیلسون با اعلام این موضوع که فعلا قصدی جز استراحت ندارد گفته است دوست دارد فصل آینده با پرسپولیس به مراحل بالایی رقابت های آسیایی صعود کند.

 در فصلی که گذشت عملکرد خودت و کل تیم را چطور ارزیابی کردی؟
من فصل خوب دیگری با پرسپولیس داشتم با این تفاوت که امسال کل تیم نتیجه گرفت و هواداران خوشحال شدند. در این فصل توانستیم نایب قهرمان بشویم و به رقابت‌های آسیایی راه پیدا کنیم و فکر می‌کنم هواداران راضی تر بودند. نسبت به سال قبل پیشرفت خوبی داشتیم و البته می‌توانستیم قهرمان بشویم.

فقط  کافی بود در بازی با راه آهن به پیروزی برسید. روزی که بعد از یک فصل خوب، شرایط خوبی نداشتی؟
این فوتبال است. فوتبال غیر از این نیست. آدم ماشین نیست. بهترین بازیکنان هم روز بد دارند. آن روز هم من و چند نفر دیگر بد بودیم. از دیگران اسم نمی‌آورم ولی آن روز خوب نبودم، اما عملکرد یک بازیکن را باید در مجموع فصل ارزیابی کرد. شما بازی بارسلونا را ببینید که ناگهان لیونل مسی بهترین بازیکن جهان در چند سال اخیر در یک بازی حتی نمی‌تواند یک دریبل بزند. آیا او بازیکن خوبی نیست؟ در فوتبال این مسائل پیش می‌آید.

چون خیلی خوب بودی، آن بازی همه را غافلگیر کرد. مثل اتفاقی که در فینال جام جهانی با افت رونالدو برای تیم ملی برزیل روی داد؟
مشکلاتی که باعث شد با آن شرایط روبرو بشویم مختص این بازی نبود. این مسائل از روز اول با ما بود و اگر این طور نبود پرسپولیس خیلی راحت قهرمان می‌شد. درگیری‌های ذهنی گاهی بیشتر از توان ما بود و امیدواریم در فصل آینده شاهد شرایط متفاوتی باشیم.

پرسپولیس محبوبترین تیم ایران و آسیا است. نکته ای که در جایی گفته بودی قبل از حضور در ایران شنیدی، وقتی آمدی چه تحلیلی از شرایط داشتی؟
فرقی نمی کند که ما درباره یک شرکت، یک کارخانه یا یک باشگاه صحبت کنم. شما همه جا برای رسیدن به موفقیت به برنامه ریزی درست نیاز دارید. ما در سالهای گذشته از نظر مالی شرایط خوبی داشتیم اما ثبات نداشتیم. در این فصل برنامه داشتیم و در کادرفنی ثبات بود، اما مشکلات دیگری پیش آمد.

برای فصل بعد چه برنامه‌ای داری؟
من می خواهم در پرسپولیس بمانم. با وجود مسائلی که گفته می شود دوست دارم اینجا بمانم. اگر پرسپولیس هم مرا بخواهد، مشکل را حل می کند تا ذهن من آزاد شود .یک جورهایی با پرسپولیس و هوادارانش خو گرفته ام و دوست ندارم جای دیگری بروم. امیدوارم سال بعد باشم و همه چیز فراهم باشد و بتوانم با پرسپولیس به قهرمانی برسم.

در یک روزنامه برزیلی خواندیم قصد داری تا دو فصل دیگر بازی کنی، هنوز بر سر این تصمیم هستی؟
با شرایطی که در حال حاضر دارم، حداقل دو فصل دیگر بازی می‌کنم، بعد از این دو فصل بازهم شرایط خودم را می بینم و تصمیم می گیرم.

فیلمی از بازی هایت در پرتغال را می دیدیم، به نظر خیلی سریعتر بودی؟
این حرف را قبول ندارم. شاید این حس را داشتید چون فوتبال آنجا سریعتر است وگرنه فکر می‌کنم هم از نظر بدنی و هم از جهت تجربه الان بهتر از آن دوران هستم.

در این صورت می توانی به اروپا برگردی و فوتبال را آنجا ادامه بدهی؟
در شرایط فعلی گزینه من ایران و در ایران پرسپولیس است. سن من طوری نیست که سراغ چالش های جدید بروم. از سوی دیگر سال بعد می توانم با پرسپولیس در آسیا بازی کنم. به هر حال الان دوست ندارم به این مسائل فکر کنم و فقط می خواهم با خانواده ام برای استراحت به برزیل بروم.

تهران برای زندگی چطور است؟
نسبت به جاییکه از آنجا آمدم، تفاوت فرهنگی خیلی زیاد است ولی مشکلی ندارم. هرجا که خانواده ام باشد راحت هستم.

چه تفریحاتی دارید؟
دخترم شهربازی را خیلی دوست دارد و اکثر اوقات به آنجا می رویم. 3،4 بار در هفته هم به رستوران می روم.

کدامیک از غذاهای ایرانی را می پسندی؟
به خاطر رژیم غذایی خاصی که دارم نمی توانم اکثر غذاها را بخورم، اما عاشق جوجه کباب هستم.

برای دیدن بازی های جام جهانی برنامه ریزی کرده ای؟
اگر در آن مقطع در برزیل باشم، می خواهم برای دیدن بازی ایران و آرژانتین بروم. این بازی در شهر نزدیک ما برگزار می شود.

برای دیدن بازیهای برزیل نمی روی؟
بازیهای تیم ملی برزیل را از تلویزیون نگاه می‌کنم.

فینال جام جهانی بین کدام تیم ها برگزار می شود؟
امیدوارم یک طرفش برزیل باشد. طرف دیگر مهم نیست. البته ای کاش می‌شد طرف دیگر ایران باشد.

بار قبل میزبانی جام جهانی برای برزیلی ها خوش یمن نبود؟
خیلی دوست دارم فینال با اروگوئه تکرار می‌شد تا انتقام سختی می‌گرفتیم، اما افسوس که شدنی نیست. فقط امیدوارم برزیل به فینال برسد.

از فوتبال خداحافظی کنی، چه برنامه‌ای داری؟
قصد دارم مربی شوم.

وقتی به برزیل برگردی درباره ایران و فوتبال ایران چه خواهی گفت؟
هرجایی از جهان بروید، نکات منفی و مثبت وجود دارد. من دوست دارم چیزهای خوب را ببینم و درباره آن صحبت کنم درباره  ایران خیلی خوب خواهم گفت. می‌گویم آدم‌های کاملی بودند. درباره فوتبال ایران هم خواهم گفت بازیکنان بسیار خوب و بااستعدادی دارد که اگر برنامه بالای سرشان باشد، جای پیشرفت خیلی زیادی دارند.

     
آی اسپورت
2014-04-12 19:53:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر