فهرست
بررسی استقلال علیمنصور با مظلومی: حمله کن!
بررسی استقلال علیمنصور با مظلومی: حمله کن!

بررسی استقلال علیمنصور با مظلومی: حمله کن!

آی‌اسپورت- استقلال مظلومی یا استقلال علیمنصور. مسئله این است که استقلال از چه لحاظی پیشرفت کرده و از چه نظر ضعیف تر شد. بزرگترین ویژگی استقلال فصل قبل خلاقیت بازیکنانش بود. از درون دروازه مهدی رحمتی که بارها ناجیِ تیم شده بود تا سانترهای خسرو حیدری، ریتم دادن امید ابراهیمی و توپ گیری های روزبه چشمی. حتی دوندگی‌های جابر و ضربه آخرهای شهباززاده هم با این که به  چشم نیامده بود ولی نقطه قوت استقلال بود. در این فصل با اضافه شدن بختیار رحمانی و کاوه رضایی این نقطه قوت، بیشتر از سال قبل هم به چشم می‌آید.

از نقاط ضعف استقلال علاوه بر نداشتن برنامه‌های تهاجمی مشخص، به ضعف مدافعان مرکزی این تیم هم می شود اشاره کرد. این که هم حنیف و هم حاج‌محمدی علاوه بر گاف‌های فردی، مدافعان کندی هم بودند. بارهای بار سرعت پایین مدافعان مرکزی استقلال محل حمله و برنامه‌ریزی تیم‌های مقابل قرار گرفته بود. در این فصل با کنار گذاشتن عمران‌زاده و اضافه شدن کنعانی این مشکل تا حد زیادی برطرف می‌شود. استقلالی‌ها می‌توانند امیدوار باشند که با جذب پژمان منتظری این مشکل اساسی را به طور کامل رفع کنند.

استقلال در فصل گذشته تکیه زیادی به بازیکنانش داشت. این وقتی بیشتر به چشم می‌آید که با مصدومیت روزبه چشمی، جایگزینی برای او پیدا نشد و امید ابراهیمی مجبور به عقب‌نشینی شد. ولی استقلال در این فصل در هر پست چند بازیکن خوب دارد که نیاز به جا‌به‌جایی بازیکنان در پست غیرتخصصی ندارد. همچنین آبی‌ها امیدوارند که منصوریان فوتبال تاکتیکی‌تری ارائه دهد که بار زیادی از روی دوش بازیکنان شاخص تیم برداشته شود.نکته آخر تفاوت نگاه مربیگری مظلومی و منصوریان است. علیمنصور در تمام دوران مربیگری‌اش فوتبالی کپی از کی‌روش پیاده می‌کرد. دفاع و ضد حمله مهم‌ترین برنامه تیم‌های منصوریان بود. ولی حالا در باشگاه بزرگی مانند استقلال پیاده کردن این نوع تاکتیک مطابق میل هواداران نیست. منصوریان باید راهی را برود که مظلومی در مقطع قبلی حضور در استقلال پیاده کرده بود. فوتبالی به مراتب تهاجمی و تماشاگرپسندتر از سال قبل. هر چند که تا امروز تجربه چنین فوتبالی را در کارنامه نداشته است.

حسام محسنیانکدخبر: 9407
۱    
آی اسپورت
2016-06-24 13:08:29
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر