فهرست
یادداشت/ گرت بیل می تواند کاندیدای دریافت توپ طلا شود
یادداشت/ گرت بیل می تواند کاندیدای دریافت توپ طلا شود

یادداشت/ گرت بیل می تواند کاندیدای دریافت توپ طلا شود

بن هیوارد


گرت بیل ماهی فوق العاده را پشت سر گذاشت. در پایان ماه می، ستاره 26 ساله قهرمان لیگ قهرمانان شد، بهترین فصلش در رئال را گذراند و حالا ولز را به یک هشتم نهایی یورو 2016 رسانده است و در این بازی ها 3 گل زده است. با این فرمی که دارد به نظر او مستحق مبارزه برای کسب توپ طلا است. بیل فصل را در پست میانی در زمان مربی گری رافا بنیتس آغاز کرد، اما با آمدن زیدان دوباره به کناره ها بازگشت و در بازی های نیمه نهایی لیگ قهرمانان مادرید مقابل من سیتی ستاره اصلی تیمش بود. او بود که باعث شد فرناندو یک گل به خودی بزند و تیمش را به میلان نزدیک تر کرد. در سن سیرو هم قهرمانی اش را با زدن یک پنالتی بی نظیر ادامه داد.


فینال سال آینده در کاردیف، محل خود او، است و حضور در آنجا می تواند برایش فوق العاده باشد. اما فعلا این ولز است که در ذهن او نقش بسته و بیش از هر چیزی در روز به آن فکر می کند. او بعد از قهرمانی در اروپا با رئال گفته بود که می خواهد در یورو مقتدرانه ظاهر شود و این کار را هم کرد. او در فرانسه مثل قبل مفید بود، گل زد و تیمش را راهی یک هشتم کرد. حالا هم بی صبرانه منتظر بازی مقابل ایرلند شمالی است و باید روز شنبه مقابل این تیم در پاریس به میدان برود.

ولز در بازی های گروهی اسلواکی و روسیه را شکست داد و با گل دقایق پایانی مغلوب انگلیس شد. این نشانی برای کیفیت بالای بیل است و حالا مشخص است که از تک تک بازیکنان ترکیب تیم روی هاجسون بهتر است. همان طور که خودش پیش از بازی بارها کری خوانده بود و گفته بود هیچ یک از بازیکنان انگلیس در سطح بازی برای ولز نیستند.


حالا در شرایطی که تقریبا همه شانس های اصلی قهرمانی در یورو (فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ایتالیاف آلمان و انگلیس) در یک طرف جدول مرحله یک هشتم هستند، ولز می تواند از این موقعیت استفاده کند و آن تیمی باشد که در طرف دیگر جدول می تازد و به سمت فینال پیش می رود. شروعش هم از بازی با ایرلند شمالی است که مطمئنا آن ها شانس اصلی هستند.


یک بار دیگر در تیم کریس کولمن همه نگاه ها به ستاره اصلی اش، گرت بیل است. اگر این بار هم او بدرخشد و ولز را به یک چهارم برساند، دلیل وجود ندارد که در انتخابات بهترین بازیکن سال 2017 او کاندیدای دریافت توپ طلا نشود. پرتغال در این بازی ها اوضاع خوبی نداشته و بی انصافی نیست اگر بگوییم بیل نسبت به هم باشگاهی ستاره اش، کریس رونالدو، برتری داشته است. اگرچه پرتغال هم شانس حضور در یک چهارم را دارد، اما کارش سخت تر است و باید با کرواسی بازی کند.


هنوز 6 ماه از فصل فوتبال باقی مانده، اما لیونل مسی، ستاره بارسلونا، و البته لوئیس سوارس، هم تیمی او در اسپانیا، از گزینه های اصلی حضور در لیست نهایی کاندیداهای دریافت توپ طلا هستند. اگر این اتفاق بیفتد فقط یک جای خالی باقی می ماند و رسیدن آن به بیل بستگی به خودش دارد که در 6 ماه آینده هم همین روند را ادامه می دهد یا نه. اگر این روش ادامه پیدا کند او می تواند در رقابت برای آن یک جایگاه در زوریخ رونالدو را کنار بزند.کد خبر 9404
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-24 14:40:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر