فهرست
بررسی فنی ذوب‌آهن: ستاره‌ها رفتند، یحیی خوشحال شد!
بررسی فنی ذوب‌آهن: ستاره‌ها رفتند، یحیی خوشحال شد!

بررسی فنی ذوب‌آهن: ستاره‌ها رفتند، یحیی خوشحال شد!

آی‌اسپورت- مهم‌ترین نکته ذوب‌آهن این فصل از دست دادن ستاره‌ها است. هم هادی محمدی رفت هم هاشم بیک‌زاده. کاوه رضایی و احمد کامدار هم این تیم را تنها گذاشتند. ضمن این که مسعود حسن‌زاده هم در حال ترک این باشگاه است. اتفاقی که خیلی هم برخلاف میل یحیی نیست. گل‌محمدی که در فصل قبل تمام چیزهایی که کاشته بود را از دست داد، در این فصل دنبال احیای خودش است. تا جایی که حاضر شد قرارداد مالی‌اش را نسبت به سال قبل کمتر کند تا در ذوب‌آهن بماند.

ذوب‌آهن در فصل قبل فوتبالی شبیه به تیکی‌تاکا را ارائه می‌کرد. فوتبالی با مالکیت بالا و پاس‌های متوالی. ولی همین موضوع باعث افت تیم یحیی شده بود. تیم گل‌محمدی بیشتر از آن که سراغ ایجاد موقعیت گل برود، با پاس‌های عرضی و بی‌هدف به ارضا می‌رسید. با توجه به تعداد پاس‌های ذوب‌آهن، این تیم موقعیت کمی مهیا کرد.

این نوع فوتبال بی‌انگیزگی و یکنواختی را هم به اردوی ذوب‌آهن انتقال داده بود. تا جایی که فقط در بازی‌های مهم شاهد فوتبالی سر زنده و شاداب بودیم. در مابقی دیدارهای فصل، ذوب‌آهن شبیه به تمرینات بود تا مسابقه.عمده‌ترین مشکل ذوب‌آهن فصل قبل نداشتن بازیکنی جنگنده و تخریبی در پست هافبک دفاعی بود. این که هم اکبر ایمانی را از دست داده بودند و هم سینا عشوری. نه اکبر صادقی و نه مهدی مهدی‌پور هم در حد این پست نبودند. احمد کامدار هم توان یک نیم‌فصل درآوردن بازی‌ها برای تیمی که در سه رقابت می‌جنگید را نداشت. گل‌محمدی برای فرار از بحران‌های فصل قبل نیاز به هافبک دفاعی جنگنده دارد.

آخرین نکته هم به توان فنی شخص گل‌محمدی برمی‌گردد. به نظر می‌رسد که حد یحیی همین فوتبالی است که در این سال‌ها دیدیم. او چیز جدیدی برای عرضه ندارد. به همین خاطر ترجیح می‌دهد که با گمنام‌ها تیکی‌تاکا راه بندازد تا با ستاره‌ها. این طور بیشتر هم تشویق می‌شود.


حسام محسنیان

کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-24 15:20:32
نظر دهید
۱ نظر
من من
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۸
نویسنده تو عمرش فوتبال لیگ رو دیده؟
الان بازی های دوب اهن پاسای عرضی بوده :||| بعد شوت بی هدف بنگر یا عمران زاده یا مدافعای تیم های دیگه نشانه بازی با هدف!!!!

یعنی عمرا لیگ قبلی رو نگاه کرده باشی!

والا تیم یحیی عملا بهترین و با کیفیت ترین تیم لیگ بود ولی خود یحی مرد بازیای بزرگ نیست ... یا هنوز نشده ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر