فهرست
پیشنهاد اروپایی برای مهدی طارمی/ توهم یا واقعیت؟
پیشنهاد اروپایی برای مهدی طارمی/ توهم یا واقعیت؟

پیشنهاد اروپایی برای مهدی طارمی/ توهم یا واقعیت؟

آی اسپورت- جای آدم‌ها هم انگار عوض شده است. انگار آنهایی که باید بابت این که پرسپولیس آنها را پذیرفته که سر از تایلند و اروپاهای قلابی درنیاورند باید تشکر کنند حالا شده‌اند منت‌گذار.  فاصله‌ها کم شده است. این از خاصیت دنیای امروزی و مدرن است.فاصله‌ها به قدری نزدیک شده که اروپا آمده بغل گوشمان. همین‌جا. اصلا شاید تو لیگ برتر خودمان. شاید اروپا همین کشور همسایه باشد. ترکیه، تایلند.

احتمالا به خاطر همین است که این روزها همه خبر از ماندن مهدی طارمی در پرسپولیس می‌دهند. احتمالا فاصله‌ها آنقدر مفهوم خود را از دست داده که اروپا قدم قدم به ایران نزدیک شده. از اسپانیا وا یتالیا رسید به یونان و بعد هم ترکیه و حالا هم ایران.
کلا فاصله‌ها برای مهدی طارمی زود طی می‌شوند. او زود از یک بازیکن بی‌نام و نشان به ستاره پرسپولیس و یک اعجوبه در محوطه جریمه تبدیل شد. خیلی زود از قرارداد 150میلیون‌ تومانی به قرارداد یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی رسید. خیلی زود از بازیکن محجوب و سر به زیر بوشهری به لایف استایلی عجیب وغریب در زندگی شهری رسید. او همه این فاصله‌ها را خیلی زود طی کرد. برخی از این زودرسیدن‌ها حاصل توانایی فوق‌العاده و استعداد عجیب و غریبش بود و بخشی دیگر حاصل اعتماد به نفس مثبت و بخشی دیگر از اعتماد به نفس کاذب ناشی می‌شد. اعتماد به نفس کاذبی که در این مدت بیشتر از مهدی طارمی رشد کرده و قد کشیده و حالا بزرگتر از خودش شده است. آنقدر بزرگتر که گاهی اوقات مقابل دیدش را هم می‌گیرد و نمی‌گذارد ببیند. نمی‌گذارد مسیری را که طی کرده و مسیری را که پیش رویش هست را به خوبی ببیند.اروپا رفتن خوب است. چه کسی می‌گوید برای او زود است؟ حتی دیر هم شده است. پیشرفت کردن عالی است. چه کسی می‌گوید پیشرفت را باید فدای تعصب وغیرت کرد؟ اما لازمه اروپا رفتن و پیشرفت کردن فقط خواستن و حرف زدن نیست. این 50درصد قضیه است. 50 درصد دیگرش هم این است که باید پیشنهادی باشد، باید راهی باشد باید خواستگاری هم آن طرف قضیه وجود داشته باشد. پیشنهادها از میان حرف‌ها و وعده و وعیدهای اطرافیان و مدیربرنامه‌ها به دست نمی‌آید. پیشنهادها واقعی هستند. برخلاف توهم‌ها که وجود خارجی ندارند. فاصله‌ها کم شده است. آنقدر کم که اگر جلویش را نمی‌گرفتیم شاید اروپا می‌رسید به تایلند و آنتالیا! جای آدم‌ها هم انگار عوض شده است. انگار آنهایی که باید بابت این که پرسپولیس آنها را پذیرفته که سر از تایلند و اروپاهای قلابی درنیاورند باید تشکر کنند حالا شده‌اند منت‌گذار بابت این که منت بر سر تیم گذاشته و می‌مانند. ممنون آقای طارمی. ممنون که بعد از این که ایتالیا و اسپانیا و یونان و ترکیه شما را نخواستند، شما پرسپولیس را خواستید. مطمئنا هواداران این از خودگذشتگی را فراموش نخواهند کرد.

نیلوفر کنگرانی
  ۱۳  
آی اسپورت
2016-06-24 15:41:20
نظر دهید
۱۳ نظر
ایمون زاید10103
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۶
جمله آخرت لایک داره
با مهدی مهربانانه تر حرف بزن
همه امیدمون به تعصب مهدی هستش
امیرخان
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۹
مرسی نیلوفر جان. به عنوان یه پرسپولیس خوب نوشتی. خیلی زود خودشو گم کرده این طارمی
مرید نیلوقر کنگرانی
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۲
یازم یه مقاله خوب از نیلوقر خوب . اینجاشم خدا بود "احتمالا فاصله‌ها آنقدر مفهوم خود را از دست داده که اروپا قدم قدم به ایران نزدیک شده. از اسپانیا وا یتالیا رسید به یونان و بعد هم ترکیه و حالا هم ایران." ها ها ها
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۵
طارمی کابوس کیسه کشای ٤ تایی
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
واقعیت اینه که وقتی یه باشگاه اروپایی یه بازیکن آسیایی میخره باید بتونه ازش درآمد زایی داشته باشه.از فروش پیراهن تا پوستر و .... در اون کشور آسیایی. حالا شما در نظر بگیرید کشور ما که اقتصادش آزاد نیس و حق کپی رایت هم وجود نداره کدوم تیم اروپایی حاضر میشه یه بازیکن ایرانی رو بخره؟ مگر که در حد رونالدو و مسی باشه
شهاب
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۶
این که آدم یه جا بشینه و دیگران رو نقد کنه آسان ترین کار دنیاست. دوست داشتم نویسنده در موقعیت مهدی طارمی قرار داشت ببینم که اصلا ایشونو میشد پیدا کرد یا نه؟بله خانم کنگرانی قضاوت و نقد آسون ترین کار دنیاست کاری که شما و محمد مایلی کهن و عادل فردوسی پور خوب بلدین...
علی کچل
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۹
یخ میفروشیم.. یخ
یخ بدم آقا؟ یخ بدم خانم؟
مرید نیلوقر کنگرانی اصل اصل
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۰
عزیزززززززم
کیان
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۳
عالی بود عالی بود به خدا پرسپولیسیم اما از خدا میخوام طارمی بره
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۴۶
خانم کنگرانى، اوّلاً اقاى مهدى طارمى نون شایستگى و قابلیت هاش رو میخوره ثانیاً هیچکس گذشت هاى مادّى فصل قبل اقا مهدى را که بعضاً بازتاب وسیع رسانه اى داشته فراموش نکرده ثالثاً اقا مهدى بدفعات تعصّبت و حمیتش رو به پرسپولیس بزرگ ثابت کرده الان هم از روسیه و... پیشنهادهاى چندگانه داره ولى بخاطر ناجوانمردى ، توطئه و رودستى که کاوه رضایى به پرسپولیسى ها زده و باعث شد تیم نتونه بموقع بازیکنان مورد نظر رو جذب کنه از بک طرف و نیز درخواست هاى مکرر انبوه میلیونى هواداران و بزرگان پرسپولیس چونان اقایان على پروین ، على دایى و ... و نیز مساعى و پیگیرى جناب هدایتى و سرانجام تعصّب خود اقا مهدى نهایتاً اقا طارمى مجاب شد که این فصل هم در پرسپولیس بمونه و این هم خیر و خواست خدا بوده چراکه با دیده شدن قابلیت هاش در لیگ قهرمانان اسیا انشاءالله فصل ابنده با شرایط به مراتب بهترى ترانسفر خواهد شد. پس سرکار خانم کنگرانى لطفاً براى پرسپولیس و اقا مهدى طارمى عزیز حاشیه سازى نکنید.
matt1982
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۰
تحلیل جالبی رو خوندم امروز. اینکه طارمی از الان با انواع زخم زبانها مواجه است. اگر بره اروپا، حتی مثل جهانبخش از یه تیم نه چندان مطرح شروع کنه، همه می گن تو این شرایط که مهاجم ایده آلی جذب پرسپولیس نشد، طارمی باید معرفت به خرج می داد و می موند. و الان که تصمیم به موندن داره، یه عده هم هستن که مثل این خانم قلم به دست نیش و کنایه بزنن که بعله، پیشنهاد نداشت و نرفت! شایدم این جماعت دوم همان واهمه ی هواداران تیم چهارم پایتخت رو دارن و با این ترفندهای نخ نما سعی در فراری دادن آقای گل فصل پیش دارن! بهرحال دربی قبلی نشون داد نگرانیشون غیرمنطقی نیست!
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۳۷
حق گفتی و نوشتی دست شما درد نکنه پرسپولیس طارمی رو ستاره کرد حالا جای قدر دانی ارقام رکورد شکن تحویل میده
mr.masoud
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۵۳
آخه کدوم تیم اروپایی محاجمی رو که توی هر بازی نمیتونه از دوقدمی دروازه توپو گل کنه میخواد؟
توی همین آخرین بازی تیم ملی ببینید چند تا توپ صد درصد خراب کرد
طارمی تاثیر گذار ترین بازیکن لیگ پارسال بود شونزده تا گل هم زد یه توپایی رو هم گل کرد که هیشکی گل نمیکرد ولی شونزده تا گل هم نزد!
تا وقتی توی ضربه ی آخر دقت نکنه رونالدو هم که باشه سراغش نمیان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر