فهرست
تحلیل/ استقلال مدل 95 چطور تیمی است؟
تحلیل/ استقلال مدل 95 چطور تیمی است؟

تحلیل/ استقلال مدل 95 چطور تیمی است؟

آی اسپورت- کادر فنی استقلال برای این تیم در لیگ شانزدهم دو سیستم بازی انتخاب کرده است. منصوریان برخلاف نفت که تیمش و تفکراتش روی دفاع و ضدحمله استقرار داشت، در استقلال خوب می داند کسی به چیزی جز حمله کردن فکر نمی کند.
سیستم پایه استقلال در این فصل 2-4-4 لوزی است. دلیل اصلی اتخاد این سیستم انعطاف پذیری اش به حالت های دیگر مثل 1-3-2-4 یا 1-4-1-4 است و البته مهمتر از آن اینکه با دو مهاجم شکل می گیرد و دغدغه کادر فنی آبی ها برای نیمکت نشین کردن مهاجمان پرتعدادش را کمتر می کند. زنجیره دفاعی با غفوری در راست، کنعانی زادگان و مگویان در مرکز و زکی پور یا میثم مجیدی در سمت چپ شکل می گیرد. ابراهیمی هافبک دفاعی تیم است و در دو سمت او، خسرو حیدری به عنوان هافبک راست و یکی از بین محسن کریمی و جابر انصاری به عنوان هافبک چپ بازی می کند. راس جلویی لوزی هم بختیار رحمانی است. در این حالت رحمانی و انصاری باید در دقایقی از بازی جابجا شوند. زوج پایه خط حمله هم رضایی و شهباززاده هستند. در صورت خریدن منتظری، او جانشین کنعانی زادگان می شود. اگر حاج صفی بیاید به سمت چپ خط دفاع می رود و با حضور جباری، او جانشین رحمانی در راس جلویی لوزی هجومی شده و رحمانی به سمت چپ خط میانی می رود.
پلان دوم استقلال چیدمان 1-3-2-4 است. در این حالت، رضایی مهاجم نوک است و وظیفه حمایت از او برعهده حیدری در راست، شهباززاده در چپ و رحمانی از مرکز است. زوج مرکز زمین هم باقری و ابراهیمی هستند. این آرایش اما در صورت حضور جباری به 1-4-1-4 تغییر حالت می دهد و با حذف شدن باقری از ترکیب اصلی، جباری جانشین او شده و کنار رحمانی در مرکز خط سوم جلوی ابراهیمی قرار می گیرد.
 
 
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-24 22:03:16
نظر دهید

۵ نظر
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۴
مرگ استقلال
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۷
هیچ گهی نیستند
-
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۴۱
هویج
علی پرسپولیسی
جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۵۸
زیر ۴تا زدن به این تیم حکم شکست داره برای ارتش سرخ
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۱۶
منصوریان پایه یک داره فقط بلد اتوبوس پارک کنه اینکارا بهش نیومده این تیم با این هزینه هیچی نمیشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر