فهرست
گزارش روز : لیونل مسی در یک قدمی تمدید قرارداد با بارسلونا
گزارش روز : لیونل مسی در یک قدمی تمدید قرارداد با بارسلونا

گزارش روز : لیونل مسی در یک قدمی تمدید قرارداد با بارسلونا

آی اسپورت - پس از کش و قوس های فراوان بنظر می رسد که بارسلونا و لئو مسی به یک نقطه مشترک در پروسه تمدید قرارداد این ستاره نزدیک شده اند. پس از ملحق شدن نیمار به بارسلونا و فاش شدن رقم قرارداد این برزیلی بود که  وکلای مسی فشارها برای بهتر کردن قرارداد لئو را روی بارسلونا افزایش دادند.بدین منظور باشگاه بارسلونا در ماه دسامبر پیش نویس قرارداد جدید را برای پدر لیونل مسی ارسال کرد .

چندی بعد مسی اعلام کرد که مدیر اقتصادی بارسلونا چیزی از فوتبال نمی فهمد و بدین ترتیب مشخص شد که نه مسی و نه وکلایش موافق امضای این قرارداد نیستند. اما خبر می رسد که در هفته گذشته ، باشگاه بارسلونا و لئو مسی قدم مهمی را برای امضای قرارداد جدید برداشته اند. مسئولان باشگاه بارسلونا دوشنبه گذشته پیش نویس قرارداد جدید را برای خورخه مسی (پدر لئو مسی) ارسال کردند که در بسیاری موارد با قرارداد قبلی تفاوت داشت و به نوعی در قرارداد جدید امتیازهای زیادی را به ستاره آرژانتینی خود داده اند.

در حال حاضر اوضاع در مقایسه با 5 ماه پیش تفاوت بسیاری کرده و تمام مشکلات در آستانه حل شدن است و بنظر می رسد که طی روزهای آینده یا اوایل ماه می دو طرف به توافق نهایی دست خواهند یافت.


قرارداد جدید از دو جنبه با قرارداد قبلی که مورد توافق مسی قرار نگرفت تفاوت دارد :

« 1- در قرارداد قبلی ، باشگاه بارسلونا خواهان کسب 50 درصد حق تصویر لیونل مسی شده بود اما در قرارداد جدید به مسی این اجازه داده شده که تمام درآمد حاصل از استفاده تبلیغاتی از تصویرش را در اختیار خود داشته باشد »


« 2- دومین مورد به حقوق خالص دریافتی مسی برمی گردد. در قرارداد قبلی بین مبلغ پیشنهادی باشگاه و آنچه بازیکن طلب کرده بود تفاوت زیادی در حدود 9 میلیون یورو در هر فصل وجود داشت. بعبارت ساده تر رقم اختلاف مسی و بارسلونا  ،چیزی حدود 45 میلیون یورو برای یک قرارداد 5 ساله بود. در قرارداد جدید این رقم به 10 میلیون کاهش یافته است. بر اساس قرارداد جدید لئو مسی سالانه رقمی بین 19 تا 20 میلیون یورو خالص از باشگاه دریافت خواهد داشت »


رسیدن به توافق جدید بسیار نزدیک است و این برای طرفداران بارسلونا که به احتمال زیاد باید یک سال آینده را بدون مشاهده خرید جدیدی از جانب باشگاه محبوبشان تحمل کنند ، خبری خوشحال کننده است.

منبع : مارکا

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-13 02:41:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر