فهرست
اینفوگرافیک: تیمِ منتخبِ دورِ گروهیِ یورو 2016
اینفوگرافیک: تیمِ منتخبِ دورِ گروهیِ یورو 2016

اینفوگرافیک: تیمِ منتخبِ دورِ گروهیِ یورو 2016

آی‌اسپورت – درخششِ مایکل مک‌گاورن درونِ دروازه‌یِ ایرلندِ شمالی در دورِ گروهی از چشمِ هیچکس پنهان نماند. مک‌گاورن بهترین نمایشش را در بازیِ آخر مقابلِ آلمان داشت و باعث شد تیمش تنها یک گل بخورد و به عنوانِ تیمِ سوم با 3 امتیاز به دورِ بعد صعود کند. بینِ تمامِ دروازه‌بان‌هایِ یورو فقط هانس تور هالدورسون از ایسلند بیشتر از مک‌گاورن سیو داشته است (17 به 15).
اما ایرلندِ شمالی در خطِ دفاعی هم نماینده دارد: جانی اونز، مدافعِ سابقِ منچستر یونایتد، با میانگینِ 3 تکل و 5.3 دفعِ توپ در هر بازی. در دفاعِ راست داریو سرنایِ تمام‌نشدنی از کرواسی انتخاب شده، فول‌بکِ 34 ساله‌ای که با 3.7 ارسالِ دقیق در هر بازی نقشِ زیادی در بعدِ هجومیِ تیمش هم داشته است. مدافعین میانی هم جیمز چستر از ولز با مجموعِ 21 تکل و قطعِ توپ (بیشترین در کلِ تورنمنت) و فابین شر از سوئیس با میانگینِ 1.7 بار بلوکه کردنِ توپ در هر بازی و تنها یک بار دریبل خوردن در مجموعِ 270 دقیقه هستند.
در مرکزِ خطِ میانی آرون رمزی، تونی کروس و کوین دبروینه را داریم. هیچ بازیکنی در دورِ گروهی به اندازه‌یِ رمزی در یک سومِ میانیِ زمین توپ را از حریفان نگرفت (16). در ضمن هافبکِ آرسنال میانگینِ چشمگیرِ 3.7 تکل در هر بازی را هم از خودش به جا گذاشت. کروس هم طبقِ معمول بیشترین درصدِ پاسِ صحیح بینِ کلِ بازیکنانِ تورنمنت را تا اینجا داشته (323) و متوسطِ 9.3 پاسِ بلند در هر بازی داده است. دبروینه هم بعد از انتقالش به پستِ شماره‌یِ 10 توسطِ ویلموتس، بعد از شکست مقابلِ ایتالیا، به فرمِ عالی‌اش بازگشت و بیش از هر بازیکنِ دیگری در تورنمنت پاسِ کلیدی داد (17) و ارسالِ دقیق داشت (15).
انتخابِ دو بالِ هجومی برایِ تیمِ منتخبِ دورِ گروهی، حتی بدونِ توجه به آمارِ ریز هم کارِ سختی نبود: دیمیتری پایت و ایوان پریسیچ. پایت 2 گل برایِ فرانسه زد و بعد از دبروینه بیشترین پاسِ کلیدی را در کلِ تورنمنت داد (14) و در مجموع بدونِ شک منبعِ اصلیِ الهامِ تیمِ دشان بود. پریسیچ هم که فرمِ خوبش در نیم فصلِ دوم با اینتر را ادامه می‌دهد جزوِ تنها 6 بازیکنِ یورو تا اینجاست که 3 گل+پاسِ گل دارد. پریسیچ در ضمن 6 تکل و 6 قطعِ توپ هم در 3 بازی داشته که نشان از شرکتِ موثرش در بعدِ دفاعی است.
و بهترین بازیکنِ دورِ گروهیِ یورو 2016 قطعا کسی نیست جز گرت بیل. فوق ستاره‌یِ ولز تا اینجایِ تورنمنت بالاترین نمره‌یِ هواسکورد (8.78) را گرفته و از منظرِ گل (3) به صورتِ مشترک در رده‌یِ اول، از منظرِ میانگینِ شوت به دروازه در هر بازی (5.7) دوم، و از منظرِ میانگینِ دریبلِ موفق در هر بازی (4.3) اول بوده است.
 
     
آی اسپورت
2016-06-25 11:01:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر