فهرست
یادداشت روز: مهدی طارمی و یک دنباله سینمایی
یادداشت روز: مهدی طارمی و یک دنباله سینمایی

یادداشت روز: مهدی طارمی و یک دنباله سینمایی

یک/ مهدی طارمی سرانجام در ساختمان باشگاه پرسپولیس آفتابی شد تا قرارداد تازه‌ای را با تیم فصل گذشته به امضا برساند و برای یک فصل دیگر در جمع شاگردان برانکو ماندگار شود. تا چند روز قبل به نظر می‌رسید جدایی مهاجم بوشهری از پرسپولیس قطعی شده است اما بن‌بست در مذاکره‌های او و باشگاه یونانی و فشار هوادارها و چهره‌های سرشناس اطراف باشگاه در نهایت مسیر قدم‌های او را به سمتِ پرسپولیس کشاند تا پیراهن شماره 9، صاحب‌‌اش را از دست ندهد. یک سال قبل، پشنهادهای عربی، سدی بین طارمی و پرسپولیس ساخته بودند اما او در این باشگاه ماندگار شد و کفش طلای لیگ برتر را به دست آورد. حالا او دوباره تصمیم به ادامه همکاری با قرمزها گرفته تا سخت‌ترین فصل دوران فوتبالش را سپری کند. فصلی که در آن، آقای گلی طارمی برای هواداران پرسپولیس کافی نخواهد بود. فصلی که در آن، طارمی باید با کفش‌های آهنی در مقابل فشارها، نگاه‌ها و حتی انتقادها دوام بیاورد  و دست از جنگیدن برای نمایشِ استعدادهایش برندارد.
 دو/ در هالیوود رویه مرسومی وجود داد که غالبا برای آثار موفق و درخشان، دنباله‌های دیگری نیز ساخته می‌شود. این روش در بیشتر آثار به شکست منجر شده و قسمت‌های دوم و سوم فیلم‌های سینمایی کمتر توانسته‌اند نظر مخاطبان را جلب کنند و به موفقیت اثر اول نزدیک شوند اما استثناهایی نیز در این بین وجود داشته است. استثناهایی مثل پدرخوانده، بیگانه، بتمن و حتی قسمت جدید انیمیشن درجستجوی نمو که این روزها در باکس آفیس گرد و خاک به پا کرده است. داستان پرسپولیس و مهدی طارمی، حالا بی‌شباهت به یک دنباله سینمایی نیست. ستاره‌ای که از میان ناشناختگی مطلق و با قرارداد  150 میلیونی، به پرسپولیس پیوست. رفته رفته عزیزِ هوادارها شد و نقش قهرمان را در درام پرسپولیس برعهده گرفت. درامی که قرار بوده با جدایی تابستانی او به پایان برسد اما قسمت جدیدی از آن، به زودی در مستطیل سبز دیده خواهد شد.
 
 
 
سه/ ماموریت مهدی طارمی در پرسپولیس، هرگز تمام نشده است. بدون تردید او روزهای موفقی را در جمع قرمزها پشت سر گذاشت. گل‌های حساسی برای تیمش زد، پنالتی‌های مهمی گرفت و زمینه‌سازِ بردهای زیادی شد. او سوپرمن تیمش بود. ماندگارترین قابی که از طارمی سراغ داریم به جای 4 نشان‌دادن‌های دربی، به بازی با سیاه‌جامگان خلاصه می‌شود. وقتی که او آنقدر دویده بود که دیگر بعد از زدن گل سوم، نای حرکت کردن در زمین نداشت. علیرغم همه این روزهای روشن، او با پرسپولیس به هیچ جامی نرسید و شاید همین بهانه‌ای شد تا طارمی به باشگاه برگردد. حالا اصلی‌ترین وظیفه او، لمس‌کردن یک جام قهرمانی است. جامی که می‌تواند پیشنهادهای بهتری از اروپا نصیب او کند. جامی که می‌تواند به جدایی‌اش، پس‌زمینه‌های منطقی‌تر و باشکوه‌تری ببخشد. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-06-25 13:51:15
نظر دهید
۳ نظر
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۰۶
اروپا اروپا که می گفت همین تهران خودمونه ، البته حق داره وقتی غوره نشده مویز شده
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۸
امسال اروپایی نشونت بده طارمی تا دیگه نیای اینجا عقده گشایی کنی.صبر داشته باش
لوله
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
ارزو بر جوانان عیب نیست!خخخخخخخخخخخخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر