فهرست
گزارش ویژه: 4 قابِ دراماتیک از مهدی طارمی/ ایستاده بخوانید!
گزارش ویژه: 4 قابِ دراماتیک از مهدی طارمی/ ایستاده بخوانید!

گزارش ویژه: 4 قابِ دراماتیک از مهدی طارمی/ ایستاده بخوانید!

آی اسپورت- مذاکرات پرسپولیسی‌ها برای تمدید قرارداد مهدی طارمی از صبح امروز آغاز شده است و به نظر می‌رسد آقای گل فصل گذشته فاصله‌ای با بقا در تیم سرخ‌پوش تهرانی ندارد. این شاید بهترین خبر نقل و انتقالاتی برای هواداران پرسپولیس باشد. علاقه آن‌ها به مهدی طارمی، تنها به گلزنی و نتایج تیم محدود نمی‌شود. طارمی در طول فصل گذشته لحظت ویژه‌ای برای تیمش خلق کرده که هنوز هم برای هوادارها فراموش‌نشدنی هستند. به بهانه ادامه حضور مهاجم بوشهری در پرسپولیس، بخشی از این لحظات را مرور می‌کنیم.
 
 
 
 
پرده اول: من سالوادور هستم 180 دقیقه از آغاز لیگ سپری شده بود و هنوز ظرافتِ فردی خاصی در حرکات پسران برانکو تماشا نکرده بودیم تا این‌که مهدی طارمی در فولادشهر، شبیه اسکی‌بازی که در اوج از همه موانع عبور می‌کند، مدافعان سپاهان را با حرکات مارپیچی‌اش به هم دوخت و گل تساوی پرسپولیس را به سپاهان زد. تنها چند دقیقه بعد، این بار استارتِ انفجاری علی علیپور از راه رسید تا هواداران پرسپولیس بعد از مدت‌ها، شاهد صحنه‌های فراموش‌شده تاریخ در تیم‌شان باشند. هیجان‌انگیز. قهرمانانه. انگار که فصل جدیدی از بازیِ تاج و تخت ناگهان از راه رسیده باشد. پرسپولیسی‌ها در فولادشهر، برزیلی‌تر از همیشه بودند اما شکست خوردند. این شاید سرآغاز علاقه فوتبالی‌ها به تیم برانکو بود. تیمی که شورانگیز بازی می‌کرد اما مدام زمین می‌خورد.
 
 پرده دوم: شادی با هانی ضربهِ سر مهدی طارمی به دروازه صبا در آزادی، برای مردان سیاه‌پوشِ پرسپولیس فقط یک امتیاز به همراه آورد اما خالقِ یک ملودرام دلچسب برای همه تماشاگران مسابقه شد. در اولین بازی بعد از کوچِ ابدی کاپیتان هادی، پرسپولیسی‌ها برای به ثمر رساندن گل فشار وحشتناکی روی دروازه صبا آوردند و سرانجام این گل به ثمر رسید تا دوربین‌ها، ستاره‌های پرسپولیس را در حال حرکت به کنار زمین و در آغوش گرفتن یادگارِ هادی شکار کنند. این گل، به هانی نوروزی تقدیم شد و همه بازیکنان پرسپولیس، پسر هادی را در گل‌شان سهیم کردند تا پسر کوچک، مدتی بعد از وداع همیشگی با پدرش در آزادی، این بار در حال دویدن و لبخندزدن در پیست تارتان دیده شود.
  
پرده سوم: از نفس افتاده باورکردنی نبود اما سیاه‌جامگان در تهران، گل دوم را هم به پرسپولیس زد تا بعد از اخراج سوشا، تیم ده نفره برانکو برای یک ناکامی بزرگ آماده باشد. در ورزشگاه خالی آزادی اما پرسپولیس به مسابقه برگشت. اول، با پاسِ خوب طارمی و گل علیپور و بعد با سانترِ عالی عالیشاه و ضربه سر طارمی. تحسین‌برانگیزتر از این کام‌بک اما تلاش پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به آن بود. تلاشی که درست بعد از گل سوم، خودش را نشان داد. وقتی که طارمی شروع به دویدن کرد تا قرار گرفتن تیمش در آستانه پیروزی را جشن بگیرد اما دیگر هیچ نایی برای دویدن نداشت و خیلی زود روی زمین افتاد و هم‌تیمی‌ها، خودشان را در آغوش او قرار دادند. در آغوش یک قهرمان خسته که می‌دانست جنازه سربازی که هنوز توی خشاب‌اش گلوله داشته باشد، به لعنت خدا هم نمی‌ارزد!
 
 
پرده چهارم: استارت وسطِ زمین دربی، وقتی توپ به طارمی رسید، او هنوز در دسترس مدافعان حریف بود اما یک کنترلِ استثنایی توپ، او را درست از وسط زمین با دروازه حریف تک به تک کرد. استارت او شاید یکی از لذتبخش‌ترین لحظات فصل پرسپولیس را رقم زد.  طارمی می‌توانست با همان جاه‌طلبی همیشگی‌اش، به سرعت به طرف دروازه رحمتی برود و برای هت‌تریک کردن در دربی سعی کند اما او از سرعتش کم کرد تا مسلمان از راه برسد و اولین گل فصل‌اش را با گل طارمی به ثمر برساند. ازخودگذشتگی طارمی، فرمولِ پرسپولیس برای رسیدن به نمادِ باشگاه رقیب بود. آن‌ها آنقدر در دربی گل زده بودند که گزارشگر بازی در شمردن گل‌ها به تردید افتاده بود.
 

کدخبر:9405
  ۸  
آی اسپورت
2016-06-25 14:06:23
نظر دهید

۸ نظر
farhad
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۶
Shoma ham az sobh gerftar pachekhari perspoliso zadan esteghlalin. Cheghad haggiro kasife resanaton cheghad haghiro kasife ghalameton. Taremi ham harchi zor zad jai nakhastanesh bargash hamon kharab shodei ke bod
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۳
زنده باد مهدى اقاى گل
فرشاد4واقعی
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۹
خراب شده اون باشگاه کثیف مافیایته اقای فینگیلیش خداگذاشت توکارتون علی کچل بااون کاوه بی شرف میخواستن پرسپولیسوبدون فورواردکنن که ...خوردن نشدامسال مهدی 2تادیگه میزاره توکیستون میفهمی کدوم باشگاه خراب شدس کیسه هم6هم4تایی.
بهنام
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۳
ویوا طارمی
حمیدرضا
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۹
Farhad خان اونجایی که شما بهش میگی خراب شده چهارتا بهتون زده و اثرات درد چهارتا از الفاظ و رفتارشما مشخصه
-
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۸
فرهنگ دشمنان ما گویای همه چیز هست...مهدی اقای گللللللل
علی سینز و بانو برانکو
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
زنده باد مهدی دایومی و زنده باد داوران تیزبین همچون عقاب ما
بهرام
شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۳
خداییش تا کی میخوایین داغ دربی رو تازه کنینن ؟بسه دیگه اون بازی تموم شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر