فهرست
یادداشت: شروعِ واقعیِ تورنمنت برایِ میزبان
یادداشت: شروعِ واقعیِ تورنمنت برایِ میزبان

یادداشت: شروعِ واقعیِ تورنمنت برایِ میزبان

جولین لوران
 
بازیِ امروزِ فرانسه مقابلِ ایرلند در دورِ یک هشتم، جایی است که میزبان باید بالاخره خودِ واقعی‌اش را نشان بدهد. دورِ گروهی برایِ فرانسه بیشتر جنبه‌یِ آماده‌سازی داشت و تیمی که از قبل از شروعِ تورنمنت به عنوانِ شانسِ اولِ قهرمانی شناخته می‌شد زیرِ فشار و استرسِ بسیار بالایی بازی کرد؛ عاملی که رویِ کیفیتش تاثیرِ منفی گذاشت.
مردانِ دیدیه دشان مقابلِ رومانی، آلبانی و سوئیس به دردسر افتادند و هرگز چهره‌یِ تیمِ مقتدر و برتر را نداشتند. دیمیتری پایت در بازیِ اول فرانسه را نجات داد و در بازیِ دوم هم به کمکِ آنتوان گریزمن یک بارِ دیگر پیروزی را در دقایق پایانی برایِ تیمش به دست آورد. پل پوگبا در بازیِ سوم تلاشِ زیادی کرد اما موفق نشد باعثِ پیروزیِ تیمش مقابلِ سوئیس شود.
نمایشِ فرانسه در سه بازیِ دورِ گروهی بدونِ ظرافت و کیفیتِ لازم برایِ مدعیِ عنوانِ قهرمانی بود. اما از جهتی این شروعِ آرام می‌تواند نشانه‌یِ خوبی برایِ له بلو باشد. فرانسه در جامِ جهانی دو بازیِ اولش را با قدرتِ زیاد شروع کرد، اما در ادامه انرژی‌اش کمتر و کمتر شد و در نهایت، با وجودِ نمایشِ قابلِ قبول مقابلِ آلمان، به حذفش منجر شد.
حالا شرایط متفاوت است. شاگردانِ دشان بینِ بازیِ سوئیس و بازیِ امروز یک هفته وقت برایِ استراحت و تمرکز داشته‌اند و آماده‌یِ بالا بردنِ سطحِ بازیشان هستند. اولیویه ژیرو، بلز ماتویدی و پایت همه به ترکیبِ اصلی باز می‌گردند. ماتویدی در پستِ خودش، یعنی چپِ خطِ میانی بازی خواهد کرد و بنابراین پوگبا باید باز هم به راست منتقل شود، جایی که به نظر می‌رسد نمی‌تواند از پتانسیلِ بالایش استفاده کند.
پنج بازیکن از ایرلند، یعنی کین، مک‌گیدی، گیون، ولان و اوشی، و شش بازیکن از فرانسه، مانداندا، یوریس، ژینیاک، اورا، سانیا و سیسکو، همه در آن بازیِ معروفِ فرانسه – ایرلند در پلی آفِ مقدماتیِ جامِ جهانیِ 2010 حضور داشتند و هیچکدام فراموشش نکرده‌اند. خاطره‌یِ آن شب قطعا انگیزه‌ای دو برابر به ایرلندی‌ها برایِ انتقام گرفتن از فرانسه می‌دهد. اما فرانسه که حالا به شروعِ واقعیِ تورنمنتی که قرار است فتحش کند رسیده، نباید تن به این شرایط بدهد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-26 08:55:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر