فهرست
چهره‌یِ روز: سوپر ماریو آماده‌یِ نجاتِ مانشافت
چهره‌یِ روز: سوپر ماریو آماده‌یِ نجاتِ مانشافت

چهره‌یِ روز: سوپر ماریو آماده‌یِ نجاتِ مانشافت

آی‌اسپورت – تجربه‌یِ استفاده‌یِ دوباره از ماریو گوتزه به عنوانِ مهاجمِ 9 کاذب برایِ آلمان در یورو 2016 جواب نداده. بازی کردنِ توماس مولر هم به عنوانِ تک مهاجم نتیجه‌یِ چندان بهتری نداشته. برایِ همین انتظار می‌رود لو با توجه به نمایشِ تیمش مقابلِ ایرلند شمالی در آخرین بازیِ مرحله‌یِ گروهی که اگر با درخششِ مایکل مک‌گاورن نبود می‌توانست پیروزیِ پرگلی برایِ مانشافت به همراه بیاورد، امشب هم از ماریو گومز در ترکیبِ اصلی استفاده کند.
زندگی در چهارِ سالِ اخیر و بعد از یورو 2012 رویِ چندان خوشی به گومز نشان نداده است. مهاجمِ سابقِ بایرن در دو بازیِ اول یورو 2012 دو گل زد و درخشید. اما آلمان در نیمه نهایی مغلوبِ ایتالیا و ماریو بالوتلی شد. فصلِ بعد گومز خودش را در بایرنی دید که قهرمانِ سه‌گانه شد، اما دیگر نیازی به او نداشت (با اینکه در فینالِ جامِ حذفی دو گل زد) و یک ماریویِ دیگر، یعنی ماریو مانزوکیچ، را جانشین‌اش کرده بود. بدین ترتیب گومز که در دو فصلِ آخرش در باوارایا 80 گل برایِ بایرن زده بود مجبور به ترکِ آلیانتز شد و راهِ فیورنتینا را پیش گرفت.
زندگیِ برایِ سوپر ماریو در سریِ آ به کابوسی بدل شد. مصدومیت‌هایِ شدید باعث شد تا گومز در دو فصل تنها 7 گل برایِ ویولا بزند و در نهایت سر از بشیکتاش در بیاورد. این دورانِ وحشتناک بود که گومز را از حضور در تیم ملی و قهرمانیِ جهان هم محروم کرد. اما انتقال به ترکیه فرصتی جدید به او داد. گومز قبل از ژانویه 15 گل در لیگ زد و لو را مجبور کرد بعد از 3 سال دوباره به تیم ملی دعوتش کند و با خودش به فرانسه ببرد.
حالا سوپر ماریو فرصتی دوباره پیدا کرده تا یک بارِ دیگر ناجیِ مانفشافت باشد و نقشی که میرو کلوزه در جامِ جهانی بازی کرد را تکرار کند. گومز، بعد از کلوزه، آخرین مهاجمینِ کلاسیکِ آلمان در نسلی است که با فقرِ باورنکردنی در این پست مواجه است. بازگشت به گذشته و سنتِ شماره‌ نه‌هایِ همیشگی شاید بهترین راه لو و تیمش باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-26 10:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر