فهرست
چهره‌یِ روز: گریزو قهرمانِ له بلو
چهره‌یِ روز: گریزو قهرمانِ له بلو

چهره‌یِ روز: گریزو قهرمانِ له بلو

آی‌اسپورت – از آگوستِ 2015 بدین سو آنتوان گریزمن 63 بار برایِ اتلتیکو مادرید و فرانسه به زمین رفته و تا اینجا همین بازیِ شصت و سوم به یادماندنی‌ترینش بوده است. گریزمن فصلی سخت و طولانی را پشتِ سر گذاشت و آثارِ خستگی کاملا در نمایشش در بازی‌هایِ گروهی دیده شد. حتی گلی که به آلبانی زد و راهِ پیروزیِ فرانسه را باز کرد، زیرِ سایه‌یِ درخششِ دیمیتری پایت رفت و حضور ناامیدکننده‌اش مقابلِ سوئیس خیلی زود این خاطره را پاک کرد.
اما گریزمن که این فصل 32 گل برایِ اتلتی در رقابت‌هایِ مختلف زده بود و تحتِ رهبریِ دیگو سیمئونه به بازیکنی کامل تبدیل شده بود، ارزش‌هایِ واقعیِ خودش مقابلِ ایرلندِ جان سخت را نشان داد و با یک ضربه‌یِ سر از رویِ ارسالِ باکاری سانیا و یک بغل پایِ دقیق رویِ پاسِ با سرِ اولیویه ژیرو باعثِ صعودِ فرانسه به یک چهارمِ نهاییِ یورو 2016 شد.
نقطه‌یِ کلیدیِ بازیِ فرانسه مقابلِ ایرلند تعویضِ بینِ دو نیمه‌یِ دیدیه دشان بود. به زمین رفتنِ کینگزلی کومن به جایِ انگولو کانته سیستم فرانسه را از 1-3-2-4 به 2-4-4 تغییر داد و باعث شد گریزمن بیشتر به دروازه‌یِ ایرلند نزدیک شود. ستاره‌یِ 25ساله‌یِ اتلتی در این پستِ جدید بعد از پل پوگبا، بیشترین لمسِ توپ در 90 دقیقه بینِ بازیکنانِ فرانسه را داشت و اگر سیوِ درن رندالف نبود می‌توانست اولین هت تریکِ تورنمنت را هم به نامِ خودش ثبت کند.
گریزمن با گل‌هایی که در پیروزیِ 2-1 دیروزِ فرانسه زد، حالا کنارِ آلوارو موراتا و گرت بیل، با 3 گل در صدرِ جدولِ گلزنانِ یورو 2016 قرار گرفته است. دیگو سیمئونه از او به عنوانِ یکی از سه بازیکنِ برترِ جهانِ فوتبال نام می‌برد، بازیکنی که به عنوانِ مهاجم نه تنها 2 گل برایِ تیمش زد، بلکه 5 تکل هم داشت، بیش از هر بازیکنِ دیگری در زمین. اگر او به همین فرمش ادامه دهد، و شاید اگر دشان تصمیم بگیرد بالاخره از او به عنوانِ مهاجمِ مرکزی استفاده کند، یورو 2016 می‌تواند به نامِ گریزو ثبت شود.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-27 08:33:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر