فهرست
آمار: کروس کلیدِ آلمان
آمار: کروس کلیدِ آلمان

آمار: کروس کلیدِ آلمان

آی‌اسپورت – یواخیم لو درباره‌یِ تونی کروس اصطلاحِ بازیِ مقتصدانه را به کار می‌برد، فوتبالیستی که لازم نیست خیلی به چشم بیاید، چون خیلی کم اشتباه می‌کند. کروس رهبرِ ارکسترِ مانشافت در یورو 2016 بوده، نقشی که در جامِ جهانی هم به عهده داشت. هافبکِ 26 ساله‌یِ رئال مادرید در بازیِ قبلیِ آلمان مقابلِ ایرلندِ شمالی 121 پاسِ صحیح داد، بیش از کلِ تیمِ مایکل اونیل و تنها 6 پاس تا رسیدن به رکوردِ ژاوی برایِ بیشترین تعدادِ پاس در یک بازیِ یورو کم آورد.
آمار کاملا گواهِ نقشِ کلیدیِ کروس برایِ تیمش است. در هر 4 بازیِ آلمان تا اینجایِ تورنمنت کروس بیشترین لمسِ توپ و بیشترین پاسِ صحیح را داشته. در مجموع هم کروس با 415 پاسِ صحیح از 447 پاسش (93 درصد موفقیت)، بهترین پاسورِ یورو 2016 بوده است.
کروس در بازیِ دیشب مقابلِ اسلوواکی 16 بار اقدام به ارسالِ پاس‌هایِ بلند کرد که در 15 بار توپش به مقصد رسید. به علاوه هم گلِ اول و هم گلِ سومِ آلمان نتیجه‌یِ کرنرهایِ او بود. کروس در بازیِ اول هم رویِ یک ضربه‌یِ آزاد به شکوردان موستافی پاسِ گل داد. اتفاقی که 4 بار هم در جامِ جهانی رخ داد.
بینِ کلِ بازیکنانِ حاضر در یورو 2016 تنها دیمیتری پایت، مسوت اوزیل و کوین دبروینه بیشتر از تونی کروس موقعیتِ گل ایجاد کرده‌اند (13). با این تفاوت که کروس به مراتب عقب‌تر از این سه بازیکن در تیمش بازی می‌کند.
نکته‌یِ دیگر درباره‌یِ بازیِ کروس پیشرفتِ او در بعدِ دفاعی است. کروس دیگر فیلیپ لام را کنارش ندارد تا ازش حمایت کند. باستین شواین‌اشتایگر آمادگی کامل ندارد و فقط در دقایقی از بازی‌ها به زمین می‌رود و سامی خدیرا هرگز یک هافبک دفاعیِ درجه یک نبوده. برایِ همین کروس که در آلمان کازمیرو را هم ندارد که خیالش را از بابتِ دفاع کردن راحت کند مجبور شده خودش را با این شرایط وفق بدهد و بدل به بازیکنی کامل‌تر شود. بزرگ‌ترین چالشِ کروز از این منظر در بازیِ بعد مقابلِ اسپانیا یا ایتالیا خواهد بود.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-27 08:35:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر