فهرست
شیلی قهرمان کوپاآمه‌ریکا شد؛حسرت مسی و آرژانتین ادامه دارد
شیلی قهرمان کوپاآمه‌ریکا شد؛حسرت مسی و آرژانتین ادامه دارد

شیلی قهرمان کوپاآمه‌ریکا شد؛حسرت مسی و آرژانتین ادامه دارد

آی اسپورت - دیدار نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا، بامداد امروز بین تیم‌های ملی شیلی و آرژانتین در ورزشگاه نیوجرسی آمریکا برگزار شد. دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه وقت‌های قانونی و ۳۰ دقیقه وقت اضافه موفق به باز کردن دروازه حریف نشدند تا در پایان ضربات پنالتی تعیین کننده تیم قهرمان باشد.
 
در این دیدار پربرخورد شدت درگیری بین بازیکنان به حدی بود که داور بازی مجبور شد ۸ بار از کارت زرد و ۲ بار از کارت قرمز خود استفاده کند. مارسلو دیاز بازیکن شیلی در دقیقه ۲۹ و مارکوس روخو مدافع آلبی سلسته در دقیقه ۴۳ با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شدند تا دو تیم دقایق زیادی را با ۱۰ بازیکن بازی کنند.
 
در ضربات پنالتی اما لیونل مسی که پیش از این با زدن ۵ گل و ارسال ۴ پاس گل یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان جام بود، پنالتی خود را خراب کرد تا یک بار دیگر رویای قهرمانی با آرژانتین در یک تورنمنت معتبر را بر باد رفته ببیند. پنالتی اول هر دو تیم بوسیله ویدال و مسی از دست رفت. بعد از آن کاستیو و آرانگوئیز برای شیلی و ماسکرانو و آگوئرو برای آرژانتین پنالتی‌های خود را تبدیل به گل کردند اما لوکاس بیلیا پنالتی چهارم یاران مسی را خراب کرد تا با ضربه سیلوا شیلی در ضربات پنالتی ۴-۲ پیروز شود و برای دومین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببرد. این سومین فینال پی‌درپی آرژانتین و مسی است که در آن شکست خورده و به نایب قهرمانی می‌رسند. آنها در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ به آلمان باختند و فینال کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۵ را نیز به همین شیلی واگذار کردند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-06-27 09:33:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر