فهرست
اینفوگرافیک: سیستمِ آتزوری و نیمکت‌نشینیِ اینسینیه
اینفوگرافیک: سیستمِ آتزوری و نیمکت‌نشینیِ اینسینیه

اینفوگرافیک: سیستمِ آتزوری و نیمکت‌نشینیِ اینسینیه

آی‌اسپورت – لورنزو اینسینیه کمی بیش از یک ربع برایِ ایتالیا مقابلِ ایرلند بازی کرد. اما همین زمانِ کوتاه کافی بود تا گاتزتا دلو اسپورت از او به عنوانِ بهترین بازیکنی زمین نام ببرد. گاتزتا نمایشِ ستاره‌یِ ناپولی را یادآورِ روزهایی دانست که «که ما پادشاه بودیم» و «پاهایی هنرمند داشتیم».
تحلیلِ گاتزتا خیلی هم عجیب نبود. کاری که 42 دقیقه طول کشید تا کلِ تیمِ ایتالیا انجام دهد، برایِ اینسینیه تنها چند ثانیه وقت برد. اینسینیه به دروازه‌یِ ایرلند شوت زد، شوتی که یادآورِ گلِ روبرتو باجو در جامِ جهانیِ 1990 مقابلِ چکوسلوواکی بود. با این تفاوت که ضربه‌یِ او به تیرِ دروازه برخورد کرد. اینسینیه در جدالی که بیشترین خطایِ یک بازی در تورنمنت (40) و کمترین پاس (695) را داشت، بازیکنی بود که لحظاتی زیبا می‌آفرید. اینسینیه در 16 دقیقه حضورش تنها 4 لمسِ توپ کمتر از سیمونه زازا در 90 دقیقه داشت.
وینگرِ سرعتی و تکنیکیِ ناپولی در فصلِ گذشته 12 گل در سریِ آ زد و 10 پاسِ گل داد، اولین بازیکنی که در 5 لیگِ اولِ اروپا به دو عددِ دو رقمی رسید. اما بعد از اینکه برایِ بازیِ مقدماتیِ یورو مقابلِ آذربایجان اعلام کرد به دلیلِ مصدومیتِ زانو نمی‌تواند برایِ آتزوری بازی کند و یک هفته‌یِ بعد مقابلِ فیورنتینا به زمین رفت، واردِ لیستِ سیاهِ آنتونیو کونته شد و برایِ دورِ بعدِ بازی‌هایِ ملی از سویِ او دعوت نشد.
شاید حالا مشکلات و سوء‌تفاهم‌هایِ خارج از زمینِ اینسینیه و کونته حل شده باشد، اما سیستمِ بازیِ ایتالیا جایی برایِ ستاره‌یِ ناپولی در ترکیبِ اصلی باز نمی‌کند. ایتالیا با دو وینگ‌بک بازی می‌کند که تا اینجایِ تورنمنت کاندروا، فلورنتزی، دشیلیو و دارمیان وظیفه‌اش را به عهده گرفته‌اند. مشکل اینجاست که دوندگی و هوش و نظمِ دفاعیِ بالا که برایِ پستِ وینگ‌بک در سیستمِ کونته لازم است، کیفیاتی نیست که اینسینیه دارایش باشد. بهترین پستِ اینسینیه وینگرِ چپ در سیستمِ 3-3-4 یا شماره‌یِ 10 در 2-4-4 دایمند است.
راهِ حلِ دیگر برایِ استفاده‌یِ کونته از خلاقیتِ اینسینیه در بعدِ هجومی استفاده از او به عنوانِ یکی از دو مهاجمش است. اما در حالِ حاضرِ اینسیسنه بعد از دو زوجِ پله و ادر و زازا و ایموبیله، گزینه‌یِ پنجمِ خطِ حمله‌یِ آتزوری است. باید ببینیم در ادامه‌یِ تورنمنت، و به خصوص در بازیِ حساسِ امشب که سرعت و تکنیکِ ستاره‌یِ ناپولی می‌تواند خطرناک‌ترین سلاحِ ایتالیا در ضدحمله‌ها باشد، کونته بالاخره نظرش درباره‌یِ اینسینیه را تغییر خواهد داد یا نه.
 
     
آی اسپورت
2016-06-27 10:45:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر