فهرست
خداحافظ لئو؛ تو اعجوبه ما نبودی
خداحافظ لئو؛ تو اعجوبه ما نبودی

خداحافظ لئو؛ تو اعجوبه ما نبودی

آی اسپورت- «ببین لئو! همه بازیکن های بزرگ دنیا یه پنالتی هدر رفته توی زندگی شون دارن! همه شون! از مارادونا تا زیدان!» احتمالا گوش‌های مسی بعد از پایان بازی از این حرف‌ها پرشده. همبازیانش. همسرش. دوستدارانش و طرفداران بارسلونا این جمله را بارها و بارها برایش تکرار کرده اند. اما یک چیز را به او نگتفند. به او نگفتند فرق آنها با تو یک چیز هست آنها با پیراهن تیم کشورشان جام هم دارند. هر چقدر دلت بخواهد جام و افتخار دارند.
اشک‌های مسی چطور می‌تواند تاثربرانگیز باشد؟ برای آرژانتینی‌هایی که این سال‌ها تا یک پای فینال رفته‌اند و جام از دستشان سرخورده و بارها و بارها اشک ریختند چطور این اشک‌ها می‌تواند احساس برانگیز باشد. شاید باشد اما برای آنهایی که طرفدار مسی هستند. آنهایی که بارسایی هستند. آنهایی که از رونالدو بدشان می‌آید. آنهایی که به واسطه مسی دوستدار آرژانتین شده‌اند. نه برای طرفداران واقعی آرژانتین.
چقدر دیر گریه کردی. چقدر دیر بالاخره واکنش نشان دادی به جام‌هایی که یکی پس از دیگری از دست رفت. یادمان نرفته جام‌جهانی. زمانی که بازیکنان آرژانتین حلقه اتحاد تشکیل داده بودند و تو کاپیتان تیم بودی اما نبودی. ماسکرانو بود که بازیکنان را تهییج می‌کرد و تو بی‌تفاوت ایستاده بودی. زودتر از این‌ها منتظر اشکت بودیم. منتظر یک فریاد. یک داد. یک واکنشی که نشان بدهد تو هم آرژانتینی هستی و اندازه بقیه تعصب و غیرت داری.
چه کسی منکر این است که تو بارها همین تیم را به فینال بردی. با دریبل‌هایت با گل‌هایت. اما این‌ها کار تو بود. مثل آدمی که هر روز می‌رود سرکار و پشت میزش می‌نشیند. تو هم کارت دریبل زدن و گل زدن بود اما ما جام می‌خواستیم. رفتن به فینال حتی اگر به هزار برسد چه اهمیت و افتحاری دارد؟ ما رهبر می‌خواستیم. ما مارادونا می‌خواستیم. تو هم مارادونای ما نبودی.
خداحافظ اعجوبه فوتبال بارسلونا. تو هیچ وقت اعجوبه ما نبودی. درست است که می‌روی و شاید تیم ما از این به بعد بدون مسی شود اما ما مدتهاست بدون ستاره‌ایم. خورشید پرچم آرژانتین از همان روزی که مارادونا رفت کم‌فروغ شد. تو هیچ‌وقت مارادونای ما نبودی حتی آن موقع که بودی. پس پشت سرت آب نمی‌ریزیم که برگردی. 
نیلوفر کنگرانی
  ۲۶  
آی اسپورت
2016-06-27 14:14:00
نظر دهید

۲۶ نظر
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۴
خفه شه بچه،تو چی از فوتبال میفهمی؟، هر ننه قمری راجع به فوتبال مینویسه
معین
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۵
عالی بود
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
آهه ایرانی ها یقه آرژانتین رو.گرفت.هنوز یادمون نرفته چطور داور سر تیم رو برید.الانم که دوسال گذشته هنوز یادم مونده و خوشحال میشم آرژانتین میبازه
R
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
بره همونجا که بهش تعلق داره، جایی که خوب بلده به هرکولس و ختافه گل بزنه و رکورد بشکنه
کوروش
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۰
ایول ایول
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۵
چى میگى بابا؟ یارو شخصیتش اینجوریه حتما که نباید دادو بیداد کنه هیچکس به بزرگیه لیونل مسى نیست
محمد حسین
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۸
بابا تورو قرآن چرت و پرت ننویس ی دختر تیتیش مامانی اومده داره در مورد فوتبال مینویسه.برو دنبال دوس پسرت بابا عقب مونده
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۹
چرت و پرت ننویس رئالی عقده ای
خراب مورینیو
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۳
اینهمه میگن مسی مسی ایییییینه ؟؟؟؟ همونی که تو دادگاه محاکمه کردنشه دیگه ؟؟؟؟ ایشششششششش
yasin vahedi
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۶
برو بابا دوغتو بنوش . زمانی که مارادونا بوده کجا فوتبال تو این سطح بود ؟ هی مارادونا مارادونا .. بهتر از مسی تاریخ به خودش نخواهد دید .
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
الان فوتبال با قبل فرق داره.یه بازیکن نمیتونه جام بگیره.رونالدو چندتا جام ملی گرفته؟پس اونم ضعیفه؟پس به نظر نویسنده محترم قاعدتا توپ طلا امسال باید برسه به براوو چون دوتا جام اورده!!!!
این متن اصلا کارشناسی نیس
طرفدارای رونالدو هم جوگیر نشن
alireza paradox
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
nazariiin harki harchi delesh mikhado too ghalebe yaddasht benvise in che matne mozakhrafie ke shoma be onvane khabar mizariiin kheili ietarafe rajebe messi sohbat mishe
مهرداد
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
بی انصاف نباشید. ما نباید آدمارو باهم مقایسه کنیم. این کاملا بی انصافیست. مثل این میمونه ما به بچه مون بگیم ببین داداشتو (مارادونا)انگاه کن ببین باعث افتخاره خونوادمونه (آرژامنتین و هوادارا) تو چی (مسی)! ولی غافل از اینکه اون هم باعث افتخار ماست هرچند برامون هیچ عایدی نداشته باشه.
علی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۱
دقیقا جو غالب افکار آرژانتین همینه که اجتمالا طلسمشون چند ده سال دیگه هم تمدید می شه! دقیقا مثل خانم کنگرانی ، اونا مارادونا رو میخوان ، یه کپی برابر با اصل ! و نه چیز دیگری !
اونا بیشتر از قهرمان شدن ، خوابیدن با رویای گذشته ی رویاییشون رو دوست دارن ، اونا ستاره نمیخوان ، اعجوبه نمیخوان ، اونا مارادونا رو میخوان
ولاسکو بعد اولین درخشش بچه های والیبال گفت مردم ایران دقیقا مثل ارژانتین هستن ، با یه برد شما رو تا عرش می برن ، و با یه باخت شما رو له می کنن، مسی و امثال مسی ها از سر این ملت ها خیلی زیادی ان!
یوسف
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
Great
سعید
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۱۶
ببخشید،مرید نویسنده مقاله تشریف ندارن؟
خراب مورینیو
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۸
تو هنوز جوانی مسی جان ! یا این مدل ریش جدید جا برای پیشرفتت خیلی باز شده تاززززه !! نگران نباش مسی جان اگه بارسلون هم نشد میتونی بری پیش استادت ژاوی توی کشورهای عربی ! اونجا حتمن میتونی قهرمان بشی ! عرب ها عاشق بارسلون و پپ و دوستان بودن و هستن از قدیم برادر !!!
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۰
به کی دادی میذاره اینجا شر و ور بنویسی اسمشو ذاری مقاله و تحلیل؟
عقده
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۸
انقدر که این پنالدو فن های ایرانی از قهرمان نشدن آرزانتین خوشحالن مردم وبازیکنان شیلی خوش حال نیستن.نیلوفر کنگرانی شما فقط در مورد تیم های مورد علاقه خودت (پرسپولیس و رئال)مطلب بنویس خواهشا
مرید نیلوفرکنگرانی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۰
نیلو جون من خودم رئالی هستم از این مطلب فهمیدم که تو هم رئالی هستی.چه تفاهمی :)
علی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۵
بابا خفه شده خداییش، گند زدین با این تحلیل ها چرت و آبکیتون،
هر خری پا شده اومده واسه مطرح کردن خودش یه متن الکی و احساسی نوشته که فقط نفهمی ازش میزنه بیرون
4444 برزو 999999999
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۱۹
تیلوفر خانم شما ظرفا رو شستی؟ رخت ها رو چی؟ خونه رو نظافت کردی!؟ اصلا ببینم شما ترشیدی یا متاهلی!؟ اگه متاهلی از شوهرت اجازه گرفتی و اومدی اینترنت!؟ // تو یه بار به عمرت فوتبال بازی کردی اخه ؟
مرید نیلوقر کنگرانی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۴
باز هم همون داستان همیشگی: کنگرانی به ماه اشاره کرد، ملت به نوک انگشتش نگاه کردن! نیلو از پرسپولیس انتقاد می کنه، متهم به استقلالی بودن می شه؛ از استقلال می نویسه، قرمزا قاطی می کنن. از مسی می گه، رئالی حساب می شه؛ در مورد رونالدو حرف می زنه، بارسلونی! خلاصه هر کسی تلاش می کنه کانسپت "نیلو" رو توی دریچه تنگ نگاهش جا بده. نیلو من برات بمیرم که از روزگار خودت جلوتری :* مراقب خودت باش
سیاوش فروغی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۲۵
اگه آی اسپورت به جای فیلتر کردن نظرات مردم نویسنده هاش و مطالب مضحکی که می ذارن رو فیلتر میکرد الان وضعیت بهتری داشت
حسین
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۷
یعنی ا نایی که مسی دهنشونو سرویس کرده بود تا حالا با گلها و دریبلاش ( منچستریا و رئالیای بدبختو میگم) الان زبون باز کردن شدن ارژانتین پرست.
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۴۰
چقدر زرد مینویسین آخه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر