فهرست
یادداشت/ دردهای مسی و ناکامی‌های آرژانتین
یادداشت/ دردهای مسی و ناکامی‌های آرژانتین

یادداشت/ دردهای مسی و ناکامی‌های آرژانتین

تیم ویکری

پنالتی ای که مسی از بالای دروازه به بیرون زد دوران بازی اش را به پایان رساند؟ خیلی از آرژانتینی ها وقتی از ورزشگاه متلایف خارج می شدند دوست داشتند از هر سمت و پستی که دارند استعفا دهند. این ها هوادارانی بودند که با فینال جام جهانی 2014 و کوپا 2015 احساسی برخورد نکرده بودند و هواداری شان احساسی نبود. آن بار، مخصوصا در برزیل، آن زمان افراد سطح پایین تر به برزیل سفر کرده بودند و کسب و کار موسسات کرایه اتومبیل و بارها را رونق داده بودند. این بار در نیوجرسی اما هواداران با سطح متوسط و البته کسانی که در امریکا زندگی می کردند و هوادار مسی بودند به ورزشگاه ها می آمدند. اما اگر هوادارانی که در حال بازگشت به ایستگاه پنستیشن نیویورک بودند حس استعفا دادن وجود دارد، در رختکن که دیگر خون ها به جوش آمده بود. فرقی نمی کند که هواداران عوض شده باشند یا نه، مهم این است که بازیکنان همان ها بودند. عصبانیت، عدم اعتماد به نفس، ناراحتی و همه نکات منفی در چهره آرژانتینی ها دیده می شد. واقعا یک بازیکن چقدر تحمل این مسائل را دارد؟

مسی بعد از بازی اعلام کرد از بازی های ملی بازنشسته خواهد شد. شاید افراد دیگری هم این کار را بکنند. شاید هم بیشتر فکر کنند. هنوز برای گفتنش خیلی زود است. بعد از شکست سال گذشته، خاویر ماسچرانو که او هم به تازگی چهارمین فینال را از دست داده، گفت می خواهد بازنشسته شود.اما حرفش به نظر یک توفان 5 دقیقه ای بود. شاید با پنجمین ناکامی او دوباره به این فکر بیفتد.

جالب است ببینیم این بار چه می شود. مسی به تازگی 29 ساله شده، یک سال بیشتر از آگوئرو، دی ماریا و ایگواین دارد. از طرفی او کاملا با فدراسیون فوتبال آرژانتین مشکل دارد و روز جمعه قول داد که در آینده در این باره بیشتر صحبت کند. چرا بازی کردن برای آرژانتین انقدر برای او سخت است؟

همچنین او مطمئنا شانس های بیشتری برای بازی در کشورهای دیگر هم داشته است. از طرفی مسی زمان زیادی برای بردن یک عنوان ملی ندارد. الان اوضاع خوب نیست، اما شاید فکر کردن به این مسائل باعث شود او خودش را برای قهرمانی در جام جهانی 2018 آماده کند. تنها یک عنوان باعث می شود او یک عمر خودش را برای بازنشستگی زودهنگام سرزنش نکند.

البته آرژانتین در 3 سال 3 فینال را از دست داد. 2تای آن ها هم در ضربات پنالتی و با یک گل. همه به وقت اضافی رفتند. پس این نشان می دهد که این تیم در خط حمله بد کار کرده است. چطور آرژانتین با این مهاجمان برای این موضوع توضیح داد؟

مخصوصا در 2 سال گذشته آرژانتین قربانی خستگی های آخر فصل بوده است. این بار اما مشکل بیشتر روحی به نظر می رسید. از زمانی که ایگواین شانس فوق العاده را با بیرون زدن توپ از دست داد تا اشتباه گری مدل. در کارهای آن ها یک پیام بود: باز هم همین می شود. با این طرز فکر آن ها موقعیت های زیادی را از دست دادند. هشدار به مسی برای به اتمام رسیدن دوران بازی کردن در تیم ملی می تواند خوب باشد. حالا می داند که جایگاهش در ذهن مردم متزلزل شده است. او می توانست بیشتر از هرکس دیگر در تیم ملی موفق باشد. آن هم با استانداردهایی که دارد. مخصوصا که در فصل گذشته فوق العاده هم بود و در تیم باشگاهی خوب کار کرده بود. در سطح باشگاهی بیشتر جام های در دسترس را برده بود.

بعد هم او آن پنالتی را به آسمان نیوجرسی رساند. چطور می توان این اوضاع را توضیح داد؟ اگر توپ او گل می شد الان اوضاع چقدر متفاوت بود؟ فشار باید روی شیلی می بود، اما به جای آن به مسی وارد شد.  کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-06-27 15:01:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر