فهرست
گزارش یک خداحافظی دسته‌جمعی:طغیان مسی و دوستان علیه فدراسیون آرژانتین
گزارش یک خداحافظی دسته‌جمعی:طغیان مسی و دوستان علیه فدراسیون آرژانتین

گزارش یک خداحافظی دسته‌جمعی:طغیان مسی و دوستان علیه فدراسیون آرژانتین

 1- «یک بار دیگر باید برای رفتن به مقصدمان تاخیر داشته باشیم و صبر کنیم. خدای من، فدراسیون فوتبال آرژانتین عجب فاجعه‌ای است». همه چیز از اینجا شروع شد. لیونل مسی به خاطر تاخیر پروازی که قرار بوده آنها را به نیوجرسی محل برگزاری فینال کوپا ببرد از فدراسیون فوتبال آرژانتین به شدت انتقاد کرد. فدراسیون این کشور هم در جواب مسی اعلام کرد: تاخیر هواپیما به خاطر شرایط آب و هوایی بود و فدراسیون هیچ دخل و تصرفی در آن نداشت و برنامه پرواز تیم‌ها توسط مسئولین برگزاری این تورنمنت سازماندهی شده است. با این وجود انتقاد مسی در حالی رخ داد که لوئیس سگورا رئیس فدراسیون آرژانتین در همان روز به دلیل تخلف و کلاهبرداری در ارتباط با حق پخش تلویزیونی مسابقات متهم شد و فیفا اعلام کرد که کنترل فدراسیون آرژانتین را از مدیریت کنونی آن تحویل گرفته است و به یک کمیته اضطراری برای اداره امور آن سپرد.


2-  شب گذشته ورزشگاه مت لایف آمریکا شاهد تکرار فینال دور قبل کوپا بود. جایی که شیلی و آرژانتین بار دیگر باید رو درروی هم قرار می‌گرفتند. مسی که از دو فینال قبلی ناکام بیرون آمد، قصد داشت به هر قیمتی شده این جام را بالا سر ببرد تا طلسم جام نبردن با آرژانتین را بشکند. اما تکرار بی‌دقتی‌ هیگواین در فینال‌ها سرنوشت بازی را به ضرباتی کشاند که پایانش اشک‌های مسی و آرژانتینی‌ها احساسی را به همراه داشت.
 


3- هنوز مردم آرژانتین در شوک شکست بودند که خبر خداحافظی کاپیتان از تیم ملی بار دیگر آنها را شوکه کرد. مسی در حالی که اشک می‌ریخت در مصاحبه خود گفت :«فوتبال ملی‌ برای من تمام شده است. هر کاری می‌‌شد کردم. دردناک است که قهرمان نشدیم». اما کابوس ورزشگاه مت لایف همچنان ادامه داشت. ماسکرانو، هیگواین، اگوئرو و لاوتزی دیگر بازیکنانی بودند که خبر خداحافظی‌شان مانند پس لرزه‌های یک زلزله بزرگ تیتر رسانه‌ها شد. اگوئرو در مورد خداحافظی‌اش گفت:«بازیکنان زیادی هستند که در فکر خداحافظی از تیم ملی‌ هستند و این گزینه را سبک و سنگین می‌‌کنند. این بد‌ترین رختکنی است که من در تیم ملی‌ دیدم. حتی از شکست برابر آلمان هم بدتر».4-  شکست در سه فینال پیاپی اتفاق نادری است. اما خداحافظی دسته جمعی ستاره‌های یک کشور موضوعی است که تاریخ فوتبال به خود ندید. به نظر آنچه بیش از شکست، ستاره‌های آرژانتین را به این نتیجه رساند که از تیم ملی خداحافظی کنند، وضعیت اسفناک فدراسیون کشوری است که در فساد غرق شده. در واقع مسی و یارانش مبارزه جدیدی را آغاز کردند. مبارزه با افرادی که ناکامی فوتبال آرژانتین را پیش از فینال‌ها در خانه رقم ‌می‌زنند.محمد امین صادقی
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-27 15:19:37
نظر دهید

۵ نظر
مهدی تورینی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۹
تنها راه حل برای آرژانتین: سیمونه را جانشین تاتا کنید

خب قائدتا شرایط سختیه، شکست در سه فینال پی در پی قطعا نامیدی کامل و یه احساس سرشکستگی برای آرژانتینی ها و به ویژه ستارگانش مثل مسی، ماسکرانو، هیگواین، اگوئرو و بقیه به وجود می آورد که موجب شده در یک تصمیم احساسی که نشان از تسلیم شدن و نامید شدن داره به خداحافظی فکر کنن، کاملا احساس اونها قابل درکه اما راه حل چیست؟؟ چه کسی میتواند این لشگر شکست خورده و ناامید را که مانند فیلم هایی که بازیگران نقش اولش از فرط نامیدی و احساس شکست به دامن الکل روی آوردن را دوباره سر پا کند و از آن ها کسانی بسازه که برای فتح جام جهانی ٢٠١٨ از جان هم مایه بذارن و کاری کنه که همشون فریاد بزنن ما می آییم واسه جبران چه که خود می دانیم هنوز بهترین و پرستاره ترین تیم ملی دنیا را داریم.
کاری به رییس فدراسیون آرژانتین و لزوم تغییرش ندارم اما می دانم تاتا مارتینو قطعا کسی نیست که این شور و هیجان را به تیم تزریق کند. آرژانتین الان مربیی می خواهد که کنار زمین چنان شوری به وجود آورد که بازیکنانش تا سرحد مرگ برایش بدوند که وقتی داور سوت بازی را زد از شدت خستگی بیهوش شوند، که چنان درگیرانه بازی کنن نه اینجور بیتفاوت و احساسی. تنها در این صورت است که آنها میتوانند همه خاطرات تلخ گذشته را به فراموشی بسپارن و برای فتح جام جهانی بعد همقسم بشون. من که در حال حاضر فقط یک نفر را با این خصوصیات میشانسم:
دیه گو سیموئنه
خراب مورینیو
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۶
خدای من مسی که میگن همیییییییییینه ؟؟؟ همون که تو دادگاه داره محکوم میشه ؟؟؟ پس واقعا عجب فدراسیون داغونیه این آرژانتین !!! قرارداد با خلافکاران در روز روشن
ایرونی
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۷
این مسی بی تربیت ترین و بی ظرفیت ترین بازیکنی که تا حالا دیدم
وقتی فیفا همینطوری الکی پشت سر هم جایزه میده بهش همین میشه دیگه
اون از مسخره بازیش تو فینال جام جهانی موقع جایزه گرفتن و این هم از این.
خوبمردک تو پنالتی زدن بلد نیستی فدراسیون مقصره؟؟؟؟
از خود راضی
-
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۳
آقا مهدی خوب نوشتی دمت گرم
عقده
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۰۳
در جواب ایرونی
یدفعه بگو پنالدو بهترین بازیکن تاریخ است راحت کن خودت رو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر