فهرست
یادداشت روز: سردترین و کسالت‌بارترین یورو تاریخ
یادداشت روز: سردترین و کسالت‌بارترین یورو تاریخ

یادداشت روز: سردترین و کسالت‌بارترین یورو تاریخ

آی‌اسپورت - به نظرم ایده میشل پلاتینی برای 24 تیمی کردن یورو از همین حالا کاملا شکست خورده است. از همین حالا که هنوز مسابقات به پایان نرسیده می‌توان شکست ایده مشارکت دادن تیم‌های کوچک در رویداد بزرگ را باور کرد. پیش از این هم دانمارک و یونان و چندتا تیم کوچولوی دیگر در میان بزرگان (با هرکیفیتی) قدعلم کرده و یورو را از انحصار بزرگان خارج ساخته بودند. اما امسال مسابقاتی را می‌بینیم که جز برای مردم دو کشور حاضر در میدان، برای هیچ کس جالب نیست. این که تیم‌ها بدون برد و با سه مساوی ( یا دو باخت و یک برد) هم می‌توانند در گروه‌شان سوم شده و بالا بیایند باعث شده هیچ تیمی بی‌گدار به آب نزند و همه توانش را خرج نکند. دیگر دفاع اتوبوسی معنا ندارد چون همه دارند دفاعی بازی می‌کنند و گل‌ها اغلب از روی نبوغ یا شانس فردی و یا ضربات ایستگاهی  و در دقایق پایانی به ثمر می‌رسند. مسابقاتی اغلب سرد و کسالت‌بار را شاهدیم که حتی بزرگان هم مسیر صعود را آسان یافته و با تیم ذخیره‌ها به میدان می‌روند و از باخت هم هراسی ندارند. مرحله دوم و مسابقات حذفی می‌توانست جذاب‌تر از این باشد که می‌بینیم. اما شرایط جدول به گونه‌ای پیش رفته که یک طرف همه بزرگان افتاده‌اند و سوی دیگر پرتغال کار نسبتا آسانی در پیش دارد. تازه شاید یک تیم کوچک از این سمت جدول به فینال برسد. بازی‌های اولیه دور حذفی که یکی‌شان به پنالتی کشیده و دو تای یگر با یک گل به خودی در دقایق پایانی وقت اضافه به پایان رسیده. نکته‌ای که نشان می‌دهد پلاتینی چه اشتباهی کرد و یکی از سردترین و کسالت‌بارترین دوره‌های یورو حاصل این اشتباه بود.


جذابیت‌های امسال تا این لحظه: 1-گل قیچی برگردان ژردان شقیری به لهستان . نمونه کاملی از جسارت ، مهارت ، قدرت ، ظرافت ، تیزهوشی و شانس که در قالب یک پکیج آماده این فوتبالیست زِبر و نچسب را به زدن یک گل تاریخی واداشت. 2- تکنیک و سلحشوری توامان دیمیتری پایه که همه دارو ندار فرانسه است. 3- اون دختر سوییسیه که هربازی یه مدل آرایش می‌کرد و هربار به نوعی با دوربین‌ها بازی می‌کرد که توجه‌ها به سمتش جلب شود. و هربار فتنه تازه‌ای برمی‌انگیخت. مثل دیروز که خط اشک‌هایش، پرچم نقاشی شده سوییس روی گونه‌هایش را شست و پایین آمد تا گوشه لب و از آنجا سُر خورد تا زیرچانه خوش فرمش .


سرخوردگی‌های امسال تا این لحظه: 1- حذف ترکیه که ابدا شبیه ترکیه‌ای که در ذهن داشتم بازی نکرد. همیشه هوادار آصلانلار خواهم بود.2 - شلوار ضایع دروازه‌بان مجارستان که آدم را یاد سبیل و پشت موی ضایع‌تر علی دایی در دوران هرتابرلین می‌اندازد.3- انگلیس امسال هم هیچی نمی‌شود و خدارو شکر که آلمان هنوز هم مدعی است.
 


مازیار فکری ارشاد
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-27 16:16:37
نظر دهید

۵ نظر
اسما
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۱
متن زیبایی بود تنها تیمی ک شایسته قهرمانیه المان هس
4444 برزو 999999999
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۰
حسودیت شده پرتغال شانس قهرمانی داره؟؟ خب فرقی نداره که اخرش تو فینال باید با یه تیم قوی بازی کنه./ تو این متن دوبار به پرتغال تیکه انداختی یه بار از اینکه با سه تا مساوی اومده بالا یه بارم به اینکه تو سمت راحت تر افتاده// عزیزم شانس میدونی چیه یا نه؟!؟ اگه اسپانیا بازی با کرواسی رو مساوی هم کرده بود به جای کرواسی با پرتغال بازی میکرد اینجا همه چی شانسیه بفهم نفهم!
امید
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۶
در مورد جالب نبودن بازیها کاملاً حق با نویسنده س.
-
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵، ۰۱:۳۵
اصلا بازی ها سرد نیست
-
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۰۶
شلوار دروازه بان مجارستان از همیون زمانی که با دایی توی هرتا همبازی بود همین بوده. تازه یه بار پاچه شلوارشو چیده بود با همون شورت ورزشی ساختگی اومد بازی کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر