فهرست
چهار سکانس از یورو:از گل شکیری تا روشنفکرترین مردم جزیره
چهار سکانس از یورو:از گل شکیری تا روشنفکرترین مردم جزیره

چهار سکانس از یورو:از گل شکیری تا روشنفکرترین مردم جزیره

آی‌اسپورت - 1- به ندرت می‌شود بهتر از این بود. به سختی می‌شود زیباتر و سلحشورانه‌تر از این ظاهر شد. از گل پرپر شده شکیری در بازی سوییس و لهستان می‌گویم. لحظه‌ای فشرده شده از تکنیک ، شجاعت و ماجراجویی . وقتی می‌توانی حرکت قیچی برگردان را از پشت هجده قدم و با پرشی یک و نیم متری در فضای لایتناهی  انجام بدهی و قوانین جاذبه را به ریشخند بگیری .به ندرت می‌توان از این بهتر بود. نه امروز و فردا در طول تاریخ ضبط شده فوتبال را می‌گویم.


2- منفورترین بازیکن جهان نامی دو سیلابی دارد.په په. متخصص حرکات ناجوانمردانه ، لگد کردن انگشتان بازیکن بر زمین افتاده ، نجوای ناسزاهای تحریک کننده در گوش حریف ،‌فرودآوردن لگد بر پشت مهاجم به هوا پریده و متخصص تمارض‌های سطح بالا  در حالی که کمر را گرفته و در روی زمین با دهان کف کرده پیچ و تاب می‌خورد و در حرکت آهسته می‌بینید که اصلا برخوردی در کار نبوده. این بازیکن رسوا ، دیشب مثل یک شوالیه از محوطه جریمه تیم درب و داغان پرتغال مقابل تکنیکی‌های درشت اندام کرواسی حفاظت کرد. 120 دقیقه بدون اشتباه. او از هیچ توپی ساده نگذشت و موجب شد تا بدترین پرتغال دو دهه اخیر حالا به جمع هشت تیم نهایی صعود کند.


3- در خط میانی پرتغال جوانی نوزده ساله از نیمه دوم به زمین آمد که ترکیب جنگندگی ادگار داویدز با تکنیک کلارنس سیدورف است با قدرت بدنی مشهور هردوی آنها و چهره‌ای که انگار از اختلاط آن دو نفر با کمی چاشنی لوییز اندرسون شکل گرفته است. بایرن مونیخ باید از شکار چنین بازیکنی در پوست نگنجد. رناتو سانچز.


4-حماسه ولز ادامه دارد. اسلواکی، روسیه و حالا ایرلند شمالی را شکست داده‌اند و حالا در یک چهارم نهایی حضور دارند. نبرد آنها مقابل ایرلند شمالی بازی سنتی‌ترین ملت بریتانیا در مقابل روشنفکرترین مردم این جزیره. ولز مقابل ایرلند. در همین رفراندوم سه روز پیش ایرلندی‌های شمالی گفتند می‌خواهیم در اروپا بمانیم و ولز با قاطعیت حرف از جدایی و فرورفتن در پیله هزار ساله خود زد . بازی در زمین فوتبال را ولز برد.


آرش خوشخو
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-27 16:37:49
نظر دهید
۱ نظر
میرحامد
دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۸
رناتو سانچز جزو بدترین بازیکنای یورو اه مطمئنین منظورتون اونا قیافه اش شبیه داویدزه هیکلشم خوبه دقیقاً مثل خالد شفیعی اما از نعمت عقل هوش بی بهره است دقیقاً مثل خالد شفیعی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر