فهرست
تکرار کابوس VAR
تکرار کابوس VAR

تکرار کابوس VAR

آی‌اسپورت- پپ گواردیولا حس می‌کند قبل از این چنین شرایطی را تجربه کرده و این قابل درک است؛ در خانه مقابل تاتنهام در مسابقه‌ای که در اختیار منچسترسیتی است اما تا اواخر نتیجه متعادل است و ناگهان فرصتی پیش می‌آید اما از دست می‌رود. اواسط اردیبهشت، گل رحیم استرلینگ که می‌توانست سیتی را به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان برساند، مردود شد. شنبه شب نوبت گابریل ژسوس بود که اجازه پیدا نکرد هر سه امتیاز را برای تیم بگیرد. نتیجه در آخر همان بود.

با تساوی  ۲-۲ مقابل تاتنهام در کورس قهرمانی دو امتیاز از لیورپول عقب افتادند و اگر فکر می‌کنید هنوز صحبت کردن از این حرف‌ها خیلی زود است، دوباره فرم دو تیم اول فوتبال انگلیس را در نظر بیاورید. در صدر جدول لیگ برتر جایی برای اشتباه نیست. این نخستین بار است که سیتی امتیاز از دست می‌دهد از ماه ژانویه که به نیوکاسل باخت. این رکورد حیرت انگیزی است و در مسابقه‌ای این روند متوقف شد که سیتی به اندازه کافی برای بردن خوب بود.

اما توقف این روند به خاطر آن بود که در دفاع خیلی ضعیف عمل کردند روی تنها دو موقعیتی که برای تاتنهام به دست آمد. اگر تنها سرخیو آگوئرو بهتر تانگوی اندومبله را پرس می‌کرد و مانع از رسیدن توپ به اریک لاملا روی گل اول می‌شد، اگر تنها رودری جلو می‌آمد به جای اینکه عقب بکشد وقتی لاملا گل می‌زد، آن وقت سیتی می‌توانست سه امتیاز دیگر به دست آورد. تور دروازه ادرسون در نیمه دوم یک بار دیگر به لرزه درآمد هنگامی که لوکاس مورا ۱۹ ثانیه بعد از ورودش به زمین به عنوان بازیکن جانشین با یک ضربه سر گل زد.

سیتی تاوان ناتوانی‌اش در استفاده از موقعیت‌ها در طرف دیگر زمین را داد. بنابراین بازی پایان ناخوشایندی داشت، هواداران سیتی به مایکل اولیور، داور بازی بی‌احترامی می‌کردند و کمک داور ویدئویی را از توهین‌های‌شان بی نصیب نگذاشتند. تاتنهامی‌ها خودشان هم باورشان نمی‌شود که از این سفر در بازگشت به لندن چیزی به دست آورده‌اند.

اما اگر بازی سیتی یک نقطه درخشان داشته باشد، آن فرم کوین دبروین است. سیتی در فصل قبل تنها توانست در ۲۰ بازی نام هافبک بلژیکی را در میان کسانی قرار دهد که می‌توانند به میدان بروند و با این همه توانست لیورپول را از قهرمانی محروم کند. این قدرت عمیق سیتی را نشان می‌دهد و همچنین شفافیت هدفی که مربی تیم در اعضا به وجود آورده است اما در عین حال تردیدی نیست که سیتی با دبروین تیم بهتری است. کاپیتان سیتی در این بازی به بهترین روزهایش بازگشته. فصل قبل او در لیگ برتر تنها دو پاس گل داده بود. در پایان نیمه اول این بازی، تنها یک مسابقه و نیم از فصل گذشته بود که آمار بهتری از خود به جا گذاشت. علاوه بر پاس گل هفته قبل مقابل وستهم، دو پاس در بالاترین استانداردها داد که سیتی را پیش انداخت اما با آنکه هنگام سوت پایان بیش از 30 ضربه به نام سیتی ثبت شد اما به نتیجه لازم نرسیدند. پاس اول دبروین سانتر فوق‌العاده‌ای بود که به رحیم استرلینگ رسید و دومی را به زیبایی تمام برای آگوئرو فرستاد که با یک ضربه عالی گل شد. این بهترین اتفاق ممکن برای مهاجم آرژانتینی بود که بعد از گل تساوی دوم تاتنهام جای خودش را به ژسوس داد. صحبت‌های تندی بین آگوئرو و گواردیولا رد و بدل شد. ما عادت کرده‌ایم گواردیولا در موقعیت‌هایی که در جریان بازی به وجود می‌آید نفر به نفر با بازیکنانش صحبت می‌کند اما در این صحنه آگوئرو بی‌تقصیر بود. او از خط سفید عبور کرد و گواردیولا دستش را روی سینه‌اش زد و حرف‌هایش را گفت اما آگوئرو جواب‌های زیادی داشت. بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی سر جایش روی نیمکت رفت و میکل آرتتا دستیار پپ اجازه نداد این ماجرا ادامه پیدا کند و توجه مربی را به بازی جلب کرد. شاید اصل این درگیری لفظی به خاطر نقش آگوئرو روی گل اول اسپرز بود که در حرکت توپ از میانه میدان کند عمل کرد. تعویض او در حالی که بازی هنوز متعادل بود، تصمیم عجیبی به نظر می‌رسید بخصوص به خاطر فرصت‌های گلزنی که سیتی می‌توانست ایجاد کند.

بعد از آن مشاجره لفظی اتفاقات دیگری هم افتاد که مهم‌ترین آنها ضربه ژسوس در وقت‌های تلف‌شده بود که به نظر می‌رسید گل پیروزی میزبان باشد. این برزیلی کار را تمام کرد و گواردیولا و آگوئرو همدیگر را در آغوش گرفتند تا مشخص شود چیزی بینشان نیست اما تردیدهایی وجود داشت با آنکه جمعیت حاضر در اتحاد آواز می‌خواندند و شادی می‌کردند. کمک داور به وسط زمین برنگشت، اولیور در نیمه زمین سیتی ماند تا گل چک شود؛ توپ بعد از برخورد با دست آیمریک لاپورت به ژسوس رسیده بود. همان احساس آشنای همیشگی.

گواردیولا بارها گفته طرفدار سیستم کمک داور ویدئویی است. او شاید بعد از این بازی دندان‌هایش را به هم بساید وقتی می‌خواهد دوباره از این تکنولوژی حمایت کند.

منبع: سایت گل
 
 

۲    
آی اسپورت
2019-08-19 15:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر