فهرست
در ستایش ایسلند: وینتر ایز کامینگ!
در ستایش ایسلند: وینتر ایز کامینگ!

در ستایش ایسلند: وینتر ایز کامینگ!

آی اسپورت- فقط چند ثانیه به پایان مسابقه با اتریش باقی مانده است. همه اتریشی‌ها جلو کشیده‌اند تا با زدن یک گل در تورنمنت ماندگار شوند. مدافع اتریشی اما توپ را لو می‌دهد و همین اشتباه کافی است تا قهرمانانه‌ترین ضدحمله جام رقم بخورد. ایسلندی‌ها جلو می‌کشند. به قلب دفاع حریف می‌زنند. پاس می‌دهند. به گل می‌رسند. دیوانه‌وار شادی می‌کنند و گزارشگرشان تا مرز خودکشی جلو می‌رود. بدون این گل، ایسلند به کرواسی برخورد می‌کرد و با این گل، ایسلند با انگلستان روبرو می‌شود اما به نظر می‌رسد این مسائل برای آن‌ها کوچکترین اهمیتی ندارد. آن‌ها به دنبال اولین برد تاریخ‌شان در یورو هستند و به آن می‌رسند. ایسلند پرتغال را متوقف کرده، تا آخرین لحظه از مجارستان پیش بوده و اتریش را شکست داده تا دیگر هیچکس ننویسد که این تیمف جای هلند را در یورو  اشغال کرده است. آبی‌ها سر جای خودشان هستند. آن‌جا که باید باشند.
 
مقاومت ایسلند در مقابل مهاجمان انگلیسی در اولین بازی مرحله حذفی، فقط 4 دقیقه طول می‌کشد. تصور می‌کنید گل رونی پایان کار لاگربک و شاگردها خواهد بود؟ تصور می‌کنید آن‌ها با یک نتیجه سنگین شکست خواهند خورد؟ سخت در اشتباه هستید اگر باور دارید که آن‌ها کوتاه می‌آیند. فقط 14 دقیقه بعد، ایسلند با یک گل از انگلیس پیش افتاده و این نتیجه را تا آخرین ثانیه حفظ می‌کند. ایسلند مسابقه را می‌برد تا بزرگ‌ترین شگفتی جام را رقم بزند و در کنار فوق‌العاده‌ترین هواداران جام صحنه‌های جذابی از شادی بسازد. پیروزی مردان سرزمین یخی نه اتفاق نه تصادف. این پیروزی، نتیجه بازی جانانه آن‌هاست. نتیجه روحیه‌ای که از سکوها گرفته‌اند. نتیجه بازی یازده شیر در مقابل سه‌شیرها.
 کو‌ه‌های بلند، آتشفشان‌های متعدد و شب و روز‌های طولانی، ایسلند همه نشانه‌های جغرافیایی برای تبدیل شدن به یک کشور افسرده را دارد اما در عین حالا در میان شادترین کشورهای کره زمین دسته‌بندی می‌شود. درست مثل تیم فوتبال‌اش که روی کاغذ باید تا امروز حذف می‌شده اما همچنان به جنگ ادامه می‌دهد. شگفتی این تیم در صورت بازیکنان‌اش پیداست. در چهره جیلفی سیگوردسون که هواداران تاتنهام هنوز مدیر باشگاه را به خاطر فروشش نبخشیده‌اند، در چهره آرون گونارسون که بالاخره بعد از یک هفته توانست پیراهن کریس رونالدو را بگیرد، بازیکنی که با آن ریش‌های بلند وایکینگی بعد از خراب کردن هر موقعیت گل لبخند می‌زند، در چهره بیارناسون که شبیه جوانی‌های ند استارک به نظر می‌رسد. تیمی که 4 سال قبل در رده صدوسی‌و‌یکم رنکینگ فیفا بوده، حالا در بین هشت تیم برتر اروپاست. از کشوری که یک دهم جمعیت‌اش در فرانسه هستند و آتشفشان‌هایش از فوتبالیست‌هایش بیشتر هستند. حالا دیگر باید باورشان کنیم، حالا دیگر باید جدی‌شان بگیریم. آن‌ها سختکوش‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین تیم جام هستند. پادشاهان شمال. کوهِ یخ در مسیر تیم‌های بزرگ. نمادهایی برای یادآوری در راه بودن زمستان. کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-28 16:33:35
نظر دهید

۱ نظر
مرید نیلوقر کنگرانی
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۲
نیلو اسمتو پای مقالت نمی ذاری؟ 3>
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر