فهرست
مشکل استقلال در سمت چپ/ کلاف سردرگم
مشکل استقلال در سمت چپ/ کلاف سردرگم

مشکل استقلال در سمت چپ/ کلاف سردرگم

آی اسپورت- علیرضا منصوریان در فاصله کمتر از یک ماه به شروع لیگ شانزدهم، بخش اعظمی از ترکیبش را شناخته است. مهمترین مشکل او در حال حاضر، پیچیده بودن اوضاع سمت چپ زمین استقلال است و گزینه های فراوانی که هیچکدام شان هنوز نتوانسته اند خیالش را برای حضور در ترکیب اصلی راحت کنند.
چپ دفاع
منصوریان تصمیم گرفت نورافکن جوان را به مرکز زمین ببرد و از او در پست تخصصی اش بازی بگیرد. اما همچنان این جوان 19 ساله جزو گزینه های حضور در سمت چپ خط دفاع است. میلاد زکی پور از نفت آمده ولی دو ایراد دارد؛ اولا خیلی جوان است و حتی سابقه کمتری نسبت به نورافکن در بازیهای لیگ برتری دارد و ثانیا اینجا استقلال است و شرایط خاص خودش را دارد. میثم مجیدی هم هست که وقتی نورافکن می تواند نیمکت نشینش کند، پس نمی تواند دغدغه های منصوریان را کم کند. یعقوب کریمی هم جزو گزینه هایی است که منصوریان برای بازی در سمت چپ خط دفاع دارد ولی اولا به واسطه علاقه فراوانش به لایی زدن و حضور در هجوم، چندان مدافع ایده آلی نیست و ثانیا به دلیل علاقه شدیدش به مصدومیت، نمی توان یک فصل رویش حساب کرد.
چپ هجوم
اولین گزینه، محسن کریمی است. جوانی که فصل قبل هم زیاد بازی کرد و هم خوب گل زد. ایراد اصلی او ناتوانی اش در برگشت به عقب برای کمک به مدافع چپ است. کریمی به قول قلعه نویی در 50 متر جلو ایده آل است ولی در 50 متر عقب، گزینه متوسطی هم به حساب نمی آید. یعقوب کریمی هم تقریبا شرایطی مشابه محسن کریمی دارد با این تفاوت که توانایی اش در سانتر کردن بیشتر است ولی در حرکت های عرضی به سمت محوطه جریمه کمتر. جابر انصاری هم در این سمت زمین در فصل قبل تست شد و جواب نداد.
راه حل
منصوریان در حال حاضر روی دو گزینه فکر می کند. راه حل اول، جذب احسان حاج صفی است. با حضور او چه در پست دفاعی و چه در پست هجومی، توانایی استقلال در سمت چپ چند برابر می شود. راه حل بعدی هم استفاده از سجاد شهباززاده در سمت چپ هجوم است. شماره 10 بارها در این پست بازی کرده و خوب نشان داده. شهباززاده در این قسمت زمین هم می تواند خوب سانتر کند، هم با حرکات مورب به سمت محوطه جریمه حرکت کرده، پاس عمقی بدهد، گل یا شوت بزند و هم به عقب برگردد و به مدافع چپ کمک کند.
     
آی اسپورت
2016-06-28 19:33:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر