فهرست
لیورپول-منچسترسیتی؛ تکلیف قهرمانی مشخص می شود؟
لیورپول-منچسترسیتی؛ تکلیف قهرمانی مشخص می شود؟

لیورپول-منچسترسیتی؛ تکلیف قهرمانی مشخص می شود؟

آی اسپورت- لیورپول امروز در دیداری حساس میزبان منچسترسیتی است؛ دیداری که می تواند سرنوشت قهرمان این فصل لیگ برتر را رقم بزند.

قرمزها به لطف درخشش مهاجمان شان، فصلی رویایی را پشت سر گذاشته اند و چیزی با کسب اولین قهرمانی در 24 سال اخیر فاصله ندارند. در مقابل سیتی هم با دو بازی کمتر، همچنان یک مدعی جدی برای قهرمانی است. شگردان پیگرینی تنها 4 امتیاز با صدر جدول فاصله دارند و در صورتی که بتوانند در دیدار امروز به پیروزی برسند، امید زیادی برای قهرمانی پیدا می کنند.

لیورپول؛ رویای قهرمانی به واقعیت تبدیل می شود؟

آخرین قهرمانی لیورپول در فوتبال انگلیس به سال 1990 برمی گردد. زمانی که بسیاری از بازیکنان کنونی تیم هنوز به دنیا نیامده یا حتی یک بار هم پای شان به توپ نخورده بود. اما به لطف داشتن مربی خلاقی مانند برندان راجرز و گلزنی غیرقابل مهار مانند لوئیس سوارس، قرمزها این فصل بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر شدند.

لیورپولی ها در 9 دیدار اخیرشان در لیگ برتر به پیروزی رسیدند و می دانند که کسب دهمین برد، می تواند شانس آنها را به مراتب افزایش بدهد.

قرمزها برای پیروزی در دیدار امروز هم بیش از همه چشم به درخشش زوج سوارس- استوریج دارند. این دو 49 گل از 90 گل این فصل تیم شان در رقابت های مختلف را به ثمر رساندند و یک تهدید جدی برای خط دفاعی سیتی محسوب می شوند.  
به ویژه اینکه سوارس تنها به سه گل دیگر نیاز دارد تا رکورد 31 گل در یک فصل لیگ برترکه در حال حاضر در اختیار آلن شیرر و کریس رونالدو است را بشکند.

راجرز برای این دیدار تقریبا همه بازیکنان اصلی اش را در اختیار دارد و تنها بازیکنی که مطمئنا نمی تواند مقابل سیتی بازی کند، خوسه انریکه است. حضور دنیل اگر هم در این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد. در صورتی او که به بازی نرسد، احتمالا مامادو ساخو در قلب خط دفاعی در کنار اسکرتل قرار می گیرد.

 

منچسترسیتی؛ جام در منچستر می ماند؟

پیگرینی چند هفته قبل گفته بود که منچسترسیتی این فصل نشان داد که تیم اول شهر منچستر است و برای سال ها این شرایط باقی خواهد ماند اما این ادعا تنها زمانی ثابت خواهد شد که آنها بتوانند یک بار قهرمان لیگ برتر شوند. سیتی دو فصل پیش با گل ثانیه های پایانی آگوئرو جام قهرمانی را بالای سر برد و اگر نتوانند در دیدار امروز به پیروزی برسند، شاید مجبور شوند بار دیگر تا هفته آخر صبر کنند.

خبر خوب برای پیگرینی در آستانه این دیدار،  بازگشت سرخیو آگوئرو به شرایط مطلوب است. مهاجم آرژانتینی علی رغم چند مصدومیت طولانی مدت در این فصل، همچنان بهترین گلزن این فصل آبی هاست و حضور او در دیدار امروز می تواند شانس آنها برای پیروزی را افزایش بدهد.

سیتی هم در هفته های اخیر نتایج خوبی کسب کرده و در شرایط مناسبی پای به این دیدار می گذارند. مردان یپگرینی در 7 دیدار اخیر، تنها 2 گل دریافت کردند و از ماه نوامبر تاکنون در لیگ برتر شکستی نداشتند.

     
آی اسپورت
2014-04-13 09:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر