فهرست
آنالیز: نکاتی از لهستان، پرتغال، ولز و بلژیک
آنالیز: نکاتی از لهستان، پرتغال، ولز و بلژیک

آنالیز: نکاتی از لهستان، پرتغال، ولز و بلژیک

جان برووین
 
لهستان: مهمترین نکته درباره‌یِ تیم آدام نوالکا این است که لهستان ثابت کرده فرایِ رابرت لواندوفسکی است. ستاره‌یِ بایرن هنوز حتی یک گل هم در یورو 2016 نزده، اگرچه نقشِ خودش را بازی کرده و با درگیریِ زیاد با مدافعین حریف فرصت گل زدن به هم‌تیمی‌هایش را داده است (در 4 بازی 16 بار رویِ لوا خطا شده). کامیل گروزیسکی در کناره‌ها یکی دیگر از نقاطِ قدرتِ لهستان بوده و البته گرژگورژ کریچویاک که قرار است به مربیِ سابقش، اونای امری، در پاریس سن ژرمن بپیوندد هم نمایشی عالی تا اینجایِ تورنمنت داشته است.
با این وجود مادامی که لواندوفسکی به فرمِ خوبش بازنگردد لهستان برایِ استفاده از موقعیت‌هایش مشکل دارد. لهستان در 4 بازی 3 گل زده است. گلِ اول را آراکادیوژ میلیک زد، اما در ادامه فرصت‌هایِ زیادی را از دست داد. لهستان برایِ پیش رفتن در تورنمنت نیاز به گلزنیِ لواندوفسکی دارد.
 
پرتغال: یک کلام، کریستیانو رونالدو. پرتغال بهترین بازیکنِ اروپا را دارد و این نقطه‌یِ قوت‌اش است. جدا از رونالدو، پدیده‌هایِ جوانی مثلِ آندره گومس و رناتو سانچز هم خودشان را در یورو 2016 نشان داده‌اند. بازیکنانِ پرتغال در تساویِ 3-3 مقابلِ مجارستان و پیروزیِ 1-0 مقابلِ کرواسی نشان دادند از همبستگیِ بالایی برخوردارند و روحیه‌یِ تا آخر جنگیدن دارند.
اما تماشایِ بازیِ پرتغال در بسیاری از دقایق خسته‌کننده است. هافبک‌هایِ پرتغال خیلی کم دست به بازیِ ترکیبی می‌زنند و در خطِ حمله هم نانی و رونالدو از هر جا که صاحب توپ می‌شوند شوت می‌زنند که باعث هدر رفتنِ فرصت‌هایِ زیادی می‌شود.
 
ولز: شعارِ ولزی‌ها، "با هم قویتریم"، خودش بیانگر وضعیتِ این تیم است. بله، ولز گرت بیل را دارد. اما با تمامِ استعداد و نبوغش، بیل باید از محصول بازیکنانِ کارگرِ اطرافش استفاده کند. آرون رمزی و جو آلن هم در این تورنمنت ثابت کردند بازیکنانِ درجه یکِ لیگِ برتر هستند.
در نقطه‌یِ مقابل نمایشِ متوسطِ ولز در پیروزیِ 1-0 مقابلِ ایرلند شمالی هم یادآوری بود از حضورِ بازیکنانِ چمپونشیپ در ولز. مشکلِ دیگر هم اشلی ویلیامز است. کاپیتانِ ولزی‌ها احتمالا به بازیِ فردا شب برسد، اما در کلِ تورنمنت تا اینجا چندان در قلبِ خطِ دفاعی مطمئن نبوده است.
 
بلژیک: هفت تیمِ دیگر مرحله‌یِ یک چهارم حسرت داشتنِ بازیکنانی با خلاقیت در سرعتِ ادن آزارد و کوین دبروینه دارند. وقتی آزارد و دبروینه رویِ فرم باشند، همانطور که 4-0 مجارستان را نابود کردند، بلژیک تیمی فوق‌العاده خطرناک می‌شود. غیر از دو ستاره‌یِ چلسی و سیتی، بلژیک در اکثرِ پست‌هایِ دیگر هم بازیکنانی درجه یک دارد.
اما همانطور که در شکستِ 2-0 مقابلِ ایتالیا دیدیم، نظمِ تیمیِ پایینِ بلژیک می‌تواند برابرِ تیم‌هایی که تاکتیک و استراتژیِ درستی دارند ضربه‌یِ بزرگی بهشان بزند.   
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-30 10:35:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر