فهرست
بازی خطرناک/ ایران - قطر زیر سایه کمپین احساساتی
بازی خطرناک/ ایران - قطر زیر سایه کمپین احساساتی

بازی خطرناک/ ایران - قطر زیر سایه کمپین احساساتی

آی اسپورت- شبیه یک انفجار بود؛ برای هواداران پرسپولیس، مهیب‌تر و مهم‌تر از انفجار بمب در فرودگاه آتاتورک استانبول. صدایش در شبکه‌های اجتماعی پیچید و خواب از سر پرسپولیسی‌ها پراند. حوالی ساعت 9 سه‌شنبه شب بود که عکس طارمی و رضاییان در اینستاگرام و کانال‌های هواداری در تلگرام دست به دست شد. قابل پیش‌بینی بود که پرسپولیسی‌ها واکنش تندی نشان بدهند. از حرف‌های زشت و ناسزا – که در این جور مواقع مثل نقل و نبات ریخته می‌شود به صفحات - که بگذریم، یک موضوع بد جوری جلب توجه می‌کرد. ابتدا زمزمه‌هایی در خصوص ارتباط این انتقال با سرمربی تیم ملی مطرح شد و متعاقب آن هواداران خشمگین به صفحه کارلوس کی‌روش در فیس‌بوک و اینستا هجوم بردند که این اتفاق تازه‌ای نبود چرا که با آغاز جنگ و جدل میان برانکو و کی‌روش، خیلی قبل از اینها صفحه سرمربی تیم ملی مورد هجوم قرار گرفته بود.
 
تا اینجا موضوع قابل هضم بود و آن را یک واکنش آنی و احساسی تلقی می‌‌کردیم اما وقتی مساله بغرنج و خطرناک شد که در میان بحث و جدل‌ها، چیزی شبیه کمپین علیه تیم ملی شکل گرفت. وقتی هواداران با یکدیگر همصدا شدند و قول و قرار گذاشتند که وعده دیدار ما، 11 شهریور، اولین مسابقه تیم ملی در مقدماتی جام جهانی. یعنی اولین جایی که با سرمربی تیم ملی و بازیکنان جدا شده می‌توان تسویه حساب کرد.

زنگ خطر همین جا به صدا درآمد؛ ترکش‌های انفجار سه‌شنبه شب استانبول به سمت تیم ملی سرازیر شد و حالا منافع ملی به شدت تهدید می‌شود. اگر هواداران پرسپولیس به وعده خود عمل کنند روز بازی تیم ملی با قطر – که اولین بازی، حساس‌ترین بازی می‌تواند باشد – به ورزشگاه آزادی بیایند و به یکباره علیه سرمربی و بازیکنان جدا شده شعار سر دهند، چه اتفاقی برای تیم ملی رخ خواهد داد؟ نمی‌توان به سادگی از کنار این کمپین‌ها گذشت؛ چرا که این بحث اشتباه در گروه‌هایی به راه افتاده که هر کدام چند میلیون هوادار دارد. آنها در اقدامی دسته جمعی دوستی خود با رضاییان و طارمی را لغو کردند و صفحه‌های هواداری آنها در شبکه‌های اجتماعی ساعاتی پس از انتشار عکس این دو بازیکن با پیراهن ریزه‌اسپور ترکیه غیرفعال و تعطیل شد. حالا ما نگران کاهش فالوورها یا بسته شدن صفحه‌های هواداری نیستیم بلکه بیش از هر چیز با تردید به آینده تیمی نگاه می‌کنیم که آمال و آرزوهای ما ایرانی‌ها را در مقدماتی جام جهانی دنبال می‌کند.

ما کارلوس کی‌روش را با مبلغی بالغ بر 20 میلیارد تومان – برای 4 سال – به خدمت گرفته‌ایم و برای آماده شدن این تیم از هیچ کوششی دریغ نشده است اما یک اشتباه و یک لحظه غفلت می‌تواند تمام داشته‌های ما را نقش بر آب کند. بی‌شک این جنگ و جدل و به میان آمدن منافع ملی، نتیجه سوءمدیریت در فوتبال ایران است. از یک سو مدیران پرسپولیس مقصرند که بدون در نظر گرفتن تبعات تصمیمات خود، اجازه دادند که جدلی بیهوده میان برانکو و تیم ملی شکل بگیرد. از آن سو مدیریت فدراسیون فوتبال هم به همین اندازه سهم دارد که چرا نمی‌تواند سرمربی تحت قرارداد خود را کنترل کند تا وارد این فضا نشود و کار را به جایی نرساند که خیل عظیمی از طرفداران فوتبال از او قطع امید کنند و در اقدامی نسنجیده، بی‌آنکه به تبعات کار خود فکر کنند، در راستای منافع قطر – و حتی سایر حریفان ایران – قدم بردارند. فارغ از اینکه حق با برانکو است یا کی‌روش، ما باید این واقعیت را دریابیم که تیم ملی، تیم همه ماست و هدف نهایی باشگاه‌ها، مربیان، بازیکنان و حتی ما روزنامه‌نگاران اعتلای پرچم کشورمان و موفقیت در جامعه بزرگ جهانی است.
مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال پنج‌شنبه گذشته – دقیقا یک هفته پیش – در جمع سردبیران روزنامه‌های ورزشی یک جمله مهم را به زبان آورد و گفت: «در جامعه جهانی، کشورها به دو دسته تقسیم می‌شوند. فوتبال این تقسیم‌بندی را انجام می‌دهد. در دنیا دو دسته کشور داریم. یک گروه، کشورهایی که در جام جهانی حضور دارند و گروه دیگر کشورهایی که در جام جهانی غایب هستند و به تماشای دیگران می‌نشینند. پس حضور در جام جهانی برای ما از این جهت مهم است که ایران می‌خواهد جزو حاضران در این رویداد بزرگ باشد نه جزو تماشاگران.»

حالا این اتفاق چگونه ممکن است؟ صعود به جام جهانی سوای حرف‌های کلیشه‌ای مثل همدلی و اتحاد و حمایت قاطع از تیم ملی، بازیکنان آماده و بی‌دغدغه می‌خواهد. بازیکنانی که با ترس و استرس پا به ورزشگاه آزادی نگذارند. تیم ملی مربی آسوده‌خاطر می‌خواهد. مردی که با آرامش بتواند در تمرین و مسابقه، تصمیمات فنی خوب و ایده‌آل اتخاذ نماید. فارغ از جناح‌بندی‌ها و تعصب‌های رنگی کورکورانه، باید جایی ویژه در دل‌هایمان برای تیم ملی باز کنیم و بدانیم که پرسپولیس و استقلال بزرگ و لیگ برتر باشکوه است که تیم ملی ما را برای رقابت با حریفان سرسخت مقدماتی آماده و مهیا می‌کند.

سعید زاهدیان؛ ایران ورزشی
  ۴۳  
آی اسپورت
2016-06-30 13:45:44
نظر دهید
۴۳ نظر
حمید
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۹
خاک بر سر اینایی که میخوان علیه تیم ملی شعار بدن.
من که پرسپولیسی بودم ولی از این به بعد ریدم به پرسپولیس و استقلال.
مهردا پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۱
ما این کار رو میکنیم
میتونه بازیشون نده و خودشو راحت کنه اقای کیروش ولی بازی بده ما هم هستیم و زیاد هم هستیم از خجالتشون در میایم. تیم ملی اینقدر بازیکن دار ههم تو محاجم هم تو دفاع راست پس اقای کیروش با ما باش و این دو تا پول پرست نامرد رو بازی نده تا تیم ملی هم دچار حاشیه نشه.

اصلا چه کاریه وقت این دو تا نامرد رو بگیریم بیان ایران تا ب اقطر بازی کنن بده جلو پیشرفتشون گرفته میشه بزار ترکیه باشن با ریزه اسپورشون برا پیشرف تو ارووووپاشون کار کنن.

لطفا چاپ کن چون همین پست رو دوباره تو چند سایت دیگه میزارم تا اگه چاپ نشد بگم که طرف کی هستید به خصوص تو مرجع پرسپولیسم.
مهرداد پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
در ضمن یادم رفت بگم مدیران و سرمربی پرسپولیس مقصر نیستن این فدراسیون بی عرضه و سرمربی زیاده خواه تیم ملیه که مقصره. هر کاری کنی منتظر جوابش هم باید باشی. نمیشه دررفت. ما میاییم تا بفهمونیم که پرطرفدارترین تیم اسیا یعنی چی؟ میاییم تا به همه بدخواهامون بفهمونیم پرسپولیس یه تیم معمولی نیست که هرجور خواستن بازیش بدن و اب از اب تکون نخوره. این لطفا چاپ کن
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
طارمی کاری نکرده ولی رصاییان خیلی نامرده چند وقت دیگه تیم ملی رو هم فدای خودش و منافعش میکنه چیزی به نام غیرت تو وجودش نیست
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
کیروش این جنگ و شروع کرده پس باید تاوانش رو هم بده .... کیروش با دلال گری و مافیا بازی باعث شد بعد از اینکه با برانکو درگیر شد هیچ ملی پوشی نیاد پرسپولیس و حتی ملی پوش هارو هم فراری داد
پس 11 شهریور تو دهنیش رو میخوره
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
اگه رفتن طارمی کار کیروشه پس چرا امیری و حسینی و بیرانوند با پای خودشون اومدن پرسپولیس؟؟ این وسط فقط رضاییان و طارمی نگران تیم ملی بودن؟؟
مگه بیرانوند الان تو کورس فیکس شدن نیست؟؟ چرا اون اومد پس؟؟
افسوس از این همه حماقت.
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۶
وقتی فدراسیون بی صاحب بدون اینکه حتی یک استعلام ساده و یا یک تماس بگیره فسخ قرارداد جعلی صادر میکنه باید فکر اینجاشو هم میکرد که حتما هوادارهای پرسپولیس با مربی و این دوتا سرشاخ میشن اون موقع که حق پرسپولیس رو خوردن منافع ملی نبود حالا اعتراض قرمزها منافع ملی رو به خطر میندازه؟ به درک
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۶
بازی را بندازن مشهد ورزشگاه جدید که حاشیه نباشه
فرشاد4واقعی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۰
هنوزم که هنوزبازیکنانرفتن ایفمارک این یعنی چی جواب بدین لطفابعدوقتی فدراسیون مثل اب خوردن حق فسخ میده به رضاییان منتظراین نباشه که ماهابریم ازتیم ملی مثل همیشه حمایت کنیم4444
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۸
عزیز دل امیری و حسینی و بیرانوند قبل هار شدن کیروش اومدن پرسپولیس بعد هار شدنش کدوم ملی پوش اومد پرسپولیس حتی چرا بیرانوند امروز نرفت ایفمارک معلومه بخاطر ترس از کیروش پاچه گیر
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۹
اونی که میگی میخوای با تیم ملی برای باشگاه گدات بجنگی، بناز به وطن فروشیت تا به موقع جوابشو بگیری. ننگ بر پرسپولیس گدا که همیشه تیم بی سوادا و وطن فروشا بوده و هست.
اگه رفتن طارمی کار کیروشه پس چرا امیری و حسینی و بیرانوند با پای خودشون
اومدن پرسپولیس؟؟ این وسط فقط رضاییان و طارمی نگران تیم ملی بودن؟؟ آخه چرا مثل یه مشت بچه میشین بازیچه و آلت دست؟ دارن بهتون آدرس عوضی میدن که بی عرضگی خودشونو ماستمالی کنن. بهتون آدرس عوضی میدن چون میدونن گول زدن شما از گول زدن بچه هم آسونتره!
Farid
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۰۳
ازادی رو برای کیروش و نوچه هاش رضائیان و طارمی به جهنم تبدیل میکنیم ارتش سرخ خروشانه
سیدرضا داغیانی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۴
در جواب کامنت زیر باید گفت که :

اگه رفتن طارمی کار کیروشه پس چرا امیری و حسینی و بیرانوند با پای خودشون اومدن پرسپولیس؟؟ این وسط فقط رضاییان و طارمی نگران تیم ملی بودن؟؟ مگه بیرانوند الان تو کورس فیکس شدن نیست؟؟ چرا اون اومد پس؟؟ افسوس از این همه حماقت.

ماجرای پیوستن این بازیکنا قبل از دعوای برانکو کی روش بوده لطفا قبل اینکه حرف بزنید کمی فکر کنید . این حماقتی که ازش حرف میزنی از سمت خودته
لعنت به غربتی بودن و تازه به دوران رسیده گی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۴
شما آشغالایی که 2 سال پیش خواب تیم ملی رو هم نمیدیدین.. حالا براتون داریم..پرطرفدار ترین تیم آسیا رو میپیچونین لجن ها... براتون داریم..11شهریور ..دنیاگرده و کوچیک ..به هم میرسیم غربتی های پاپتی که از لطف ما هوادارا پانامرا سوار میشین... الاغم زیادیتونه بی سوادای ناجوانمرد.. اینه رسمه لطف تیم مردمی 40 میلیونی ؟جدا شدن رسم داره بزدلا.. مرد بودن میخواد ادب و پهلوونی میخواد.. منش مذاکره و دموکراسی میخواد ..مرد اونه که پای امضاش وایسه نه اینکه پولو بگیره وبزنه به چاک ..بیت المال خورای لجن.. پس بشینید و تماشا کنید..
فرشاد4واقعی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۴
خرهمه خودتی بیشعورنفهم چشماتوبازکن 1دونه ملی پوش هنوزنرفته توایفمارک حرومزاده منصوریانه چراازاون وقتی که کی روش به قول دوستمون هارشدیدونه ملی پوش نیومدپرسپولیس؟امیری وسیدجلال وبیراوندقبل اون قضیه هاری اومدن.4444
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۵
ما پرسپولیسیا عاشق کیروش هستیم و وارد این جنگ که گودرزی و کچل راه انداختن نمی شیم
علیرضا
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۵
همین میشه.وقتی همه بازیها در تهران باشه نتیجش همین میشه تعصبات رنگی وارد ورزشگاه بازیهای ملی میشه.قبلا" هم بوده .بهترین کار اینه مثل بقیه دنیا بازی رو تو تمام شهرهای ایران برگزار کنند
ناپلئون
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۹
اینو دیگه همه میدونن که طرفدارای پرسپولیس، اغلب از قشر بیسوادن و راحت میشه گولشون زد. حالا هم 4 تا زرنگ افتادن وسط و هر کی برای منافع خودش، داره از این جماعت نادون سوء استفاده میکنه. مثل همیشه. دعوا سر پول و اعتبار و مقامه بیچاره ها. البته که امیدی به پرسپولیسی جماعت نیست.
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۹
"" اونی که میگی میخوای با تیم ملی برای باشگاه گدات بجنگی، بناز به وطن فروشیت تا به موقع جوابشو بگیری. ننگ بر پرسپولیس گدا که همیشه تیم بی سوادا و وطن فروشا بوده و هست. اگه رفتن طارمی کار کیروشه پس چرا امیری و حسینی و بیرانوند با پای خودشون اومدن پرسپولیس؟؟ این وسط فقط رضاییان و طارمی نگران تیم ملی بودن؟؟ آخه چرا مثل یه مشت بچه میشین بازیچه و آلت دست؟ دارن بهتون آدرس عوضی میدن که بی عرضگی خودشونو ماستمالی کنن. بهتون آدرس عوضی میدن چون میدونن گول زدن شما از گول زدن بچه هم آسونتره!""

اولا کیسه کش بد بخت، گدا باشگاه در پیت 24 سولاخ شماست که حتی یه خریدار هم براش پیدا نشد ما که سر خرید تیممون دعوا هم بود.
دوما وطن فروش خودتی، تو که اینقدر بی سوادی هنوز نمیتونی تاریخ بخونی پس حرف نزن. اون سه تا هم اگه تا قبل دعوا نگرفته بودیم الان نمیزاشت بیان وگرنه چرا نمیزاره اقای کیروش تا اینا برن تست پزشکی بدن. مرکز پزشکی که ارث باباش نیست ساختن که استفاده بشه. حالا چه فرقی داره برای اقای دلال که کی رئیسش باشه. چون اقای کی روش میخواست اونجا هم تور بندازه یه سری بی سواد احمق مثل خودتم بیان طرفداریش کنن که بره جلو عمان و لبنان ببره بگه 5 ساله نباختم.

بعدشم پرسپولیس با تحویل دادن امثال پروین دایی کریمی باقری و.... دین خودشو عدا کرده و میکنه. همیشه همین طور بوده.

ولی اقای کی روش اگه راست میگه و تیم ملی اینقدربراش مهمه پس برای حفظ وحدت تیم ملی بیاد و این دو تا پول پرست نامرد رو دعوت نکنه. مگه مهاجم کم داریم. از بعد جام جهانی ما کی لنگ نبودن طارمی بودیم. مگه مدافع راست کم داریم. از بقیه بازیکنای لیگ تو این پست ها دعوت کنه نه از این دو تا تا ما هم کاریش نداشته باشیم.
زهرا
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
من تیم ملی که بره جام جهانی و تو گروهش اخر بشه و یه مشت فدراسیون نشین و بازیکن ندید بدید از صدقه سری این افتخار آفرینی راهی کشورهای دوست!! و همسایه بشن و هر وقت تاریخ مصرفشون گذشت، منت سرما بذارن و یه فصل تو پرسپولیس یا کیسه بازی کنن ؛ میخوام چیکار؟

جام جهانی وقتی خوبه که توش افتخار افرینی بشه و بعدش هم بازیکنامون برن بایرن مونیخ و لالیگا و ایتالیا و ....
اخه این چه جام جهانیه که تنها تیمی که تا حالا نتونسته تو دوران حضورش تو این جام، از گروهش صعود کنه ؛ ایرانه

من فعلا نقد پرسپولیس رو به نسیه ی تیم ملی نمی دم. اگه پسر بودم حتما میومدم 11 شهریور از خجالت این یاغی ها درمیومدم. مثل دوران هاشمی نسب که اسکانس نشوننش می دادن...
سیدرضا داغیانی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۶
بچه ها میدونید مشکل از کجا شروع شد؟ از اونجا که کیروش اجازه نداد ملی پوشا برای تست باشگاهی برند مرکز ایفمارک، اینکه ایفمارک کجاست و مال کیه بهش کاری نداریم، مهم این بود که کیروش خودشو کاملا محق میدونه به خودش اجازه دخالت تو امور باشگاهی میده. الانم که میبینید خبرش اومده که بیرانوند هم جدیدا به این مرکز از ترس کیروش نرفته. این یعنی حاشیه جدید برای باشگاه پرسپولیس.
من کی روش رو خیلی خیلی تو زمینه فنی قبول دارم ولی یک اخلاقش رو نمی پسندم اونم اینه که تو همه چی دخالت میکنه و با بیانیه هاش روی اعصابه . همه رو از دم تیغ گذرونده، اینکه ما تو همه این سالها نازشو خریدیم ، باعث شده جو زده بشه
فرشاد4واقعی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۲
اونی کیسه کش هم6هم4تایی که میگه پرسپولیسیاخیانت میکنن کدوم بی شعورایی بودن که میگفتن تیم ملی بی سیدیعنی رحمتی نمیخوایم بعدشم اون چشمای ضعیفتونوبازکنین ببینیدکه هنوزم که هنوزملی پوشانمیتونن برن ایمفارک چرا؟؟؟؟میشه بگین اقایون دسته سومی هرچندبحث باشمابی فایدس چون نفهم ترازاین حرفایین
علی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
برای 1 بار هم شده باید به کیروش و این دوتا بازیکن بفهمونیم که بازی کردن با احساسات 40میلیون هوادار تبعات هم داره، شکوندن دل این همه هوادار تو اون شب عزیز تبعات داره، نیست که هر کاری دل این مربی بخواد انجام بده و اعتراضی از کسی نشنوه، آخری و تازه ترینش هم همین امروز بود که بازم به ملی پوش های پرسپولیس اجازه نداد تا تو ایفمارک تست پزشکی بدن و مجبور شدن رفتن بیرون برا تست، خب یعنی چی این کاراش؟؟
هرکاری دلش خواست انجام میده
پرسپولیس
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۷
آقایی که میگی طرفدارای پرسپولیس بی سوادن و هرچیزی که لایق خودت هست رو به ما نسبت میدی: اولا که اینجا مثل اسپانیا و انکلیس و ایتالیا نیست که هر تیمی خاستکاه مختص خودشو داشته باشه، همه جور قشری هوادار هر دو تیم هستن. منتها بعضی از استقلالیا توهم این رو دارن که روشنفکرن و از دماغ فیل افتادن و الیت جذابی هستن. که همون یه دونه امیر قلعه نویی کافیه برای پاک کردن این توهم. دوما هم مسئولیت این اتفاق یازده شهریور، با فدراسیون و کی روش و اون دوتا بی جنبه ی بیمعرفته، نه طرفدارای پرسپولیس کبیر. ما فقط نسبت به توهینی که شده، واکنش نشون میدیم. همین.
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
حالا عصبانی هستن .اما بحث تیم ملی که باشه هدفشون تیم ملی صعود کنه جام جهانی
عباس
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۲
پرسپولیسیم ولی این کارا درست نیست بعید هم میدونم عملی بشه
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۲
اگه تیم ملی نره جام جهانی اون باشگاه فکستنی گداتون پشیزی هم نمیرزه. حاضرین کشورتون از خارجیا شکست بخوره تا اون تیم داغونتون مثلا دوباره جام ولایتو ببره؟ خاک بر سر این ملت گوسفند صفت خائن. کشوری که این همه وطن فروش داشته باشه اصلا تیم ملی لازم نداره.


اره حاضریم برا ما اول پرسپولیس بعد تیم ملی. مثلا تا حالا بعد 40 یال تیم ملی چه گلی به سرمن زده. اره ما بی سوادیم ولی 40 میلیون بی سوادیم شما با سوادا برید قبل ما ورزشگاه رو پر کنید تا ما بی سوادا نتونیم بیاییم شعار بدیم
فرشته ف
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۵
موندم این جمعیت گاردگرفته چطور کمپینهای مفید دیگر مثل نخریدن خودرو صف ممنوع را براحتی آب خوردن بهم می زنند ولی برای جدایی دوتا بازیکن از باشگاه میخوان تیم ملی را نابود کنند /اهمیت ندهید وگرنه ازاین پس بازیکنی بخواد نفس بکشه نمی تونه /آنها عقد پرسپولیس بودند مگر که باید تا آخر عمر صبر می کردند تا موهاشون مثل دندوناشون سفید بشه /واقعا اینقدر کوتاه فکری
سعید شریفی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
تو هیچ کجای دنیا این مدل برنامه آماده سازی تیم ملی سابقه نداره که علاوه بر چهار مرحله وقفه در طول لیگ باشگاهی، باشگاهها دوره آماده سازی پیش فصل هم نداشته باشن.
اصلا مسئله اختلاف برانکو و کیروش نیست، همه باشگاهها منافعشون رو از دست میدن و در کل به ضرر فوتبال ایران. حالا بعضی مربی ها هنوز سعی میکنن خودشون رو با کیروش مطرح کنن، در حالیکه برانکو نیازی نداره به کسی اویزون بشه.
و نکته اصلی نگاه توهین و تحقیر آمیز مربی تیم ملی است که بهانه دیگری برای نتیجه نگرفتن بدست آورده، باید تبعات توهین به فوتبال ایران رو بپردازه.
سعید
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۵
در جواب اون آدم با شعوری که پرسپولیس رو تیم بی سوادها خونده بگم مهندس کلانی دکتر زادمهر مهندس دایی دکتر پیروانی و...... گوشه ای از مکتب پرسپولیس هستند و در مقابل هر چقدر به ذهنم فشار آوردم با سواد ترین استقلالی که به ذهنم رسید امیر قلعه نوعی بود با تحصیل تا پنجم ابتدایی و همینطور مجیدی که سیکل داره ولی در رابطه با مسله پرسپولیس و تیم ملی مطمین باشید که این اتفاق نمی افتد شاید از گوشه و کنار صدایی شنیده بسه ولی با عدم همراهی خیل آگاهان این اتفاق در نطفه خفه میشه این بازی رو هم دارودسته امثال ممد مایلی درست کردن ودارن با این موج سواری میکنم تا به هدف خبیثانه شون برسن ولی با تمام اینها ما پرسپولیس ها حق شکایت از رضاییان و سازمان لیگ رو برا خودمون محفوظ می دونیم
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۷
وعده دیدار ما ۱۱ سهریور جهنم ازادی. البته جهنم برای کیروش و دوستان. هرکیم هرچی میخواد بگه. هی گفتیم دست لز سر ما بردارید ولی بر نداشتید. حالم از این تیم میلی بهم میخوره.
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۸
کلوخ انداز را پاداش سنگ است رضاییان خائن ، طارمى رو هم که به تیم " یا على " گفته بود به خیانت سوق داد با توچه به پایگاه اجتماعى عظیم پرسپولیس اگر اقاى کیروش به أصول قبلى خودش وفادار باشه و یک بام و دو هوا نباشه باید بدون قید وشرط طارمى و رضاییان را از تیم ملّى اخراج نماید وگرنه به انبوه هواداران پرسپولیس حق بدید که به توطئه کثیفى که شایع شده باور داشته باشند و در اینصورت تردید نفرمایید با عنایت به پایگاه میلیونى پرسپولیس خود کیروش هم باید قید تیم ملّى را بزنه و تنها چاره اخراج دو ناجوانمرد ریاکار از قالب شریف تیم ملّى است. بزرگانى هم که دعوت به خویشتن دارى میکنند باید بپذیرند کسى با نفس انتقال ابنان مشکل نداشته با نحوه زشت و زننده اى که صورت گرفته نمیشه کنار اومد هر چند مطمئن هستم دروغ و خیانت به مقصد نخواهند رسید و این دو نفر نه فقط اینده حرفه اى خود را نابود نمودند بلکه با تجارب قبلى ایرانیان در تیم هاى رده پایین لیگ ترکیه حتى به پول وعده داده شده نیز نخواهند رسید. البته از سوء عملکرد مدیران باشگاه و نیز فدراسیون در زیاده خواهى هاى کیروش نمیتوان إغماض نمود شاید بهتر است فدراسیون علیرغم ضیق وقت علاج واقعه قبل از وقوع نموده و بدون فوت وقت کیروش را اخراج نماید. بهرحال با نگاه نافذ مراقب رفتار دوگانه و احتمالاً متناقض کیروش با پرسپولیس ، بازیکنان بزرگش و رقباء هستیم ...
تیفوسی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
چه کیفی کنیم ۱۱ شهریور . کیروش کشونه. ضمنا بی عقلایی که میگید مثلا چرا بیرانوند و امیری اومدن پرسپولیس. اینا قبل از یاغی گری کیروش اومدن. اتفاقا همین سندی هست برای دلال بازی کیروش. پدر همتونو در میاریم. ۲ماه فقط.
علی یزدی
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۱۰
باید این کار سر کروش بیاید تا بفمد ارتش سرخ هیچ کس حریفش نمیشه او ن دو گدا پا پتی بوشهری وشمالی آدمی نیستند با اون رییس اصفهانی که همیشه بر ضد پرسپولیس بودند واقعا تف بر شرف او دو تا که ناموسشون به ترکا فروختن
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۶
عمو خسته نشدی این همه چرت و پرت نوشتی؟ سوادت منو کشته!!عدا
matt1982
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۱
آقا یا خانومی که کامنت ساعت 13:59 رو نوشتی، اینو می گم معلوماتت بالاتر بره؛ شاهین و پرسپولیس سمبل مردان فرهنگی و قشر تحصیلکرده جامعه بوده و هست و این استقلاله که تیم قشر بی سواد و پاچه خوار همیشگی حکومت ها بوده. برو اطلاعاتت رو بالا ببر و یه تحقیقی در مورد این اسامی، رزومه ورزشی و تحصیلاتشون بکن: محمد دادکان، محمد رضا زادمهر، عباس اکرامی، بیژن ذوالفقارنسب، امیرمسعود برومند، محمود شکیبی، امیر عراقی، علی دایی، افشین پیروانی، محمد مایلی کهن، تهمتن یلدا، هادی طاووسی، جعفر کاشانی، همایون بهزادی، حسین کلانی، رضا وطنخواه، فریدون معینی، ابراهیم آشتیانی، سپهر حیدری، نیما نکیسا، حسین عبدی، رحمان رضایی و...
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۸
وطن فروش اون باشگاهیه که اسطورش میره با قاتل مردم فوتسال بازی میکنه، کاپیتان سابقش (نکونام) تو جام جهانی بازو بند آبی میبنده ولی که بگه استقلالیه ولی تو بازی با کره وقتی همه دست بند سبز بستن وسط نیمه میگن هرکی دست بند سبزو باز نکنه بهش گیر میدن از ترسش باز میکنه ولی علی کریمی مثل مرد دست بند سبزو تا اخر بازی دستش نگه میداره و کسی جرات نمیکنه بخاطر کریمی به هیچ کدوم از بازی کنا چیزی بگه، بعد میاد ایران میره کاسه لیسی رئیس جمهور بی سواد وقت، آره اینا وطن فروشی وقتی بری کاسه لیسی کسی که ملتتو مسخره میکنه. وطن فروش اون کاپیتان دوزاریتونه که برای تیم ملی ناز میکنه میگه نمیام بعد میاد برای منافع شخصی خودش تظاهر مذهبی میکنه که بره جام جهانی این وطن فروشیه. وطن فروش اون اسطوره پوشالیتونه که گل میزنه عکس شیخ عربو در میاره میبوسه. وطن فروش اون بدبختی نیست که تمام دلشو پای تیمش گذاشته ولی یه آشغالی مثل منصوریان شرایطو جوری جلوه میده که طرفدارای حریف این ذهنیت براش بوجود بیاد که کیروش با تیمش بده و از این آب گل آلود ماهی بگیره برای خودش. وطن فروش اون گودرزیه که با لابی استقلال این شرایطو بوجود آورد که هم به نفع خودش کیروش رو خراب کنه هم به نفع استقلال پرسپولیسو خراب کنن. حالم ازت بهم خورد، فقط از تو نه از طرفدارای استقلال، از تو لجن حالم بهم خورد. زِ زیرِ دَلقَت بوی من من میاید بوی مَنی.
اشکان
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۳۳
1.من به عنوان یک پزشک هوادار پرسپولیس صد در صد برای له کردن اون دو بازیکن نامرد بی وجود و دروغ گومیرم استادیوم چون فکر میکنم نه تنها نباید به سبک جناب کیروش به همچین بازیکنای بی وجودی جایزه(تیم ملی) داد بلکه باید ادب کرد شون و این خیلی مهمتر و مفیدتر از بردن یک بازی ملی یا حتی صعود به جام جهانیه
٢.سال گذشته هم کیروش بسیار اشتباه کرد که دروازبانی رو که با وقاحت تیمش رو به هم زده بود یعنی آقای بیرانوند رو دعوت میکرد تیم ملی!کی و کجا بازیکن های جوان باید اصول حرفه ای رو یاد بگیرند پس؟کجا بازیکنی که بی انضباط است یا با دروغ و دغل یک تیم و مربیش رو سرکار میزاره بدون اینکه عذرخواهی کنه دعوت میکنن تیم ملی که بکننش تو چشم هوادار؟
٣.اگر ذره ای آقای کیروش حرفه ای هستند و به فکر پیشرفت و توسعه فوابال ملی ایران این دو را تا زمانی که عذرخواهی نکردند نباید دعوت کنه،نه این دو بلکه هر بازیکن بی انضباط و بی شخصیت دیگری،اگر هم کسی از دعوت نکردن رحمتی حمایت کرد دقیقا برای این بود که دیسیپلین تیمی انضباط و اصول حرفه ای رو به تیم ملی اورد وگرنه همه میدونیم رحمتی از نضر فنی بهترینه ولی ارزش کار کیروش همین بود که اصول رو بر نتیجه ترجیح داد الانم باید همین کار رو بکنه
٤.هر جای دنیا بازیکنی که ١ماه دروغ میگه ،به همه سمبلهای ملی و باشگاهی پشت پا میزنه به تیم نماینده اش تو مسابقات باشگاهی قاره علنا با وقت کشی اسیب وارد میکنه ار طرف جامعه فوتبالی اون کشور اعم ار رسانه و تیم ملی طرد میشه،تصور کنید همچین کاری رو یک بازیکن المان با بایرن بکنه ،حتما انقدر همه سررنشش میکنن که طرف مجبور بشه جبران کنه،همه چون به اصول باید پایبند باشند
٥.اگر به برانکو گفتن کیروش داره مزاحمت ایجاد میکنه باید شفاف به مردم اعلام بشه اگر هم برانکو اشتباه کرده باید حتما عذر بخواد،
٦.جناب کیروش به جای بی ادبی باید همه رو قانع کنه که کار خارج از عرفی انجام نداده در مورد پرسپولیس و صد البته بابت بی ادبیش حتما یا باید جریمه بشه یا عذر بخواد
٧.بی شخصیت ترین و بی وجود ترین شخصیت این داستان نه اون دو بازیکن نه کیروش و نه برانکو هستند بلکه جناب منصوریان و البته اون جمعیتی از هراداران استقلال هستند که مشغول هل هله و شادیند.اون اقا فکر میکنه با خودشیرینی و تملق و مثلا سیاست می تونه خودشو به جایی برسونه تو این وسط و سخت در اشتباه و حیف ایشون که میتونه با راههای سالم هم پیشرفت کنه و طرفداران استقلال که قبلا هم همین جوری آسیب زیاد دیدن مثل فرار مجیدی وسط فصل و حتی همین الان ابراهیمی هم همین بازی رو میتونه در اره و ... دفعه بعد همین اوضاع برای تیم شما میتونه پیش بید پس بیاین آدم باشید و حرف حق بزنید که به نفع فوتبال ایران باشه
٨.مشکل اصلی سوء مدیریت و به ویژه قراردادهای یک ساله و باشگاهداری بی اصوله
٩.زنده باد ایران و فوتبال ایران!!!
-
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۳
این وسط استقی ها بد سوختن که چهار سال جز زدنشون واسه دعوت پنگوئن آسیا هیچ نتیجه ای نداشت اما هنوز تیم ملی بازی هاش شروع نشده کیروش رسمن خودشو خیس کرده. حالا صبر کنید به هفته دهم نرسیده داش علی منصوریانتون هم اخراج بشه و امیرقلعه برگرده استق بهتون میگم این دلال موزامبیکی چه بلایی سرتونم میاره. #آزادی جهنم کیروش
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۱۶
من پرسپولیسی هستم ولی خاک بر سر هر کسی که بخواد تو بازی تیم ملی علیه بازیکن ها یا سرمربی شعار بده این دعواها داخلیه نباید گذاشتجلو خارجیا بباعث تفرقه بشه
sh53
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۴
متاسفانه شما مطبوعاتی ها هم به نوعی آتش بیار معرکه شده اید. دامن زدن به نظرات عوام که ناخواسته به ابزار دست مافیای فوتبال ایران شده اند کار پسندیده ای نیست.
sh53
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۶
نظری کوتاه به افرادی که در راستای رسیدن به منافع شخصی علیه کیروش اظهار نظر کرده اند:
روسای ورزش: حرف شنوی محض و روحیات مصالحه گر برانکو در مقابل کیروشی که اجازه کوچکترین دخالتی را در امور تیم ملی نمی دهد. باعث ایجاد سیاست براندازی کیروش و جایگزینی برانکو شده است.
هدایتی: آرزوی مالکیت بزرگترین باشگاه ایران آرزوی کوچکی نیست. خواسته ای که دفعات قبل علیرغم حمایت پروین و عابدینی محقق نشد اما این بار و در اوضاع و احوال کنونی، همراهی با موج مخالفان پرسپولیسی تیم ملی، شاید او را به هدفش نزدیک نماید.
پروین: قرار گرفتن هدایتی در راس پرسپولیس موضع او را در راستای بازگشت مجدد و قدرتمندانه در راس باشگاه پرسپولیس تقویت می کند. هدایتی و پروین تجربه همکاری مدیریتی هر چند ناموفق در استیل آذین را داشته اند.
برانکو: آرزوی رسیدن مجدد به راس کادر فنی تیم ملی او را وا داشته تا با هر ترفندی ولو اعمال غیر اخلاقی و تهمت و برانگیخته نمودن احساسات عوام و... به هدفش برسد. و در این راستا هماهگی های لازم با روسای ورزش نیز صورت پذیرفته است. روحیه ناجوانمردانه ای که از اکثر مربیان کروات سراغ داریم.
علی کریمی: حذف از کادر فنی تیم ملی، کینه شتری او را برانگیخته کرده و از طرفی با جانشینی احتمالی برانکو به جای کیروش او می تواند جایگزین برانکو در پرسپولیس شود. آرزویی که به دلیل رقابتی که با دایی دارد او را به این کار ترغیب می کند. میشه دایی تجربه سرمربی گری پرسپولیس را داشته باشد و او نه؟ (موضوعی که با جانشینی کریمی به جای باقری در حال استارت خوردن ابتدایی بود، اما با لو رفتن قضیه و رسانه ای شدن موضوع، کریمی را که به خیلی مایل است با تختی مثایسه شود از این کار منصرف نمود.)
ذوالفقارنسب: مربی بازنشسته و اقلیت مذهبی، که به قدر رفع مشکلات معیشتی او را به کار مشغول نموده اند. و در برنامه های تلوزیونی به عنوان کارشناس به ادای نقش می پردازد. خاطرمان باشد پس از فرار برانکو از تیم ملی در برنامه 90 مطابق خواسته بالادستان تمامی ارکان فدراسیون و برانکو را مورد عنایت قرار دارد و اینک در این قضیه به فراخور توان به فرامین می پردازد. دکتر کلا حرف شنو و خنثی ست. نباید از او به دل گرفت.
قلعه نویی: نیازی به بحث ندارد. و ماهیتش کاملا مشخص و مبرهن است.
مایلی کهن: نیازی به بحث ندارد. و ماهیتش کاملا مشخص و مبرهن است.
جلالی: مربی که بسیار تلاش کرد تا در فوتبال مافیایی ایران، خود را آلوده پشت پرده ها نکند. اما سر آخر اسیر جریان امواج خروشان مافیایی گشته و آن آقای معلم ساده و بی ریا جایش را به باند بازی و جریانات غیر اخلاقی داده است. او را به شرط حضور در فوتبال به گونه ای با خود همراه نموده اند. و در حالی که خیلی از مربیان شناخته شده بی تیم ماندند او می تواند امسال را نیز در پیکان سپری نماید. باید توجه داشت که ایشان از دوستان شفیق استاد مایلی کهن هستند.
یونس
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۵۹
تیم در پیتی پرسپولیس آخه اینقدر هم حاشیه لازم داره؟که بخواهیم تیم ملی رو فداش کنیم؟
اینهمه اس و پس میکنید آخرش چی؟
یعنی رئالیها و بارسایی ها تو اسپانیا که تو هربازی 4،5 تا میزنند و آخر فصل قهرمان و نایب قهرمان میشند اینهمه ادعا ندارند دیگه 4 تا 4تا خوردن که اینقدر دنگ و فنگ نداره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر