فهرست
شهر به شهر با فوتبال لیگ شانزدهم:سقوط مشهد؛ قهرمانی تبریز و تهران
شهر به شهر با فوتبال لیگ شانزدهم:سقوط مشهد؛ قهرمانی تبریز و تهران

شهر به شهر با فوتبال لیگ شانزدهم:سقوط مشهد؛ قهرمانی تبریز و تهران

آی‌اسپورت- از پایتخت فرهنگی و تمدن ایران تا شهر امام رضا. از تهران تا پرشورهای تبریزی و جنوبی. شهرهایی که بیشتر از یک نماینده در لیگ دارند را بررسی می کنیم.
تهراناستقلال، پرسپولیس، پیکان، سایپا، نفت پنج نماینده پایتخت در لیگ برتر شانزدهم است. استقلال و پرسپولیس که در یارگیری خوب بوده اند و هواداران دو تیم انتظاری جز قهرمانی از باشگاه شان ندارند. سایپا هم با حسین فرکی استارت زد. تیمی بی حاشیه و مناسب برای فرکی. خودروسازان به دنبال کسب سهمیه هستند. پیکان هم که با مرزبان به لیگ برتر بازگشت، آقا معلم را بالا سر تیمش می بیند. مجید جلالی به تیم جوان سال قبل پیکان چند بازیکن با تجربه هم اضافه کرد. اما شرایط برای دیگر تیم تهرانی کمی متفاوت است. نفت از انتقال تا انحلال پیش رفت. در نهایت هم به شرکت بهنام پیشرو رسید. با توجه به تعلل در تیم بستن، این تیم یکی از گزینه های جدی سقوط در لیگ آتی می باشد.

اهواز + آباداناستقلال و فولاد خوزستان نماینده اهوازی این استان و نفت هم تیم آبادانی هاست. فولاد نه بازیکن فصل قبل را بیرون کرد و خرید چشمگیری هم نداشت. حالا آنها با نعیم سعداوی باید منتظر چالش های پیش رو باشند.اس.خوزستان هم حرکتی بارسلونایی زد. ویسی و پورموسوی حرکت گواردیولا و تیتو ویلانووا را تکرار کردند. سرمربی تیم قهرمان رفت تا پورموسوی نفر اول نیمکت شود. این تیم تا حدود زیادی اسکلت تیمش را حفظ کرد. حالا به جز سه بازیکن که برای هر کدام جایگزین آوردن بازیکن دیگری از تیم جدا نشد. شرایط نفت هم از دو تیم دیگر بهتر نیست. شاگردان دست نشان به ارتفاعات مازندران رفتند و سپس هم در کنار دریای خزر بدنسازی می کنند. ولی با توجه به مشکلات مالی، هنوز خریدهای شان را انجام نداده اند و با ترکیبی لیگ یکی کار می کنند.

اصفهانشرایط دو تیم اصفهانی برخلاف سال قبل پیش می رود. سال گذشته ذوب آهن تیم اول اصفهان بود. در روزهایی که سپاهان درگیر حواشی نویدکیا بود، این تیم برای کسب سهمیه، صعود از مرحله گروهی آسیا، قهرمانی جام حذفی می جنگید. ولی در این قصل شرایط فرق کرده است. از هادی محمدی و کاوه رضایی تا مسعود حسن زاده و بیگ زاده از مجموعه ذوب جدا شدند. اما در آن سمت سپاهان با آوردن عبدالله ویسی تیم خوبی را جمع و جور کرد.
تبریزسه تیم تبریزی، سه تیم مدعی. تراکتورسازی این بار فصل را با امیرقلعه شروع کرد. این تیم با جذب ادینیو و هادی محمدی ترسناک تر از فصل قبل هم شد. تراکتور در این فصل مدعی اصلی کسب قهرمانی است. در آن سو کمالوند هم تیم عجیبی ساخت. به نفرات خوب سال قبلش، فرناندو دخسوس و خلعتبری را هم اضافه کرد. تیم کمالوند به این راحتی ها قید سهمیه آسیایی را نمی زند. ماشین سازی هم به عنوان پرسابقه ترین تیم تبریز، نفراتی کاملا بومی را جذب کرد. خطیبی با حفظ سهمیه تبریز می تواند خودش را در دل پرشورها جا کند.
مشهدپدیده و مشهد. پدیده با حفظ مهاجری تیم یکدست سال قبلش را حفظ کرد. این تیم تغییر زیادی نکرد و احتمالا باز هم سهمیه اش را حفظ می کند. اما دیگر تیم مشهدی روزهای پرحاشیه ای را پشت سر می گذارد. این تیم با حفظ بازیکنان و فرهاد کاظمی تمرکزش را روی تغییر نام باشگاه گذاشت. تیم دایی فرهاد هم برای بقا می جنگد.

کدخبر:9407
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-30 14:51:58
نظر دهید

۵ نظر
عباس
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
جونممممم تهران بزرگ
امیر تبریز اوغلی ضد نگ و کیسه
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۲
ایشالله با قهرمانی شهر اولین ها اگه نفوذ ها اجازه بدن. سال دیگه هم پیکان و نفت میرن لیگ 1 تهران هم دو تیمه میشه در لیگ
کارشناس
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۴
تهران چهارتا سهمیه داره سایپا مال کرجه، اما در کل دقیقاً اقتصاد شهری تعین کننده قدرت تو نقل انتقالات الان تبریز بعد تهران قطب اقتصادی کشوره و دقیقاً بخاطر قدرت مالی شون سه تا تیم خوب بستن بر خلاف خیلیا که می گن تراکتور نظامیه، کارخانه تراکتور سازی کلا مال سپاه پاسدارانه پس طبیعیه تیم فوتبالشم مال این سازمان باشه، امسال سرباز نگرفتن و هواداراشون امسال پشتشون دارن، گسترش تیم فوق‌العاده ای ساخته نقی زاده، خلعتبری، شجاعیان، سیدی واقعا از بهترین های ایرانن، ماشین سازی هم فوق العاده بسته شده ضعف این تیم تو پست دفاع راسته که فردین عابدینی رو از دست دادن تیمای تبریز در کنار استقلال و پرسپولیس و سپاهان فصل فوق العاده ای میسازن امسال شاید شاهد جذابترین لیگ ده سال اخیر باشیم
Tabrizim
پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۰۹
با حرفهای کارشناس کاملا موافقم و در اینکه تبریز حتی توانش بیشتر از سه تیم هم می تونه باشه شکی نیست چراکه تیم داری در همه جای دنیا اول از همه بستگی به شرایط اقتصادی صنعتی بازرگانی و... یک منطقه دارد و تبریز و با توجه به داشتنه واحدهای صنعتی بشمار و اقتصاد و بازاره قوی و انحصاری تو اکثره بخشها و سرمایه دارهایش این توان را که تیمهایش را به خوبی ساپورت و حمایت کنه را داره .... بیخود نیست که از سالیانه سال بزرگترین بازاره سرپوشیده دنیا تو تبریز قرار داره ....و همیشه ستونی مستحکم برای کشوره عزیزمون ایران بوده....
حمید
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۳۶
قم رو یادتون رفته ولی خوب بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر