فهرست
یادداشت آنچلوتی/ آلمان همه نشانه های بزرگی را دارد
یادداشت آنچلوتی/ آلمان همه نشانه های بزرگی را دارد

یادداشت آنچلوتی/ آلمان همه نشانه های بزرگی را دارد

 کارلو آنچلوتی
کاری نمی توان کرد جز ستایش این تیم ملی آلمان. تیمی ملی فوق العاده که رشد و پیشرفت خوبی داشته و قهرمان جهان هم هست. برای بازگرداندن آلمان به بهترین فرم، لوو و بازیکنان سختی زیادی کشیدند تا سطح و سبک دلخواهشان را پیدا کردند. من فصل آینده با بایرن در آلمان کار می کنم و بسیاری از بازیکنان جدید من در تیم یوگی هستند؛ نه تنها عضو این تیم هستند، بلکه قبل تیم ملی آلمان هستند.
مانوئل نویر، ژروم بوآتنگ، ماتس هوملس، تونی کروس، توماس مولر، مسوت اوزیل و ... این ها بازیکنان فوق العاده و اصلی آلمان هستند. هیچ چیز تغییر نکرده است. این تیم بر مبنای کیفیت شکل گرفته و بازیکنانش تجربه و توانایی های فردی زیادی دارند که در بازی های دیگر که تحت فشار بوده اند هم این را نشان داده اند. این دستاورد فوق العاده یوگی برای تیم بوده است. او تیمش را به تیمی تبدیل کرده که برای هر رقیبی در زمین کار را سخت می کند.
در دوران مربی گری یک کربی تنها چندین بار پیش می آید که اگر خوش شانس باشد بتواند چنین ترکیبی از بازیکنان را در کنار هم داشته باشد که داستان واهداف مشترکی داشته باشند. در تیم ملی اما زمان لازم است و همیشه باید یک سبک ایجاد کرد. این کاری است که یوگی در آلمان کرده است و حالا باید ثمره آن را ببیند.
می دانستیم در یورو چه مدل آلمانی خواهیم دید. اما سوال دیگر این است که آیا تیمی می تواند آن ها را متوقف کند؟ آلمان کنترل بازی را به دست می گیرد، کروس به بازی سرعت می دهد، به حریف فشار می آورند و آن را عقب می رانند و در نهایت ناگهان با پاسکاری بی نظیر گل می رسد. این ساده است، اما گرفتن این کار از آن ها کار مشکلی است.
مدت هاست که آن ها این کار را می کنند. در ذهن من این آلمان از جام جهانی 2006 به بعد رشدش را آغاز کرده است. 6 بازیکن از بازیکنانی که در رقابت های قهرمانی زیر 21 ساله های سال 2009 بازی می کردند در ترکیب این تیم در یورو 2016 هستند. این یعنی یک موفقیت و پیشرفت بی نظیر و موفق.
به همین دلیل هم هست که فکر می کنم بازیکنان جوان انگلیسی شانس خوبی برای پیشرفت دارند. در آلمان اما هر باشگاهی وارد این چرخه شده است. هرچند آن ها جدیدا بازیکنان زیادی پرورش نمی دهند و روزی می رسد که آن ها هم با نگرانی به تیم های بزرگسالان نگاه کنند. زمانی می رسد که بازیکنان جوان انقدر خوب پرورش پیدا نکرده اند که جای بزرگسالان را بگیرند.
اما فوتبال به خیلی چیزها بستگی دارد. در این رشته باید بازیکنان جوان و باتجربه ترکیب شوند. فوتبال یعنی بازیکنان جوان و با انرژی و پرقدرت در زمین. همچنین بازیکنی مانند دروازه بان 38 ساله ایتالیا هم نیاز است. یا تجربه آندرا بارزالی و کیلینی هم نیاز است.
فوتبال یعنی استعداد و تکنیک. این ها لازمه هستند. یعنی روحیه و انگیزه و البته تجربه . می دانی چطور باید برنده شوی؟ می دانی وقتی اوضاع بد شد چکار کنی؟ در حال حاضر آلمان ترکیب خوبی از فاکتورهای مهم را دارد. حتی نفر به نفر آن ها از ایتالیا که اسپانیا را متوقف کردند هم بهترند.
وقتی من بایرن را دیدیم، باشگاهی را دیدم که سازماندهی فوق العاده دارد و بی صبرانه منتظرم که کارم را آن جا آغاز کنم. فوتبال آلمان اما متفاوت با بایرن است. بایرن را بازیکنان سابق مانند کارل هاینتس رومنیگه مدیریت می کنند. وقتی من در رم بودم کارل در اینتر بود. حتی زمانی که بازی می کردم چند بار روی او خطا کردم. البته کارم همین بود. اما بی صبرانه منتظرم تا کارم را در آلمان آغاز کنم. در کشوری که بازیکنان جوان را به خوبی پرورش می دهد.
منتظرم تا کارم را با رناتو سانچس، خرید جدیدمان از بنفیکا آغاز کنم. از تماشای بازی او در پرتغال لذت می برم. او خیلی سریع است و پاهایش را با مغزش حرکت می دهد. او در زمین شخصیت ویژه ای دارد. البته من دوست دارم ایتالیا در بازی با آلمان برنده باشد. اما اگر بخواهند این کار را انجام دهند باید واقعا در بهترین شرایطشان باشند. شاید این بازی را از شبکه های آلمانی تماشا کنم تا زبان آلمانی ام هم بهتر شود. سخت تمرین می کنم، اما خدای من این زبان از یادگیری انگلیسی هم برایم سخت تر بود.
می خواهم در اولین فرصت کار بزرگی در آلمان انجام دهم. می خواهم اولین کنفرانس مطبوعاتی را به زبان آلمانی برگزار کنم. این تیم بازیکنان اسپانیایی زبان و انگلیسی زبان هم دارد و این برای من عالی است. می دانم که در زمانی مناسب برای کار در آلمان می روم. از این بابت هم خوشحالم. آن ها ملتی بزرگ و برنده هستند و در زمین عالی کار می کنند. اما اول از همه باید ایتالیا را شکست دهند.کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-01 16:31:25
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۵
عجب حس مشترکی بین منو کارلو هست!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر