فهرست
گزارش روز : واکنش های جهانی به شکست بارسا ؛ خداحافظ بارسا ، خداحافظ لالیگا و خداحافظ تاتا
گزارش روز : واکنش های جهانی به شکست بارسا ؛ خداحافظ بارسا ، خداحافظ لالیگا و خداحافظ تاتا

گزارش روز : واکنش های جهانی به شکست بارسا ؛ خداحافظ بارسا ، خداحافظ لالیگا و خداحافظ تاتا

آی اسپورت - کمتر کسی تصور می کرد که بارسلونا به فاصله چند روز ، این بار در لالیگا طعم تلخ شکست را بچشد. آن هم مقابل تیم انتهای جدولی خرانادا . واکنش رسانه های نوشتاری جهان نسبت به این باخت گسترده بوده است. در زیر نگاهی داریم به بازتاب شکست عجیب بارسا مقابل خرانادا در سطح مطبوعات جهانی :"Adiós Liga, adiós Tata, adiós..."


گاتزتا دلو اسپورت : 

« پرتیراژترین روزنامه ورزشی ایتالیا با تیتر " بارسلونا در سراشیبی سقوط ؛ خداحافظ لالیگا " نسبت به این شکست واکنش نشان داده است. و اشاره می کند که سقوط بارسا از 9 آوریل و با شکست از اتلتیکو آغاز شد و امشب به اوج خود رسید. حال ، تنها جام جذفی باقی مانده که جام کم ارزشی است و فتح آن نمی تواند سرپوشی بر ضعف های این تیم باشد »


اکیپ :

« روزنامه اکیپ چاپ فرانسه می نویسد : در بارسا نشانه های وجود دارند که دروغ نمی گویند. بحران روحی و عصبی نشانه هایی بارز دراین تیم هستند . مسی و نیمار از تعادل روحی در این دیدار برخوردار نبودند و هر دو بر اثر اعتراض ، کارت زرد دریافت کردند. آنها نتوانستند دروازه دروازه بانی که برای دومین بار در این فصل در ترکیب ثابت خرانادا قرار داشت را باز کنند. بارسا بار دیگر یک نکته عجیب را به اثبات رساند و آن این است که می توانی 86 درصد مالکیت توپ را دراختیار داشته باشی و 28 شوت به دروازه حریفت شلیک کنی ولی بازی را هم 1-0 ببازی ! »


ole :

« این روزنامه چاپ آرژانتین می نویسد : بارسلونا شانس خود در لالیگا را با این شکست به میزان زیادی کاهش داد. بازیکنان تاتا مارتینو شایسته حداقل کسب یک مساوی بودند و در نیمه دوم حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دیدند ولی ضربات نهایی مسی و یارانش دقت لازم را نداشت. مسی با وجود تحرک بیشتر نسبت به بازی با اتلتیکو نتوانست گلزنی کند و این می تواند نشان دهنده بحران در بارسلونا باشد »


اسپورت کاتالونیا :

« این روزنامه هواداری بارسلونا به این مساله اشاره کرده است که بارسا در سومین بازی پس از برد غرورانگیز برنابئو از به ثمر رساندن حتی یک گل عاجز بود و شکست خورد. در ادامه به شدت از تاتا مارتینو سرمربی بارسا انتقاد می کند : مربی تیم هیچ واکنشی در جریان بازی نداشت و با طرح های تاکتیکی مبهم خود مسی را در زمین غیر فعال کرده بود. تنها دو تعویض انجام داد که هر دو بی ثمر بودند و در بدترین زمان ممکن هم صورت گرفتند. تیتر این روزنامه هم چنین است  " خداحافظ بارسا ، خداحافظ لالیگا و خداحافظ تاتا " »


موندو دپورتیوو : 

« دیگر روزنامه مهم هواداری بارسلونا در مورد این بازی کمی ملایم تر واکنش نشان داده و با تیتر " بارسا از لالیگا کنار کشید " به این نکته اشاره می کند که بارسا نه شایسته تساوی که شایسته یک پیروزی پر گل بود و بدشانسی عامل مهم این شکست بوده است. در 6 بازی به پایان لالیگا فقط پیروزی اهمیت دارد ولی بارسا در نیمه اول ناامید کننده بود . مسی و نیمار هم عصبی بودند »


مارکا :

«  و اما پرتیراژترین روزنامه ورزشی اروپا یعنی " مارکا " چاپ مادرید تیتر زده است  : " این بارسا نمی تواند سرش را بلند کند " بارسا بازگشت های غیر عادی خود را از دست داده و از به ثمر رساندن یک گل در دو بازی اخیر عاجز بوده است.نحوه بازی بارسا دیگر هیچ تیمی را نمی ترساند.86 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند ولی در مقابل دیوار عظیم خرانادا کاری از پیش نبردند. نیاز به یک انقلاب و دگرگونی در کل مجموعه بارسلونا احساس می شود »

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-13 14:44:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر