فهرست
یادداشت جواد خیابانی درباره گزارشگر اخراجی ایسلند/ طرفداری!
یادداشت جواد خیابانی درباره گزارشگر اخراجی ایسلند/ طرفداری!

یادداشت جواد خیابانی درباره گزارشگر اخراجی ایسلند/ طرفداری!

گزارشگر و مفسر تلویزیون ایسلند شغلش را از دست داد. گودموندور بندیکتسون  (‌معروف به گومی بن ) که در مسابقات این تیم در جام ملت های اروپا غوغایی به پاکرده و با جملات شگفت انگیز و فریادهای هیجانی در دو مسابقه ایسلند با تریش و ایسلند با انگلستان به یکی از چهره های روز فوتبال اروپا تبدیل شده است از کار خودش در ایسلند برکنار شد.
او در حالی که یکشنبه شب در استاد دو فرانس مسابقه مهیج ایسلند با فرانسه را گزارش خواهد کرد از طرف باشگاه کای آر یکی از تیم های سرشناس فوتبال ایسلند پیامی دریافت کرده است که در این تیم دیگر نیازی به او ندارند.  جالب است بدانید که او قبلا عضو تیم ملی فوتبال ایسلند هم بوده و 11 بازی ملی در کارنامه خود دارد و در دو سال گذشته مربی تیم فوتبال کای آر از باشگاه های کشور خود بوده.

فریادهای او در پایان مسابقات با اتریش و انگلستان بسیار جالب و قابل توجه بود و اگر چنین رفتاری در بازی های ملی از من و همکاران من سر بزند نه تنها از کار برکنار می شویم بلکه شاید اعدام هم بشویم. کاش وطن پرستی و حس زیبای این گزارشگر به کشور و تیم ملی کشورش را ما هم می توانستیم به کار ببندیم و هنگامی که برای تیم کشورمان فریاد می زنیم با جملاتی اینچنین روبرو نشویم که گزارشگر نباید از تیم خود طرفداری کند.
 

شاید خوانندگان محترم بخواهند بدانند که این گزارشگر در پایان مسابقه با انگلستان چه گفته؟ متن ترجمه شده ی آخرین جملات او در مسابقه با انگلستان را بخوانید و  با وطن پرستی او همراه بشوید؛
.... این کار انجام شده ! این کار انجام شده ! ما هرگز به خانه نمی رویم  ! آیا شما دیدید این را ؟ حیرت آور است ! من نمی توانم باور کنم ! این یک رویا است. هرگز من از این خواب شگفت انگیز  بیدار نمی شوم. زندگی در راهی که می خواهید . انگلستان . ایسلند میرود  برای بازی با فرانسه در روز یکشنبه. فرانسه - ایسلند !
شما  انگلیسی ها می توانید به خانه بروید . شما می توانید از اروپا خارج شوید . شما می توانید به هر  جهنمی که می خواهید بروید (طعنه به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ) انگلستان 1 ایسلند 2  نتیجه ثبت شده در شهر نیس ! و این افسانه هنوز ادامه دارد ....
بله افسانه ایسلند هنوز ادامه دارد.


جواد خیابانی
  ۴  
آی اسپورت
2016-07-01 16:43:55
نظر دهید

۴ نظر
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
داده به گوگل ترجمه کنه؟
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۲
چه باحال گفته!!
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۲
هر جهنمی میخواید بروید
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۵۳
عزیزم شما از تیم باشگاهی طرفداری نکن از تیم ملی هر چی میخوای طرفداری کن. چرا فرافکنی میکنی شما خیلی وقته به خاطر طرز تفکرت گزارش جذابی نداری و دائم اشتباه میکنی. اشتاباهات سرتو بخوره صاف وایمیستی میگی اشتباه نمیکنم دلیلت هم اینه که چلسی یه شهره تو لندن ولی نمیگی چرا گفتی باران شروع به وزیدن کرد! نمیگی چطور تو فینال چمپیونز لیگ ۱۲۰ دقیقه بازیکن رئال (آربلوا) رو چون فقط ریش داشت آردا توران معرفی کردی و صدها اشتباه دیگه. لطفا پشت کارای اشتباه دیگران پنهان نشو. در ضمن اینکه کسی هر جای دنیا کار اشتباهی بکنه دلیل نمیشه شما هم اشتباه کنی و بگی من کاری کردم که فلانی کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر