فهرست
اوضاع استقلال لیگ شانزدهم/ منصوریان قلعه نویی
اوضاع استقلال لیگ شانزدهم/ منصوریان قلعه نویی

اوضاع استقلال لیگ شانزدهم/ منصوریان قلعه نویی

آی اسپورت- علیرضا منصوریان تقریبا همان کاری را کرد که امیر قلعه نویی وقتی برای اولین بار در ابتدای لیگ سوم روی نیمکت استقلال نشست، انجامش داد. قلعه نویی جوان عذر باتجربه های تیمش را خواست. استدلالش هم این بود که این بازیکنان دیگر سودی به تیم نمی رسانند که اگر اینطور نبود نتایج افتضاح لیگ دوم با کخ و بقیه رقم نمی خورد. در این قاب امثال سهراب بختیاری زاده، سیروس دین محمدی، جواد زرینچه، احمد مومن زاده، مهدی هاشمی نسب، هادی طباطبایی و بقیه به بیرون درب هدایت شدند. جای شان را هم یک سری جوان پرورش یافته باشگاه مثل پیروز قربانی، امیرحسین صادقی، امیر امینی فر و وحید طالب لو گرفتند. قلعه نویی البته خریدهای خوبی هم مثل رضا عنایتی و کیوان ساجدی داشت ولی طبق معمول به سراغ بی مصرف هایی مثل فابریسیو و رافائل گومز هم رفت. استقلال قلعه نویی در لیگ سوم تیم فوق العاده ای بود که فقط به لطایف الحیل صد درصد غیرفوتبالی! سردار آجرلو به عنوان مدیرعامل پاس باخت و قهرمان نشد. روزیکه آنها در تهران، پگاه را بردند ولی قهرمان نشدند، هوادارانی که نیم بیشتر ورزشگاه را پر کرده بودند به احترام قلعه نویی و تیمش دست زدند و زمان زیادی پس از پایان بازی را هم در ورزشگاه ماندند.
منصوریان هم چنین سناریویی را در استقلال بی کم و کاست تکرار کرد. او روی نام باتجربه هایی که به خط پایان رسیده و حتی از آن عبور کرده بودند مثل برهانی و عمران زاده و طالب لو خط قرمز کشید. خارجی ها یعنی پییچ و شیحی را دیپورت کرد و مردان بدون اثری مثل مومنی و فخرالدینی و خرسندنیا را هم فروخت. در عوض همه این بازیکنان، منصوریان درست مثل قلعه نویی سیاست خودش را در خرید بازیکن پیاده کرد. قلعه نویی با کنار زدن قریب، خودش همه کاره شد و منصوریان هم در کنار پندار توفیقی، عنان کار در بازار نقل و انتقالات را از افشارزاده گرفت و خودش همه کاره شد. نگاهی به خریدهای استقلال نشان می دهد یا بیشترشان سابقه کار کردن زیرنظر منصوریان در پاس، نفت و تیم امید را دارند یا در زمان حضورش به عنوان کمک مربی کی روش در تیم ملی، رابطه خوبی با او داشتند.
استقلال منصوریان البته نسبت به تیم لیگ سوم قلعه نویی کم و کاستی هایی دارد. ماشین گلزنی اش مثل عنایتی نبود که هیچ، حالا رفته است. در قلب خط دفاع اوضاع روبراه نیست ولی در کل منصوریان تلاش می کند تیمی بسازد که هوادار را راضی کند، جام گرفتن و قهرمانی فعلا اولویت او نیست.
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-01 18:27:25
نظر دهید

۲ نظر
شاش میده
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۰
کجا امیرخان بازیکن توبشکه ترشی میکرد خودشم ده تا دهتا برن توبشکه ابشم بو بده
-
جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۳۲
پارسال مظلومی هم چهار تا جوان ااورد تو تیم باز با قلعه نوعی و لیگ سوم قیاسش کردید اینم هیچی نمیشه بشرطی که شما حافظتون رو اخر فصل از دست ندید . و اونموقع نیایید مدافع حنیف برهانی و ... بشید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر