فهرست
مکانی: می‌خواهم دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی باشم
مکانی: می‌خواهم دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی باشم

مکانی: می‌خواهم دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی باشم

آی اسپورت - انتقال سوشا مکانی به تیم نروژی میون دالن جزو اتفاقات مهم هفته گذشته بود. این دروازه‌بان که سال پرحاشیه‌ای را پشت سرگذاشت به نروژ رفت تا از حاشیه‌ها فاصله بگیرد و دوباره به دروازه تیم ملی ایران برسد. بخش‌هایی از صحبت های او را با فارس بخوانید:

* باید بگویم من ۱۲ سال در لیگ ایران بازی کردم و در این مدت به همه چیزهایی که می‌خواستم رسیدم. سقف آرزوهای یک فوتبالیست در ایران بازی کردن در پرسپولیس یا استقلال است که من دو سال پیراهن پرسپولیس را به تن کردم. در این دو سالی که در پرسپولیس بودم پیشنهاد اروپایی داشتم و حتی خانم سمیعی به صورت مستقیم با حمیدرضا سیاسی صحبت‌هایی کرده بود تا من به اروپا بروم اما سیاسی به خانم سمیعی  گفته بود که ما به او نیاز داریم و رضایت‌نامه‌اش را نمی‌ دهیم.
 
* باید از خانم سمیعی تشکر کنم. خانواده من و خانواده سمیرا سمیعی ارتباط خانوادگی گرمی دارند و پدر خانم سمیعی که حسین سمیعی جراح چشم است پزشک خانوادگی ما بود البته باید بگویم پرفسور مجید سمیعی متخصص مغز و اعصاب عموی خانم سمیعی است. او از مدیران ورزشی معروف فوتبال اروپاست و با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توان متوجه شد که ژابی آلونسو، لوتار ماتئوس، مرته‌ ساکر، جیووانی الور، برتی فوگتس، بوآتنگ، زیدان و ... همگی افرادی هستند که با خانم سمیعی همکاری می‌کنند و انتقال بازیکن یکی از کارهای خانم سمیعی است چراکه او درس مدیریت ورزشی در دانشگاه خوانده و به ۶ زبان زنده دنیا صحبت می‌کند و تنها زن مدیر ورزشی در فوتبال اروپاست. من احترام زیادی برای خانواده سمیعی قائل هستم و برای همه ایرانی‌ها باید افتخار باشد که یک خانم ایرانی نامش در کنار بزرگان فوتبال دنیا وجود دارد. البته باید بگویم همیشه خانم سمیعی مثل یک خواهر بزرگ‌تر در کنار من بوده است.
 
* فوتبال نروژ یک فوتبال کاملا با برنامه است و باید بگویم تیم میون‌دالن فصل قبل در لیگ برتر نروژ بود که امسال به اوبوسلیگ که همان لیگ دسته اول این کشور است سقوط کرده اما در حال حاضر شرایط جدول به گونه‌‌ای است که شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر نروژ دارند. به نظرم لیگ این کشور از بهترین لیگ‌های اروپا است و از نظم خوبی بهره می‌برد. در نروژ همه چیز بر روی اصول پیش می‌رود و از نظر سخت‌افزاری هیچ مشکل و ضعفی وجود ندارد. الان نیم‌فصل فوتبال نروژ است و با تفاضل گل میون‌دالن پنجم است. تیم اول و دوم مستقیما به لیگ برتر صعود می‌ کنند و تیم‌های سوم تا ششم با هم بازی خواهند کرد تا یک تیم دیگر به لیگ برتر برود. تیم میون‌دالن سه بار قهرمان جام حذفی نروژ شده و یک تیم غیرقابل پیش‌بینی است. فکر می‌کنم با تلاش بیشتر این تیم بتواند مثل استقلال خوزستان و لسترسیتی انگلیس همه را شگفت‌زده و غافلگیر کند.
 
* قرارداد من دو سال و نیمه است و می‌خواهم برای تیمم موثر باشم چراکه ما شانس بزرگی برای صعود به لیگ برتر نروژ داریم اما باید بگویم فرصتی به من داده شده تا بتوانم به این تیم بیایم چراکه بالای صد دروازه‌بان در اروپا به مربیان و مدیران این باشگاه معرفی شد که من در میان آنها قرارداد بستم. قطعا می‌خواهم پاسخ حمایت‌هایی که «کنت» مدیر باشگاه و «وگارد» سرمربی تیم از من داشتند را با عملکرد بدهم و با بردهای خوب به لیگ برتر صعود کنیم. این هدف من در لیگ داخلی است اما بزرگ‌ترین هدف من این است که دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی روسیه باشم.
 
* یرانوند جانشین من نشد بلکه او جانشین احمدرضا عابدزاده و بزرگان دیگر باشگاه پرسپولیس شد چراکه پیراهن پرسپولیس ارث پدری من نیست و به کسی هم وفا نکرده است اما تنها چیزی که می‌ماند نام بزرگ پرسپولیس است. من به اینجا آمدم تا در یک فضای جدید خودم را محک بزنم اما حتما که نباید با ناراحتی از یک تیم جدا شد. هواداران پرسپولیس نه از الان بلکه از بچگی در قلب من بودند و من عاشقانه پرسپولیس را دوست دارم. برای نه تنها بیرانوند بلکه هر کسی که برای پرسپولیس تلاش کرد و افتخارآفرینی می‌کند آرزوی موفقیت می‌کنم. از برانکو که در صدر تیم بود ممنونم تا ایگورپانادیچ که مثل یک برادر تکنیک‌های روز فوتبال دنیا را یاد داد تا در فوتبال اروپا احساس فقر تکنیکی نکنم.

کد خبر:9402
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-02 10:20:27
نظر دهید
۳ نظر
علی کچل
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۴۰
بابا میشه برمیگرده...
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۱
دروازه بان اول تیم ملی باب اسفنجی خخخخخ
خیلی هم بهت میاد...
دقیقا به اندازه باب اسفنجی هم سوارخه آخه دروازه ای که تو توش وایسی
Mojtaba
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
خیلی هم بهت میاد فقط باس دامن بپوشی دگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر