فهرست
اینفوگرافیک: دوئل دستکش‌داران
اینفوگرافیک: دوئل دستکش‌داران

اینفوگرافیک: دوئل دستکش‌داران

آی‌اسپورت – مهمترین نکته اینجاست که بوفون و نویر هنوز گلی در یورو 2016 نخورده‌اند و 100 درصد سیوِ موفق داشته‌اند. تفاوت اینجاست که بوفون 3 بار درونِ دروازه‌یِ ایتالیا قرار گرفته و نویر 4 بار. در نقطه‌یِ مقابل رقبایِ آتزوری، به خصوص بلژیک و اسپانیا، به مراتب از رقبایِ مانشافت قوی‌تر بوده‌اند. برایِ همین بوفون در طول هر 90 دقیقه به طورِ میانگین مجبور شده 2.7 تیمش را نجات بدهد. آماری که برایِ نویر 1.5 است. وقتی می‌بینیم آلمان بیشترین میانگینِ مالیکتِ توپ (64.1 درصد) و کمترین شوت به دروازه‌اش (5.3 در هر بازی) را در کلِ تورنمنت دارد، تفاوتِ آمارِ بوفون و نویر کاملا منطقی جلوه می‌کند.
بینِ تمامِ دروازه‌بان‌هایِ یورو 2016 در حالِ حاضر بوفون با نمره‌یِ 7.19 بعد از لوکاژ فابیانسکی (7.36) در جدول دوم است. تیبو کورتوا و یان سومر و تور هالدورسون در رده‌هایِ بعدی هستند و نویر با نمره‌یِ 6.98 جایی در پنج‌تایِ اول ندارد. اگرچه دلیلِ این اتفاق هم همان سرخلوت بودنِ دروازه‌بانِ بایرن مونیخ تا اینجایِ تورنمنت بوده است.
جدالِ امشبِ بوفون و نویر دعوایِ دو نسل است، نسلی رو به پایان و نسلی که هنوز یک دهه‌ای فرصت برایِ درخشیدن دارد. بوفون و نویر هر دو قهرمانِ جهان شده‌اند، اما هیچکدام جامِ ملت‌هایِ اروپا را بالایِ سر نبرده‌اند. و این حسرت برایِ یکی از این دو حداقل تا چهار سالِ دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-02 11:31:56
نظر دهید
۲ نظر
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۱:۳۶
امیدوارم گزارشگر روی مخی نباشه بازی از دماغمون درنیاد.
برزو
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۰۳
گلی که ایتالیا از ایرلند خورد اشتباه بوفون بود در خروج// عاشق بوفونم که حتی اشتباهاتش رو هم از سرورش سید مهدی عقاب آسیا داره کپی میکنه // زنده باد سید مهدی زنده باد بوفون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر